Конверсія в рекламі : в чому заключається та як рахувати

Конверсія в рекламі : в чому заключається та як рахувати
Вміст Сховати

Конверсія в рекламі – це ключовий показник, який відображає співвідношення ваших витрат із кількістю скоєних цільових дій. Мета будь-якої PR-кампанії – спонукати потенційного клієнта до кроку, який наблизить його до покупки, та інтернет-компаніям відомі основні фактори, що впливають на ухвалення цього рішення.

Підрахувати конверсію, наприклад, контекстної реклами – нескладно. Набагато важче справи з офлайн-рекламою. Довгий час вважалося, що її конверсія не піддається виразній оцінці. У нашій статті розповімо, чи можна її таки розрахувати, а також розберемо фактори та методи збільшення конверсії реклами в Інтернеті.

Поняття конверсії в рекламі

Англійський термін «conversion rate» (CR), який перекладається як «коефіцієнт конверсії», означає співвідношення кількості відвідувачів сайту, які виконали на ньому цільові дії, до загальної кількості відвідувачів, виражене у відсотках.

Вважають, що показники конверсії в межах 10-25% говорять про успішність PR-кампанії, але насправді достатньо і 3-5%. Немає якогось об’єктивного та загальноприйнятого показника CR, оскільки все залежить від особливостей об’єкта реклами. Чим вищою буде вартість продукту, тим менша conversion rate, і навпаки.

Розрахувати коефіцієнт конверсії досить легко, адже необхідно лише взяти обсяг конверсії та розділити його на загальну кількість унікальних кліків з реклами за певний часовий проміжок. Скажімо, якщо PR-блок натиснули 160 разів, а загальне число конверсії – 4, то CR обчислюватиметься так: (4 / 160) * 100 % = 2,5 %.

Під позитивним результатом в інтернет-торгівлі розглядається кількість відвідувачів сайту, які зрештою стали його передплатниками, залишили свої контакти, зателефонували для здійснення покупки та інше. В онлайн-маркетингу найважливішим показником є ​​кількість відвідувачів сторінки, що зацікавилися (гіпотетичних клієнтів з числа цільової аудиторії).

Відмінність мети реклами від конверсії

Кінцева мета будь-якої реклами – певна поведінка/дія користувача, яка зрештою має призвести до потрібного ефекту.

Більш конкретними цілями піару можуть бути:

  • перегляд певної веб-сторінки;
  • перехід на певну кількість сторінок сайту;
  • реєстрація;
  • залишення заявки на одержання послуги;
  • оформлення заказу;
  • і багато іншого.

За допомогою Яндекс.Метрика та Google Analytics можна легко встановити ціль контекстної реклами. Вона може свідчити про те, наскільки відвідувач сайту досяг бажаного результату.

Виходячи з вищезгаданого, конверсія демонструє співвідношення кількості людей, що перейшли на сайт і досягли кінцевої мети, до загальної кількості відвідувачів веб-ресурсу. Таким чином, цей показник вказує на рівень успіху тієї чи іншої PR-акції та окупність інвестицій. Чим вищим є співвідношення, тим продуктивніше вироблена реклама.

 Показники ефективної конверсії в рекламі

Завданням будь-якої PR-акції є залучення потенційних клієнтів. Якщо статистичні дані починають демонструвати невеликий рівень конверсії, часто люди переконують себе у відсутності ефекту від реклами і намагаються якось змінити ситуацію. Але часто проблема полягає зовсім не в цьому. Нюанс полягає в тому, що CR знаходиться в прямій залежності від самого рекламного продукту і чим вища його ціна, тим менша conversion rate.

Має сенс розподілити показники конверсії по галузях для того, щоб визначити, чи ці значення справедливі для всіх.

Розглянемо дані аналітики 4 основних галузей:

Точка розподілу Всі акаунти Електронна комерція Юридичні послуги В2В Фінанси
Середнє значення коефіцієнта конверсії 2,35% 1,84% 2,07% 2,23% 5,01%
Коеф. конверсії найкращих 25% 5,31% 3,71% 4,12% 4,31% 11,19%
Коеф. конверсії найкращих 10 % 11,45 % 6,25 % 6,46 % 11,70 % 24,48 %

У цьому випадку можна помітити чимало невизначеностей. CR в електронній комерції значно нижче інших, особливо це помітно у порівнянні з фінансовою галуззю. Але при цьому подивіться на 10% найкращих коефіцієнтів конверсії. Їх значення багаторазово перевищують медіанні показники з кожної сфері.

Інша сторона медалі така, що при роботі зі сферами високих показників, скажімо, у фінансовій галузі, 5% – CR, що далеко не шокує. На жаль, ви помиляєтеся, якщо, порівнюючи себе з медіанними значеннями по всіх сферах, вважаєте, що справи йдуть у гору.

Навіть за умови, що у вашій сфері мають місце нижчі медіанні значення конверсії, найкращі PR-фірми все одно будуть на порядок попереду вас. Але CR у рекламно-банерній мережі – інша справа, адже цей показник у галузі, найчастіше, буде нижчим.

6 порад щодо високонверсійної реклами в Інтернеті

1.Пошук ключів конверсії

Як правило, ця мета досягається за рахунок тестування оголошення та збору статистичних даних. При цьому ключових слів може бути кілька десятків тисяч і далеко не завжди можна одразу вирахувати потрібні саме вам. У такій ситуації варто придивитися до сервісів автоматизації реклами.

Наприклад, завдання розпродавати преміальні імена доменів у зоні ART. Подібного роду імен більше 80 000, їхня вартість – від 400 до 1 000 $, а їхня естетичність з погляду клієнтів дуже різна. Яким чином вирішити, які з них має сенс презентувати насамперед, за умови, що вартість кліка в контекстній рекламі недешева: від 1,5 до 6$?

Для того щоб вирішити подібні завдання, можна скористатися системою рекламної автоматизації, яка дає можливість керувати ставками в контексті та соціальних мережах. Наприклад, варто присвоїти всім ключам найменшу ставку в 5 центів і, якщо не було показів оголошень, її рекомендується планомірно піднімати до певного рівня. Якщо ж фраза дає понад тридцять кліків за тиждень, але конверсії, як і раніше, немає, то її відключають. Тим самим, за найменшу вартість можна підібрати бажані конверсійні ключі.

Таким чином, сервіс автоматизації відіграє роль сита, яке фільтрує неробочі ключі та залишає лише корисні фрази. У цьому випадку вклавши трохи більше 300 доларів, вдалося збільшити обсяг замовлень на 127 000 доларів.

2.Утримання оголошень на вигідних позиціях

У більшості випадків підприємець знає ефективні ключі. При цьому постає завдання утримання оголошень за ними на тих позиціях, за яких вони залучать трафік, а згодом і конверсію.

Яскравим прикладом може стати агентство Artics Internet Solution, яке вдалося підвищити конверсію в геокомпаніях для забудовника на 15%. З цією метою фірма налаштувала керування ставками для певних ключових фраз. Коли конкурент підвищував ставку, то система робила аналогічну дію, тим самим утримуючи оголошення на сприятливій позиції. Те саме відбувалося і у разі її зниження, але вже для економії коштів.

3.Ретельне складання портрета аудиторії

Базовий закон ефективної рекламної кампанії – демонстрація оголошень тим особам, яким буде корисний товар, що продається. Саме для цього і складається портрет цільової аудиторії, а її потреби скрупульозно вивчаються.

4.Створення ефективного УТП

Використовуючи глибинні інтерв’ю із реальними клієнтами, можна створити максимально якісне УТП. При опитуваннях дізнаєтеся критерії вибору покупців, їхню точку зору щодо переваг вашого продукту, обчисліть корисну та відсутню для них інформацію.

Такі дані необхідні для з’ясування болю клієнта споживача та генерації унікальної торгової пропозиції, яка, у свою чергу, відображатиме розуміння компанією проблем своїх клієнтів, а також продемонструє здатність вирішувати їх.

Скажімо, керуючий медичним центром ставить собі за мету виконати два завдання: підвищити кількість клієнтів і передбачити навантаження на своїх співробітників.

Орієнтуючись на ці завдання, він може створити ефективне для себе і корисне для ЦА УТП, в якому стоматологічна клініка робитиме акцент не на лікуванні, а на попередженні: «Новий підхід у стоматології з фіксованою вартістю профілактичних гігієнічних процедур.

За допомогою цього ви зможете уникнути дорогого лікування та запобігти появі проблем у порожнині рота. Наша клініка максимально спростить турботу про зуби. Заходьте до нас за здоровою усмішкою».

УТП можна використовувати не тільки на веб-сайті, але і в рекламі, оскільки це підвищує творчість ваших оголошень. Чим точніше буде попадання в бажання аудиторії, тим вище значення конверсії на всіх стадіях продажів.

5.Сегментація цільової аудиторії

Багато хто стикається з ситуацією, при якій один і той же товар необхідно подавати абсолютно різним сегментам споживачів, оскільки це збільшує рекламну конверсію. Як приклад візьмемо контактні лінзи та причини, з яких різні люди ними користуються:

– Фотографи набувають лінзи через те, що досить проблематично фотографувати в окулярах.

– Офісні працівники – через зниження зору внаслідок довгого сидіння за комп’ютерами.

– Деякі жінки – через стиснення при носінні окулярів (наприклад, на побаченнях, за інших важливих заходів).

Виходячи з цього, для підвищення конверсії необхідно генерувати конкретний набір креативу під кожен сегмент споживачів, чи то книголюби, водії чи геймери.

6.Знаходження цільової аудиторії

Торгівля деякими видами товарів часто пов’язана з геолокацією. Скажімо, у разі доставки продуктів можна вдатися до використання полігонів в Яндекс.Аудиторія, щоб окреслити зону доставки. Відома піцерія “Додо Піца” користувалася даним методом. Біля кожної точки було визначено територію обслуговування, а потім – 2 сегменти покупців: ті, що живуть у цій зоні, і працюють у ній. Після цих груп з’являлися PR-оголошення, які заточені безпосередньо під геозапит. Таким чином, конверсія інтернет-реклами була збільшена, а СРА знизився вдвічі.

Але варто відзначити, що власноручне створення полігонів – не найлегше завдання, особливо коли їх кілька десятків або навіть сотень. У цьому випадку можуть допомогти спеціальні послуги, що спрощують та автоматизують дані дії.

Найбільш конверсійні формати реклами в Яндекс.Дірект

Яндекс.Дірект пропонує широкий спектр конверсійних варіантів реклами. Сюди входять банери в КМС, відеоролики та багато іншого. Поговоримо про це докладніше:

Графічні оголошення демонструють ваш продукт з найкращого ракурсу

Якщо ви торгуєте зрозумілим та корисним для масового споживача продуктом, то банер з яскравою та захоплюючою картинкою буде чудовим способом демонстрації переваг вашої пропозиції. У Яндекс.Дірект тоді необхідно вибрати вид кампанії – графічні оголошення.

Вони являють собою банери, які демонструються в РМЯ і можуть виступати як реклама різних товарів, послуг або цілого бренду. До їх складу входить креатив, PR-текст та конверсійна кнопка. Клацаючи по цій клавіші, потенційний покупець переходить на потрібну сторінку.

Цілі, для досягнення яких має сенс підключати графічні оголошення:

  • Збільшення продажів в онлайн-магазині. Коли відвідувачі вже мають уявлення про товар (були на веб-сайті, купували тощо), то за допомогою графічних оголошень можна збільшити рівень їхнього інтересу.
  • Збільшення охоплення в мережах. Якщо реклама вже є в пошуку, то за допомогою РМЯ можна підвищити охоплення.
  • Підвищення брендової впізнаваності. Захоплюючі зображення набагато довше залишаються у пам’яті, ніж звичайний текст. Використання графічних оголошень виділяє бренд на тлі конкурентів та формує у потенційних покупців необхідну низку асоціацій.
  • Демонстрація всіх плюсів своєї пропозиції. На банерах можуть зображуватись товари з найкращого ракурсу.

Крім того, якщо ви вже добре знаєте свою цільову аудиторію, то графічні оголошення працюватимуть набагато ефективніше. За допомогою таких сервісів як Яндекс.Метрика та Яндекс.Аудиторія можна налаштувати націлення під конкретний тип користувачів.

Динамічні оголошення – відмінний варіант для широкого асортименту

У ситуації, коли магазин має широкий модельний ряд, має сенс рекламувати кілька товарів одночасно. Саме для цього існують динамічні оголошення – текст, який система генерує після запиту користувача та демонструє на Яндекс-сторінці. Налаштувати таку рекламу можна за допомогою Яндекс.Дірект.

Такі оголошення сприяють збільшенню охоплення аудиторії на пошуку. Це відбувається завдяки тому, що реклама створюється під певний запит потенційного клієнта. Потрібні дані беруться системою з товарного фіда або прямо з сайту.

Перерахуємо фактори, за наявності яких вам може підійти динамічний тип оголошень:

  • Великий набір товарів. Якщо у вас широкий асортимент, то використовуючи динамічні оголошення не доведеться відстежувати ціни та наявність продукції, вносити нові позиції та змінювати будь-які дані про них.
  • Існують функціонуючі компанії на пошуку. Система віддає перевагу стандартним оголошенням у рядку браузера в тому випадку, якщо вони більше підходять під запит. Через це бажано використовувати їх на додаток до динамічних.
  • Ви продаєте товари, які не підлягають обов’язковій реєстрації, ліцензуванню та сертифікації. В іншому випадку система може накласти обмеження і динамічні оголошення не запустяться.

Смарт-банери: швидке налаштування та ефективний креатив

Розгляньте варіант зі смарт-баннерами. Вони підійдуть за наявності широкого асортименту для формування під запити реклами із зображеннями. Ці performance-банери автоматично створюються з фіда і демонструються в РСЯ та зовнішніх мережах.

Для включення таких банерів необхідні такі дії:

  • Заготовити фід з розширенням XML або CSV.
  • Провести налаштування передачі даних e-commerce у сервісі Яндекс.Метрика.

Відеореклама: захоплююча розповідь

Відеоролик у всіх подробицях прорекламувати продукт. Особливо це підійде в тому випадку, якщо у вас є тепла аудиторія.

Такий тип реклами передбачає запис коротких роликів тривалістю трохи більше 1 хвилини.

Відеореклама відрізняється від інших видів оголошень двома моментами:

  1. Налаштування відбувається в текстово-графічних оголошеннях.
  2. Майданчики для розміщення вибираються відеосервісом, наприклад від Яндекса.

Існує два формати такої реклами – InPage та InStream. Перший має на увазі розміщення роликів на веб-сторінках партнерських сайтів, а відео включається без звуку при наведенні курсору. Коли ви використовуєте другий формат, оголошення вбудовується в інше відео.

Формати реклами в Google Ads з найбільшою конверсією

Платформа Google Ads також дає можливість запускати контекст для залучення найкращих показників конверсії. Існує безліч компаній, які схожі за принципом роботи на Яндекс.Директ. Поговоримо про ефективні, з погляду конверсії, формати реклами в Google Ads.

Реклама в КМС: для інтернет-магазинів з великою цільовою аудиторією

Коли перед вами постає завдання залучення клієнтів в онлайн-магазин із соцмереж, реклама в КМС буде чудовим варіантом. Її особливість полягає у спрямованості на збільшення конверсії, а вбудовується вона у всі сервіси Google. Така реклама є банери, оформлення яких може бути різним, дивлячись на якому майданчику вона використовується.

Випадки, у яких буде прийнятне використання реклами в КМС:

  • Ваша мета – підвищення рівня продажів.
  • Торгуєте популярними товарами, які добре знають покупці.
  • У вас є обліковий запис в Merchant Center і підготовлений товарний фід.

Але варто розуміти, що така реклама не підійде, якщо у вас є вузька цільова аудиторія. Крім того, краще вибрати інший тип PR, якщо ваші потенційні покупці знаходяться у маленьких населених пунктах.

Торгові компанії: можливість отримати найбільшу кількість пошукових кліків

Користувачів цікавлять рекламні пропозиції, де демонструється вартість товару, посилання на магазин і, в деяких випадках, розмір знижки. Особливо це стосується каруселі з товарами, що з’являється на ділянках першої сторінки пошуку, що найбільш виділяються (на так званій «нульовій» позиції і праворуч від результатів запиту). Має сенс скористатися торговими компаніями, якщо у вас є онлайн-магазин з товарами для масового користувача.

Цей вид реклами виглядає як оголошення із зображеннями продукції, а також даними про ці товари та сам бренд. Вони висвічуються на пошуку через покупки Google.

Вам потрібно виконати лише одну умову – підготувати фід з товарами в обліковому записі Merchant Center.

Video Action — найновіший формат відеооголошень

Раніше для конверсії від відеореклами використовувався формат TrueView for Action, але з 2022 відбудеться автоматизований перехід на Video Action. Його мета – отримання максимальної конверсії за доступною вартістю.

Виглядає як відеофайли, які тривають не менше 15 секунд і можуть змінювати свій формат. Під час створення оголошення сервіс сам підбирає параметри майбутнього показу (наприклад, це може бути In-Stream або Video Discovery).

Відмінні нюанси Video Action:

  • Функціональна частина оголошень залишається та ж – TrueView for Action, але сама реклама демонструється на сайтах з максимальним шансом залучення користувачів. Це можуть бути популярні відеохостинги, медійна мережа або поштова служба в інтернеті.
  • Реклама може включати СТА-кнопку, заголовки і описову частину.

Вам підійде цей формат якщо:

  • На веб-сайті відстежуються конверсії.
  • Необхідно стимулювати аудиторію до цільових дій.
  • Ви бажаєте демонструвати оголошення на кількох сервісах або підібрати найкращу вартість конверсії.

Помилки, що вбивають конверсію контекстної реклами в Інтернеті

Наведемо список найпоширеніших причин поганої конверсії рекламних оголошень:

  • Ви не налаштували аналітику, або взагалі не підключили її. Якщо ви не підключили лічильники Яндекс.Метрика та Google Analytics або просто неправильно їх налаштували (включаючи не певні цілі та відсутність обліку дзвінків), то дані про продуктивність рекламного трафіку та конверсії будуть нечіткими. Недостатня оцінка ситуації, що склалася, веде до неможливості її оптимізувати.
  • Недостатньо цікава пропозиція. Коли конкуренти пропонують дешевший товар із зручними умовами доставки, то природно аудиторія піде саме до них.
  • Неправильно складена стратегія просування. Перш ніж розпочати рекламну кампанію, необхідно з’ясувати кінцеву мету, до якої ви хочете прийти. Різні завдання передбачають використання власних інструментів. Невідповідність бажаних результатів і способів їх досягнення може призвести до помилок.
  • Слабка релевантність або неприваблива посадкова сторінка. Якщо ваш сайт незручний і не естетичний, але при цьому на ньому викладено багато категорій товару, немає особливого сенсу сподіватися на хорошу конверсію.
  • Неналаштована контекстна реклама. Коли компанія продає автозапчастини в Краснодарі, а оголошення показуються в пошуку по всій Росії за запитом «машина на шпалери робочого столу», то PR просто не потрапляє в свою цільову аудиторію. Через це конверсія контекстної реклами буде далеко не ідеальною.

Нюанси конверсійної реклами в соціальних мережах

Здійсніть оптимізацію лендингу під ваші завдання в соціальних мережах

Великий вплив на SMM-кампанію робить саме лендинг пейдж, і якщо зробити все правильно, то ви конвертуєте значну кількість лідів.

Головне тут пам’ятати, що методи, які допомагають конкурентам, далеко не завжди будуть ефективні для вас. Насамперед необхідно визначитися з принципом роботи лендингів, щоб налагодити їх оптимізацію під ваші потреби:

  • Лендінг для кліка. Його основне завдання – зацікавити користувача переходу на певну сторінку за допомогою одного кліка. Як правило, їх застосовують у eCommerce-воронках і для повноцінного опису товару/офферу з метою розігріву потенційного покупця та його наближення до очікуваного рішення.
  • Лендінг для лідогенерації. Цей різновид входить до найбільш затребуваних. Використовується для отримання імені та e-mail людини, яка відвідала веб-сайт. Користувач обмінює ці дані на важливу інформацію.
  • Лендінг для мобільних додатків. Коли ваше завдання полягає в тому, щоб збільшити кількість завантажень мобільного додатка, то вам знову-таки допоможе правильно налаштований лендінг, який зацікавить користувача у виконанні цієї дії.

Залучайте лідерів думок

Лідери думок мають велику аудиторію в інтернеті, тому їхня допомога дозволяє створити хорошу конверсію та популяризувати свій бренд.

За даними деяких досліджень, залучення лідерів думок є в 11 разів більш окупною формою digital-маркетингу, ніж решта. Крім того, з’ясувалося, що близько 95% користувачів соцмереж слухають рекомендації інших споживачів щодо того чи іншого бренду.

Застосовуйте в рекламі відеоформати

З наукових досліджень було виявлено, що мозок людини в десятки тисяч разів краще та швидше засвоює інформацію через зображення, ніж через звичайний текст.

Дані Eyeview Digital говорять про те, що застосування рекламних відео в соцмережах сприяє підвищенню CR на 80%.

Користуйтеся ефективними сервісами та платформами

Слід підбирати соцмережу відповідно до своїх завдань та характеристик вашого бренду. Нема чого витрачати дорогоцінний час на ті, які не приносять бажаної конверсії та зацікавленості користувачів. Найкраще відразу з’ясувати, якими платформами користується ваша ЦА, адже саме на неї варто сфокусуватися.

Створіть правильну ціннісну пропозицію

Термін «value proposition», що перекладається як «цінна пропозиція», є послугою/функцією, що сприяє збільшенню привабливості бренду в очах користувачів. По суті, це та найважливіша причина, через яку людина стане вашим клієнтом.

За певних обставин це може стати основним фактором, що впливає на можливість взаємодії клієнта з товаром. Value proposition сприяє натисканню користувачами на кнопку, залишенню відвідувачів своїх даних та залученню ними інших людей.

На регулярній основі аналізуйте та відстежуйте дані про конверсію

Якщо ви нехтуєте цією порадою, то не зможете правильно оцінити свої дії з PR у соцмережах. Але якщо вестимете постійний облік, то зможете зорієнтуватися та виявити способи поліпшення рекламної діяльності. Регулярна аналітика допомагає у визначенні максимально продуктивних каналів соцмереж та конкретних сфер, що потребують найбільшої зосередженості.

Найважливіше для користувача – цінність

Як правило, люди використовують соцмережі не через те, що хочуть переглянути рекламні оголошення. Крім того, велика кількість користувачів вже на підсвідомому рівні ігнорує брендований контент.

З цих причин варто демонструвати в рекламі цінність товару для потенційного клієнта. Це дозволяє збільшити окупність вкладень у SMM та уникнути скарг користувачів під час перегляду реклами вашого бренду.

Вимірювання конверсії у зовнішній рекламі: міф чи реальність

Довгий час конверсія зовнішньої реклами залишалася поза увагою будь-якої раціональної аналітики. Але сучасні розробки, що використовують великі дані стільникових операторів, дозволяють не тільки вирахувати обсяг аудиторії такої реклами, але й оцінити рівень ефективності її використання в медіаспліті.

Наприклад, застосування вуличних щитів «Схід-Медіа» з рекламними оголошеннями дозволило ДК «Діксі» підвищити конверсію завантажень їх додатків на 6%.

Відомий оператор вуличної реклами Підмосков’я «Схід-Медіа» спільно з «Діксі» та МТС оголосив про результати PR-діяльності програми лояльності «Клубу друзів Діксі». Вона демонструвалася на ТБ, у мережі, магазинах та на вуличних щитах у Московській області. Перед запуском програми “Діксі” прогнозував проникнення карт лояльності на рівні 40%, але кінцевий результат склав 62%. Таких показників планувалося досягти лише до кінця 2021 року.

Для виміру рівня ефективності зовнішньої реклами проводилися порівняння підсумкових результатів компанії з двох містах, у одному з яких оголошення демонструвалися лише з ТБ, у digital і місцях продажів, а іншому до цього додавалася зовнішня реклама. Зрештою конверсія без «наружки» становила 9 %, і з її використанням – 15 %.

Вимірювання ґрунтувалися на великих даних від стільникового оператора МТС, який активно використовує цей напрямок для медіа-аналітики, розвитку PR-стратегії та розрахунку її продуктивності. За допомогою Big Data з’явилася можливість виявити контактуючих з рекламою користувачів і виділити з них лише тих, хто здійснив цільову дію, та збагатити дані сегментами. Створений МТС метод дозволяє розрахувати рівень зворотний зв’язок від білбордів будь-якого виду, зокрема не підключених до електромережі.

Але є ще одне важливе нововведення. Група фірм Russ Outdoor, що спеціалізується на зовнішньому PR, і аутлет-центр Vnukovo Outlet Village разом з організаціями «НУО Аналітика» і Synaps Labs здійснили запуск першої рекламної програми. Цей проект відрізняється появою можливості розрахувати конверсію для формату ООН. Міжнародна команда Synaps Labs видає інформацію для подальшого націлення аудиторії на вузьконаправлені сегменти, а «НУО Аналітика» здійснює збір MAC-адрес мобільних телефонів власників автомобілів з таких сегментів.

Рекламна програма працює одразу з декількома інструментами. За допомогою Synaps Labs та digital-конструкцій Russ Outdoor проводиться націлення преміальних груп аудиторії, яким демонструється реклама від Vnukovo Outlet Village. У цей момент «НУО Аналітика» використовує Wi-Fi-датчики для розпізнавання мобільних телефонів, що знаходяться в автомобілях біля щитів. Для певної аудиторії показуються рекламні оголошення відповідного бренду, але вже у мережі.

Крім того, відбувається підрахунок конверсії після показу реклами в 2 медіа. Це стає можливим завдяки Wi-Fi-сенсорам, які зафіксовані в аутлеті, а також спеціальним відеокамерам, розташованим на зоні паркування аутлета. На них фіксується автотранспорт, що проїжджає повз, і зіставляється з тими машинами, які виявлялися біля щитів з рекламою. З допомогою цього визначається співвідношення всіх автомобілістів до кількості людей, які зрештою заїхали в ТК.

Принцип роботи ви можете зрозуміти при перегляді відео:

Давайте розберемося з цим докладніше. Відеокамери Synaps, розташовані на спеціальних конструкціях Russ Outdoor в зоні Третього транспортного кільця та на вилітних магістралях, здійснюють розпізнавання машин на відстані до 250 метрів від рекламних щитів. Причому це не залежить від часу доби та ряду, в якому рухається автомобіль. Прилади записують марку транспортного засобу, рік його випуску та вартість, після чого воно розподіляється у конкретний сегмент. ЦА стали власники автотранспорту, вартість якого починається від 1500000 руб. Вибір базувався на аналітиці трафіку в зоні паркування аутлета до старту рекламної програми, а також на завданнях маркетингу Vnukovo Outlet Village.

Через кожні 7,5 секунд відбувається аналіз кількості ЦА в автомобільному потоці та починається перемикання рекламних оголошень у разі підвищення її концентрації. Тим самим виходить досягти оптимального охоплення ЦА. У зв’язку з тим, що оголошення проглядається відразу всіма автомобілістами, а не виключно цільовими, потрібний правильний націлення. За допомогою нього ролик запускається лише під час найбільшої кількості ЦА.

За 0,8 секунди система вирішує, чи має сенс показувати оголошення водієві машини, що проїжджає. Сам ролик триває сім із половиною секунд, з яких користувач повинен переглянути хоча б дві. І тут система записує факт успішного контакту. Потім для кожної людини виділяється окремий ID, який не буде змінюватися навіть при багаторазовому попаданні авто в зону дії камер.

Конструкції Russ Outdoor оснащуються Wi-Fi-сенсорами. Вони знаходять мобільні телефони господарів машин, що проїжджають. Це необхідно для подальшого розсилання власникам телефонів рекламного повідомлення. Оголошення включалися на платформах myTarget та/або Яндекс.

Сенсори, розташовані в аутлеті, відповідають визначення кількості людей, які приїхали до нього після перегляду реклами. Декілька відеокамер на в’їзді та виїзді з паркувальної зони здійснює розпізнавання всіх машин, що під’їжджають в аутлет. Після цього отримані дані порівнюються із кількістю автомобілістів, які бачили рекламу. За рахунок цього можна оцінити ефективність оголошень та розрахувати конверсію вже після перегляду реклами у 2 медіа.

За підсумками першого місяця функціонування системи можна дійти невтішного висновку про високому рівні продуктивності реклами. Показ відеоролика з вузьким таргетом сприяв тому, що група ЦА, яка бачила оголошення, стала доїжджати до аутлета вдвічі частіше, ніж частина аудиторії, до якої не включали відео.

Виходячи зі всього вищесказаного, стає очевидним, що конверсія в рекламі є досить універсальним терміном. Його можна вимірювати і для мережевих компаній, і для офлайн-реклами. Підберіть собі найбільш підходящі способи, і ви точно досягнете бажаних цілей.