- 1 Вплив розділу «Контакти» на SEO
- 2 Обов’язкові елементи розділу «Контакти» на сайті
- 3 Додаткова інформація в контактах на сайті
- 4 10 правил створення контактної форми для сайту
- 5 Розташування посилань на контакти
- 6 Дизайн сторінки контактів на сайті
- 7 Важливість мікророзмітки розділу «Контакти»
- 8 Рекомендації по SEO для блоку контактів на сайті
- 9 4 види віджетів для контактів на сайті
-
10
Поширені помилки при створенні блоку контактів
- 10.1 Наявність лише однієї сторінки контактів на сайті
- 10.2 Застарілий заклик до дії
- 10.3 Контактна інформація не вимагає контакту.
- 10.4 Відсутність контактної сторінки на сайті
- 10.5 Відгуків немає.
- 10.6 Кількість відхилених дзвінків менше, ніж кількість онлайн-чатів, що залишилися.
- 10.7 Контакти не адаптовані для смартфона
- 11 Приклади якісних розділів «Контакти» на сайті
Контакти на сайті є тим елементом, який безпосередньо не бере участі в купівельному рішенні відвідувача, проте без якого звичайний лід не перетвориться на клієнта. Якщо необхідна інформація про зв’язок з вами відсутня або розташована незручно, відвідувач сайту піде до конкурентів, навіть якщо ваша пропозиція його зацікавила.
Тому дуже важливо не просто розмістити канали зв’язку, але зробити це так, щоб вони були доступними та зрозумілими для відвідувачів. У нашій статті ми розповімо, яким має бути блок контактів на сайті, які помилки при його оформленні роблять найчастіше, а також які інструменти для зв’язку з відвідувачами можуть бути використані на додаток до цього розділу.
Вплив розділу «Контакти» на SEO
У 2018 році фахівцями Лабораторії пошукової аналітики компанії «Ашманов та партнери» було проведено дослідницьку роботу, під час якої вони спробували виявити кореляцію різних факторів із ранжуванням сайтів в Яндексі та Google. Давайте подивимося, як пов’язано влучення сайту в топ з наявністю різних контактів на сайті організації.
- Номер телефону та адреса найбільш важливі для локальної видачі
Контактні дані дуже впливають на локальну видачу в пошукових системах: у топ потрапили лише ті ресурси, де були вказані телефони та адреси того міста, звідки робився запит. - Перевага у організацій з філіями
Як в Яндексі, так і в Google на перші місця вийшли великі компанії, що мають філії в кількох регіонах (відповідно, у контактах більше адрес та телефонних номерів). - Стаціонарні телефони вигідніші за мобільний зв’язок
Номер, що починається з 8-800, надає позитивний вплив на ранжування, чого не скажеш про багатоканальний телефон.
У топі пошукових систем майже не було ресурсів, де вказані лише мобільні номери. Це ж стосується і адрес електронної пошти на загальних сервісах типу gmail.com, yandex.ru або mail.ru. Бажано мати e-mail на власному домені. - У зворотного дзвінка більший пріоритет
Фахівці «Ашманів та партнери» дають таку пораду: помістіть номери телефонів на кожній сторінці, якщо вони є основним способом зв’язку з клієнтами.
У топі Яндекса ресурсів із можливістю зворотного дзвінка 2/3, а в Google їх навіть більше.
Таким чином, бачимо, що наявність контактів на сайті вплине на потрапляння в топ пошукових систем — така кореляція є. Намагайтеся використовувати не мобільний, а стаціонарний телефон із номером 8-800. Підключайте функцію зворотного дзвінка та допомогу онлайн-консультанта, якщо ваш бізнес цього вимагає. У пріоритеті є електронна пошта на своєму домені, а не на загальних сервісах.
Обов’язкові елементи розділу «Контакти» на сайті
Телефонні номери
Телефонний номер— найлегший і найшвидший спосіб зв’язку з будь-якою організацією. Відповідно, це найважливіша частина на сторінці з контактами. Крім цього, дублюйте телефон у шапці сайту.
Працюючи відразу у двох сферах — b2b та b2c, використовуйте два різні номери. Один заведіть для зв’язку з оптовими покупцями, інший – із роздрібними. Усі номери потрібно вказувати на сторінці контактів, підписавши для якої категорії клієнтів кожен телефон.
За можливості вказуйте номери різних постачальників мобільного зв’язку та багатоканальні. Щоб зв’язатися з вами, клієнт вибере більш вигідний номер для його тарифного плану. Людям властиво економити, тому часто дорогий зв’язок стає причиною відмови. І якщо ви не підключили функцію зворотного дзвінка, то втратите багатьох клієнтів.
Найкращий варіант — номер телефону у форматі 8-800, люди можуть додзвонитися безкоштовно. Ще один плюс у тому, що для пошукових систем такий номер оцінюється як добрий комерційний фактор ранжування.
Адреса електронної пошти
Інший частий спосіб зв’язку — написати електронною поштою. Також не забувайте вказувати її у своїх контактах.
Зверніть увагу, що e-mail має бути:
- коротким;
- швидко запам’ятовується;
- створено на домені вашого сайту (ще один плюс для пошукових систем).
- Адреса
Буде дивним, якщо ви не додасте на сторінку з контактами фізичну адресу своєї організації. Насамперед це стосується бізнесу, що реалізує продукцію офлайн. Сюди належать будівельні, медичні, бьюті-послуги тощо. У цих випадках сайт є лише вашою вітриною. Так як купити на ньому щось безпосередньо не вийде, покупцеві треба знати, куди йому йти за товаром.
Якщо у вас різні адреси офісу та місця виробництва, за потребою вказуйте обидва.
Режим роботи
Людина, яка бажає скористатися вашими послугами, має відразу бачити графік роботи. Якщо, звичайно, не хочете отримати розлючених клієнтів, які приїхали за покупкою до закритого магазину або безуспішно додзвонитися вам після 18.00.
Адреси філій
Якщо ви маєте кілька магазинів в одному місті або філії в інших населених пунктах, вказуйте усі їхні адреси. Це дозволить користувачеві вибрати найбільш зручне або близьке відділення.
Схема проїзду
Це популярна і зручна для покупців функція, що допомагає швидко зрозуміти, як знайти вашу компанію.
Запам’ятайте, що крім схеми проїзду треба вказувати телефон, адресу та пошту — одна лише карта не індексується, на відміну від записаного буквами напису. Наприклад, ви втратите клієнтів, які вводять запит типу «склад будівельних матеріалів на жовтневому», тобто тих, для кого важливе ваше місцезнаходження.
Ніколи не розміщуйте карту у вигляді зображення, зробивши скріншот з Google Карт. Сучасні технології дозволяють додати на сайт інтерактивну карту, яку можна віддалити або наблизити за бажанням користувача.
Контактна форма
Це допомагає клієнтам, які бажають написати. Їм не знадобиться входити у власну пошту, копіювати вашу адресу, починати новий лист. Достатньо лише вписати необхідну інформацію безпосередньо у надану вами форму зворотного зв’язку.
Додаткова інформація в контактах на сайті
Надайте контактні дані різних підрозділів
Якщо бізнес досить великий і кожен день ви отримуєте великий потік запитів, давайте клієнтам можливість окремо зв’язатися з різними підрозділами: техпідтримкою, відділом продажів і т. д. Люди виберуть необхідний їм телефон і отримають відповідь на своє запитання без втрати часу.
Якщо контактів дуже багато, їх можна не публікувати одним довгим списком. Помістіть список всіх своїх представництв, клікнувши на які користувач отримає тільки потрібні йому дані.
Додати контакти фахівців
Люди виявляють більше довіри до конкретної людини, а не до знеособленої організації. Тому вам варто розповісти про своїх співробітників, пояснивши, хто за який напрямок роботи в компанії відповідає.
Найвиграшніше – інформація з фотографіями фахівців. Відповідно до вашої сфери діяльності, це можуть бути знімки в офісі під час робочого процесу або професійна зйомка у фотостудії.
Використовуйте простір у спливаючому вікні всередині карти
Якщо ви, наприклад, маєте кілька магазинів, то на карті треба показувати всі адреси. Але в цьому випадку сторінка буде перевантажена і буде складно знайти щось конкретне.
Щоб цього уникнути, ховайте інформацію у спливаючі вікна, що з’являються при натисканні на певні точки на карті. На сторінці буде простіше знайти потрібні контакти.
Можна використовувати такий цікавий спосіб використання невеликого шматочка вільного поля у спливаючому вікні. Наприклад, додайте перемикання різних інформаційних блоків: адреси, телефону, графіка роботи тощо.
Сфотографуйте вхід до будівлі компанії
Додавши до контактів на сайті таку фотографію (особливо за відсутності вивіски), ви полегшите клієнтам пошук своєї організації.
Поясніть, як до вас дістатися
Вкажіть усі можливі варіанти, як можна потрапити до вашого офісу: пішки, за допомогою громадського чи особистого транспорту. Стати на місце людини, що вийшла на потрібній зупинці з автобуса, вперше опинившись на цій вулиці. Заздалегідь розкажіть про те, в який бік йому тепер йти, де повернути, на які орієнтири звернути увагу.
Якщо інформація невелика, вкажіть її відразу. Якщо інструкція більша, сховайте її в інформаційний блок, який можна розкрити, клікнувши на нього мишкою.
Не забувайте про посилання на соцмережі
У розділі контактів на сайті своєї організації згадуйте про існуючі сторінки в соцмережах. Якщо ви активно займаєтесь просуванням у соціальних мережах, то людям буде цікаво туди зайти. Спілкування у неформальній обстановці підвищує лояльність до цільової аудиторії.
10 правил створення контактної форми для сайту
Завдяки контактній формі ви можете як підвищити показники конверсії, так і негативно вплинути на них. Щоб збільшити коефіцієнт корисної діяльності, важливо зробити її простою та зручною для клієнта. Дотримуйтесь 10 правил створення контактної форми.
Заголовок
Тут все має бути коротко, зрозуміло і без зайвої води, щоб клієнт відразу здогадався, для чого необхідна ця форма.
Інформативність
Це пов’язано з першим. Для підвищення інформативності форми, позначте в ній 2 головні пункти:
- Що потрібно від клієнта: вказати електронну пошту, ввести ПІБ тощо.
- Що користувач отримає у відповідь: його повідомлення зареєструють, йому зателефонують, відправлять лист на e-mail тощо. д.
Лаконічність
Відмовтеся від довгих форм. Не варто вимагати від людей зайвих дій. Наприклад, реєстрація на сайті, введення пароля, підтвердження пароля, введення електронної пошти, її підтвердження, підтвердження смс на вказаний номер.
Ідеальним буде використання лише 3 рядків: ім’я, e-mail, текст самого повідомлення. Ви можете додати поле для телефонного номера, але не робіть його обов’язковим для заповнення.
Заголовки полів
При оформленні контактної форми намагайтеся поміщати заголовки над кожним полем. Відповідно до технології дослідження eye tracking, подібне компонування тексту допоможе досягти більшої ефективності, ніж написи, вирівняні з правого краю або розміщені зліва від поля.
Підказки
Деякі об’ємні форми або форми, що містять запит про додаткові відомості, потребують підказок. Найчастіше це застосовується у вигляді мікротексту, який пояснює, у якому форматі писати номер телефону. Інший варіант – під час введення клієнтом номера система сама проставляє дужки або прогалини.
Виправлення помилок
Часто буває, що форму не вдається надіслати через випадкову помилку у введеній літері або цифрі. Людей дратує, якщо при цьому система не показує, де саме було допущено помилку. Ще гірше, коли дані збиваються та все необхідно вводити заново. Робіть свою форму так, щоб система підсвічувала місце помилки та пропонувала виправити лише це поле.
Зручність використання
Не завадить виділити поле, що заповнюється іншим кольором. Якщо клієнт раптом відвернеться у процесі заповнення, це допоможе йому швидко зорієнтуватися та повернутися до того місця, де він зупинився. Замість підсвічування можна включити автоматичне розміщення курсору в рядку, що заповнюється.
Намагайтеся уникнути меню, що випадають у формі зворотного зв’язку. Це дратуватиме і втомлюватиме заповнюючого форму.
Використовуйте текст високої контрастності. Найчастіше це чорний напис на білому тлі. Чим нижче контрастність, тим важче клієнтам читати заголовки і текст, що вводиться ними.
Мобільність
Відсоток людей, які користуються інтернетом зі смартфона, зростає з кожним роком. Ви повинні це враховувати при створенні контактних форм адаптуйте їх під мобільні гаджети. Відвідувачі обов’язково оцінять зручність користування вашим сайтом.
Відмова від капчі
Вам подобається вводити дані з капчі? Навряд чи відповідь буде позитивною. Так і ваших клієнтів капча дратує. Не грайте з терпінням і відключіть цю перевірку.
Якщо капча все ж таки необхідна, зробіть її спрощеною — використовуйте легкі слова російською мовою або додайте поле «Я не робот», де потрібно поставити галочку в потрібному полі.
Дякуйте користувача
Чомусь про подяку за заповнену форму всі забувають, хоча це по-справжньому важливо нарівні з технічною стороною.
Клієнт звертається до вас через форму зворотнього зв’язку. Ви дізнаєтесь його ім’я, але не маєте змоги відразу відповісти. Тут допоможе повідомлення з подякою, яка з’явиться після надсилання форми.
Якщо звертатися до людини на ім’я, а не безособово, то ефективність взаємодії підвищиться. При цьому можна тактовно поділитися додатковою інформацією. Важливо, щоб вона була корисна і правдива. Наприклад, якщо ви пообіцяли надіслати відповідь на запит протягом години, ця обіцянка має бути обов’язково виконана.
Розташування посилань на контакти
Основний варіант розміщення посилань – у розділі меню або у футері (підвалі) сайту. Згідно з дослідженнями у сфері юзабіліті, люди насамперед шукатимуть контакти на сайті у верхньому правому кутку або в самому низу сторінки. Додавання цієї інформації до підрозділів — велика помилка.
Ви можете розмістити контактну інформацію у розділі «Про організацію», якщо це доречно поєднується з текстом сторінки. Але зазвичай користувачі йдуть сюди не за контактами, а щоб ознайомитися з історією організації та принципами її діяльності. Радимо дублювати контакти в однойменний розділ, де їх шукатимуть.
Виграшним буде додавання основних контактних даних для зв’язку прямо у шапці сайту. Весь ресурс повинен стимулювати користувача вчинення конверсії. Тому, якщо для покупки знадобиться здійснити дзвінок, не тільки у розділі «Контакти», а й у шапці треба вказати номер телефону.
Не ускладнюйте життя клієнтів у спробі бути оригінальними, називаючи розділ довідковим центром або чимось на зразок. Використовуйте звичні контакти або зв’яжіться з нами для сторінок з контактною інформацією. Так людям не доведеться перебудовуватись на неочевидні заголовки розділів.
Вказавши контакти, ваша організація має якісно їх обслуговувати. Тому не додавайте те, чого не вистачає ваших сил. Жодні автоматичні форми та чати не замінять спілкування з живим менеджером.
Дизайн сторінки контактів на сайті
Як робити дизайн цієї сторінки? Дотримуйтесь дружнього стилю та копіюйте колірну гаму вашого бренду.
Сторінка контактів на сайті має бути привабливою для відвідувача, спонукати у нього бажання звернутися за однією з форм зворотного зв’язку. Не можна вставляти жодних дисонів з основним стилем елементів.
Наприклад, якщо у шапці сайту переважають зелені тони, оформляти сторінку контактів у помаранчевий буде помилково.
У клієнта не повинно з’явитися раптовий перехід на інший сайт. Він уже встиг зробити якісь дії на інших сторінках ресурсу, прочитати інформацію, тобто вже довірився вашому бренду. Несподівана зміна зб’є його з пантелику.
Згідно з проведеними дослідженнями, людям властиво дивитися інформацію за шаблоном «F». Тобто найважливішу та корисну інформацію вони шукають у лівій верхній частині сайту.
Чим нижче перегортається сторінка, тим швидше спадає увага і сконцентрованість на матеріалі. Якщо в очікуваному місці важливої інформації не виявиться, користувач буде розчарований і піде з ресурсу, не витрачаючи свого часу далі.
Тому всі відомості першорядної важливості (електронна пошта та інші контактні дані) розміщуємо у лівій верхній частині сайту.
Справа можна додати інтерактивну картку або якийсь віджет. Такі елементи привертають увагу самі по собі, так що немає потреби покращувати їхнє положення на сторінці.
Дотримуйтесь наступних тенденцій у розвитку стилю сторінок контактів на сайті: побільше творчості та поменше непотрібних деталей. Тут необхідно визначитися, яка інформація важлива, а яка зайва.
Важливість мікророзмітки розділу «Контакти»
На будь-якому сайті, створеному для продажу, обов’язково наявність станиці з контактними даними. Адже якщо ви хочете щось продати, то ваші потенційні покупці повинні мати уявлення про вашу компанію, її місцезнаходження, графік роботи, варіанти зв’язку з фахівцями для вирішення своїх питань.
Багато організацій часто ігнорують мікророзмітку контактів на сайті, просто додаючи відповідний блок з адресою та номером телефону у футері. У цій статті ми не будемо докладно розглядати питання розміщення контактів з точки зору впливу на конверсію сайту загалом. Зазначимо лише, що це дуже важливо.
Завдяки мікророзмітці ви покращите оформлення сниппета свого ресурсу в пошуковій видачі (і не тільки). Мікророзмітка використовується для основних блоків сайту. Сюди належать і «Контакти».
Наведемо для прикладу такий блок контактів:
<div class=”contacts”>
<span class=”company”>Компанія “СофтКлаб”</span>
<div class=”address”>
Адреса: вул. Садовническая, 72с2,
115035,
г. Москва
</div>
Телефон: +7 495 644-33-33
</div>
Тепер давайте подивимося на оформлення контактів на сайті в HTML за допомогою мікро-макету Schema.org:
<div itemscope itemtype = “”http://schema.org/Organizationclass = “contacts”>
<span itemprop = “name” class = “company”> SoftClub </span>
<div itemprop = “адреса” itemscope itemtype = “http://schema.org/PostalAddress" class = “address”>
Адреса:
<span itemprop = “streetAddress” class = “street”> вул. Садовническая, 72с2 </span>
<span itemprop = “postalCode”> 115035 </span>
<span itemprop = “addressLocality” > Москва </span>
</div>
Телефон: + span itemprop = “telephone”> + 7 495 644-33-33 </span>
</div>
Обов’язково перевірити правильність мікророзмітки. Для цього скористайтеся валідатором від Яндекс.
Крім красивого сніппета, мікророзмітка контактів дозволить додати свою компанію в Яндекс.Каталог і Яндекс.Карти. Сучасні користувачі звикли шукати потрібні їм об’єкти біля дому чи офісу. Наявність мікророзмітки дозволить їм знайти вашу організацію прямо на карті, побачити графік роботи та контактну інформацію. Звичайно, це позитивно позначиться на прибутковості бізнесу.
Рекомендації по SEO для блоку контактів на сайті
Зверніть увагу на правильність заповнення тегу <title> – назва компанії + ключове слово (карта, адреса офісу, контакти).
Додайте інформативний заголовок H1 – назва компанії + ключове слово (карта, адреса офісу, контакти).
Заповніть тег <description> – введіть адресу, номер телефону, e-mail, не забудьте про заклик до дії («Зателефонуйте нам», «Напишіть нам» тощо).
Обов’язково зареєструйтеся, розмістивши всю важливу інформацію про геолокаційні сервіси: Яндекс.Карти, Google maps, 2Gis, Foursquare.
Не забудьте додати свої дані (юридична адреса, ІП, ОГРН та інші відкриті дані). Потім можна написати запит на додавання компанії в Яндекс.Каталог.
4 види віджетів для контактів на сайті
- Онлайн-дзвінок
Сервіс Zingaya дозволяє здійснювати онлайн-дзвінки з сайту, дзвонячи не з власного телефону, а прямо з комп’ютера. Після натискання з’явиться вікно, в якому потрібно дозволити доступ до мікрофона, після чого почнеться дзвінок вашим менеджерам. Сервіс досить популярний. Про його переваги повідомлялося на TechCrunch, а також у деяких великих міжнародних виданнях. Технологія давно перевірена і використовується такими великими гігантами електронної комерції, як Enter.ru і Wildberries.ru.
Плюси: можливість налаштувати зовнішній вигляд кнопки та вікна, ненав’язливість, голос, зручність особистого кабінету, не потрібен телефон, не потрібно вводити свій номер.
Мінуси: Досить складне ціноутворення, залежно від того, кому і куди ви дзвоните. Не вказує, чи є спеціаліст онлайн. Немає зворотного відліку дзвінків. Ви не можете дзвонити без мікрофона на комп’ютері. - Онлайн-консультантів
Сервіси JivoSite, LiveTex, RedHelper, WebConsult, SmartSupp, Webim та інші працюють за одним принципом: спливаюче вікно, в якому спілкування з менеджером відбувається у текстовій формі. При цьому функції багатьох відрізняються одна від одної. Наприклад, один із віджетів JivoSite вказує, що запити надходять електронною поштою, але не вказує, як і коли відповідатиме користувач. За допомогою LiveTex ви можете спілкуватися прямо у вікні, що відкриється, але з анонімним співрозмовником.
Як і сервіс Zingaya, онлайн-консультанти давно зарекомендували себе з самого позитивного боку. Ціна має досить великий розкид залежно від політики компанії. В середньому оплата здійснюється за кожного окремого оператора (від 800 до 2500 на місяць на одного спеціаліста).
Плюси: проста в налаштуванні, нав’язливість регулюється, гнучке налаштування зовнішнього дисплея, наявність додаткових функцій, в тому числі персоналізації.
Мінуси: є прив’язка до комп’ютера (щоб відповісти користувачеві, за комп’ютером повинен бути менеджер), оплата за кожного спеціаліста (якщо 5-6 операторів, то в місяць вони можуть коштувати до 10 тисяч рублів).
Форм зворотного дзвінка Jabber та онлайн-чатів уJabber
віджетах Records виглядають і працюють інакше. Часто вони є доповненням до сайту (бонусні або платні) і створюються тими ж людьми, які створили весь сайт. Відповідно, ця форма є фірмовою. Ці віджети часто створюються на Jabber. Сюди ж входять форми на основі готових рішень (LiveZilla, ChatFocus).
Плюси: Недорого. Відповідність стилю бренду. Форму можна зробити за всіма побажаннями власника сайту (дзвінки, текст або їх поєднання). Не потрібно платити сторонній організації.
Мінуси: Не найнадійніші інструменти. Може не працювати, будучи суто декоративними елементами. - Віджети зворотного дзвінка
Тут ми згадаємо Rocket Callback, Callback Hunter та багато тисяч інших віджетів. Віджет зворотного дзвінка — це спливаюче вікно з полем для введення номера телефону. Дзвінок здійснюється не через комп’ютер, а через телефон, хоча використовується той же VoIP, що і Zingaya. Віджети відрізняються один від одного додатковими опціями: у Perevoni є мульти-віджет, Rocket Callback дозволяє налаштувати нав’язливість, RedConnect має спільний браузер і т.д. Розкид цін досить великий. При цьому найдешевший Rocket Callback (близько 6 рублів за хвилину), дорожче Callback Hunter (близько 60 рублів за хвилину).
Плюси: Відсутня прив’язка до комп’ютера, ціна не залежить від кількості спеціалістів, можливість налаштувати нав’язливість і зовнішній вигляд віджета, миттєве спілкування (від 20 секунд).
Мінуси: після застосування найагресивніших налаштувань віджет обов’язково сильно відверне відвідувачів і роздратує їх несподіваним виглядом.
Поширені помилки при створенні блоку контактів
Наявність лише однієї сторінки контактів на сайті
Зазвичай для контактів виділяється окрема сторінка, яка містить всю інформацію про організацію та всі доступні канали зв’язку. Така тактика вимагає додаткового клацання і переходу.
Це важливо і необхідно, але також відвідувач повинен знаходити контакти відразу після входу на ресурс, не витрачаючи час на пошук.
Було б великою помилкою не вказати контактну інформацію на найпомітніших місцях перших екранів. Розмістіть найважливіші контакти прямо в шапці сайту, щоб клієнт міг зв’язатися з вами при першій потребі.
Згідно дослідженням CoMagic:
- при першому відвідуванні сайту звершується 72% виду
- в повторному відвідуванні звершується 10% виду
Еto gf doped показує, що:
- 35% клієнтів замовляють дзвінок, відвідував тільки одну
- % сторінку сторінку звідуй 2% відвідування 2% відвідування
- 2% відвідування сайту , відвідав 3 сторінки сайту
- 47% користувачів знову заходять на сайт для уточнення контактної інформації. Не змушуйте їх довго шукати важливу інформацію.
Застарілий заклик до дії
Припустимо,що власник сайту не займається оновленням ресурсу, посилаючись на те, що зі старими елементами все працює нормально. Але аудиторія змінилася. На них можуть не впливати попередні заклики до дії. Наприклад, дзвінок «Зателефонувати зараз» більше не працює. Дзвінок повинен розповісти про користь користувачеві, якщо він одразу зателефонує: «Ти не знаєш, що тобі більше підходить? Телефонуйте 8-800. І наш спеціаліст проконсультує вас абсолютно безкоштовно!»
Контактна інформація не вимагає контакту.
Недостатньо просто вказати всі телефони, адреси, філії тощо.
Відсутність контактної сторінки на сайті
Якщо ви вказали контактну інформацію в розділі «Про компанію» або на сторінці товарів та послуг, ви можете відмовитися від сторінки «Контакти».
Відгуків немає.
Дайте клієнтам можливість замовити зворотний дзвінок. Завдяки прямому контакту вони не підуть до ваших конкурентів. Тут працює психологія: з налагодженням особистого контакту людина перестає переживати, що організація фіктивна і створена, щоб її обдурити. Клієнту також легше з’ясувати його інтереси та згладити можливі заперечення під час прямої телефонної розмови.
Кількість відхилених дзвінків менше, ніж кількість онлайн-чатів, що залишилися.
Згідно з дослідженням Livetex.ru, в якому взяли участь 3000 осіб, користувачам онлайн-чатів не вистачає терпіння:
- 31% клієнтів очікують негайної реакції. Якщо оператор не відповідає протягом хвилини, людина залишає ресурс
- 40% згодні почекати в онлайн-чаті до 5 хвилин, щоб вирішити своє
- питання Лише 11% респондентів сказали, що не залишають сайт з відкритим чатом половину годину.
Контакти не адаптовані для смартфона
Як було сказано раніше, важливість мобільної версії контактів на сайті зростає. Невеликий відсоток власників ресурсів повністю замінює дизайн мобільних платформ. Найчастіше створюється спрощений варіант.
Венді Кларк, керівник відділу маркетингу Coca-Cola, сказала: «Усе, що ми робимо сьогодні, базується на мобільних пристроях. Якщо історія не працює на екрані розміром 4×2 дюйма, то це нежиттє здатно».
Приклади якісних розділів «Контакти» на сайті
- RF Models
Плюси:
- Ви можете звернутися до будь-якого фахівця компанії, у кожного з яких є власний корпоративний e-mail.
- Наявність інтерактивної карти.
- Є форма зворотного зв’язку.
2.Тинькофф Банку
Плюси:
- Контактна інформація надається за всіма напрямками роботи банку.
- «Білайн»
Плюси:
- Наявність довідкової інформації на сторінці.
- Всі контакти розбиті на блоки.
- Ви можете знайти найближчий сервісний пункт.
4.Dolphin
Плюси Dolphin:
- Контакти на сайті дуже лаконічні.
- Є інформація про те, де знайти музичні композиції для завантаження.
- Додано список офіційних сторінок артиста в соціальних мережах.
5.Варламов Ілля
Плюси:
- В оформленні сторінки є біографічна інформація.
- Наявність списку різних каналів зв’язку з Варламовим з докладними описами.
Намагайтеся зробити вашу сторінку контактів максимально інформативною. Від цього розділу багато що залежить, чи перетвориться пересічний відвідувач у лідера, а потім у клієнта, чи швидко покине ресурс. Використовуйте кожну можливість, щоб залучити людей різними способами. Пам’ятайте, що всі ми різні – хтось ненавидить телефонувати і спілкуватися виключно по електронній пошті, а хтось не хоче витрачати час на порожню переписку і намагається швидко вирішити всі питання за допомогою короткого дзвінка. Дозвольте кожному клієнту знайти оптимальний спосіб спілкування з вами і подбайте про те, щоб відвідувачу не довелося довго шукати потрібну інформацію.