Інтент пошукових запитів, або як просунути сайт за великою кількістю ключових слів

Інтент пошукових запитів, або як просунути сайт за великою кількістю ключових слів

Ми переклали та прокоментували статтю Ніла Пателя, маркетолога та співзасновника Neil Patel Digital, про те, як зібрати семантичне ядро ​​та просунути сайт у пошукових системах за великою кількістю ключових запитів на одній сторінці.

Пошукове просування за ключовими словами більше не є актуальним. Зміни в алгоритмах Гугла, наприклад, такі як RankBrain, позбавили нас можливості впливати на ранжування за допомогою чистих ключових слів.

Нагадаємо, що Google RankBrain – алгоритм, що допомагає користувачам знаходити сторінки, релевантні їх запиту, але не містять точних входження ключових слів з нього.

Звідси питання — навіщо говорити про ранжування за ключовими словами?

Є різниця між використанням ключових слів у пошуковому просуванні та просуванням за ключовими словами.

Ключові слова — лише фрази, які люди вбивають у рядок пошуковика, щоб описати те, що шукають. Вони допомагають пошуковим системам відсортувати мільярди потенційно відповідних сайтів і постів, щоб знайти цікавий для користувача контент.

Під заявою «Просування за ключовими словами померло» — ми маємо на увазі те, як SEO-фахівці звикли їх використати.

Через покращення алгоритмів, наприклад, таких як Google Hummingbird, пошукові системи вчаться краще розуміти значення запиту, отже, краще підбирають результати видачі.

Іншими словами, відповідати формулюванню запиту вже не так важливо. Важливіше відповідати наміру або, як кажуть в індустрії, інтенту користувача.

Раніше достатньо було знаходити ключове слово з низькою конкуренцією та високим трафіком та створювати під нього окрему сторінку. Використовуєте запит у тексті кілька разів – і ви на першій сторінці пошукової видачі (звичайно, все це було не так просто, але принцип зрозумілий).

Так от цей підхід більше не працює. Тепер слід таргетуватися на намір (інтент) користувача. Це чудова новина, оскільки в такому випадку ми отримуємо можливість використовувати кілька ключових слів в одиниці контенту, що полегшує завдання ефективного просування.

Чи можливо успішно ранжуватися за кількома ключовими словами?

Погодьтеся, що немає сенсу вшивати на сторінку, що просувається, сотні ключових слів, якщо вони не допоможуть позиціям сайту у видачі. Скільки ж їх потрібно для успішного ранжування?

Якщо вірити Ahrefs, сторінки, що займають найкращі позиції на пошуку, мають у середньому 957 додаткових ключових слів, за якими вони також входять до топ-10 видачі.

Безперечно, потрапити на першу позицію у видачі вкрай складно. Але, перевіривши довільно взяту сторінку з топ-20, ми виявимо приблизно 225 додаткових ключових слів, за якими вона потрапляє у видачу на першій сторінці. Таким чином, нехай ваше основне ключове слово є лише на другій сторінці у видачі, але у вас більше 200 інших, які успішно ранжуються.

Саме тому варто завжди використовувати на просуваних сторінках кластери ключових слів, а не обмежений набір ВЧ-запитів.

Якщо ви хочете потрапити у видачу на запит, який шукають принаймні 10 000 разів на місяць, то ймовірність опинитися на перших позиціях дуже мала. Понад 84% сторінок, які потрапляють на перше місце за популярним запитом, потрапляють у видачу лише за одним ключовим словом.

Якщо подивитися на обсяг трафіку по 1000 запитів на місяць, то стає зрозумілим, що лише 35.6% прикладів від загальної кількості потрапляють у видачу лише за одним ключовим словом. Це означає, що 64.4% сторінок потрапляють на перше місце у видачі за одним ключовим словом і хоча б ще один раз за іншим запитом у спільній видачі.

Найбільший відсоток випадає на сторінки із двома ключовими словами (18,5%) і відразу за ними йдуть сторінки із 5-9 ключовими словами (16.5%).

Це означає, що якщо ваш досвід SEO дозволяє вам потрапляти на перше місце у видачі за одним запитом, великі шанси потрапити на перше місце і за іншими ключовими словами.

Що спільного у сайтів, які потрапляють у видачу за кількома ключовими словами?

3 із 5 сторінок (64.4%), які займають перше місце у видачі за запитом, який шукають близько 1000 разів на місяць, отримують такий самий трафік за іншими ключовими словами. Також, природно, статтям з великою кількістю слів, найкращим трастом і великою кількістю зворотних посилань буде простіше зайняти високі позиції у видачі більш ніж одного запиту.

Які запити можуть разом потрапляти до топ видачі?

Якщо розглянути за якими запитами сайти потрапляють на верхні позиції, виявиться, що більшість їх збігаються хоча б в одному слові. Тобто важливо вибрати пов’язані запити і не намагатися додавати нерівні фрази або висвітлювати непов’язані з тематикою сторінки аспекти.

Вам може допомогти інструмент для розбивки ключових слів, наприклад SerpStart – з ним ви зможете зрозуміти наскільки добре поєднуються ключові слова.

Можна відсортувати слова, які мають слабкий зв’язок, як це показано на діаграмі вище, або вибрати ті, які практично не пов’язані:

Кращий спосіб використовувати кілька ключових слів на одній сторінці — згрупувати ті, які поєднуються природним чином.

Чотири способи підібрати коректні ключові слова

Існує кілька способів підібрати відповідні ключові слова для ранжування кожного з них:

  1. Використання пошукових систем.

Пошукові системи показують користувачам контент, який відповідає запиту. Також за допомогою їх можна згенерувати практично нескінченний список пов’язаних ключових слів. Пошуковики допомагають декількома способами:

  • Авто-підказки. Як тільки ви починаєте друкувати запит, пошукова система
    видає підказки, які, на її погляд, відповідають тому, що ви шукаєте.
  • Подібні запити. Як тільки ви натиснули enter – можна перейти вниз сторінки з результатами, де можна знайти ще 8 ключових слів.
  • Також шукають. Для деяких запитів пошукова система показує секцію «Також шукають». Наприклад, для запиту «що входить до маркетингової стратегії» можна отримати такі підказки.

Якщо натиснути на один із них і запустити пошук, він видасть ще більше схожих питань.

  1. Генератор ключових слів LSI.

LSI – це Приховане Семантичне Індексування (Latent Semantic Indexing). Іншими словами, LSI знаходить слова, пов’язані один з одним. Існує кілька різних генераторів LSI. Один з найвідоміших за кордоном – LSIGraph.

Це безкоштовний інструмент, який допоможе підібрати пов’язані ключові слова за запитом.

В Україні подібні завдання вирішуються шляхом ручного використання підказок Яндекса і Google, а також блоку «Також шукають» внизу сторінки видачі. Крім того, подібну функцію пропонують деякі текстові аналізатори.

  1.    Опитування цільової аудиторії

За кордоном використовується безкоштовний інструмент «Seed», який дозволяє опитати ЦА про теми, що їх цікавлять.

  1. Ще один зарубіжний сервіс – Answer the Public.

Він надає список питань, пов’язаних із конкретною темою або ключовим словом. Цей сайт видає сотню запитань та ключові слова за один швидкий та простий пошук.

Ключові моменти оптимізації

Щоб потрапляти у видачу за кількома ключовими запитами, потрібно знайти відповідні пов’язані запити та використовувати їх на сторінці. Ось кілька додаткових порад, які варто враховувати при доборі ключових слів.

Використовуйте синоніми

Синонім – це близьке за значенням слово чи фраза. При підборі ключових слів необхідно продумати всі можливі формулювання для одного питання, яке можуть задати користувачі.

Наприклад, запити «як приготувати шарлотку» і «як спекти шарлотку» означають те саме, тому обидва запити варто використовувати у статті про випічку шарлотки. Якщо ви введете один із них у рядку пошуку, то в результатах з’явиться контент, який містить обидві фрази.

Використовуйте запити категорії «довгого хвоста» (long tail)

Запити категорії «довгого хвоста» легко конвертуються, з ними простіше зайняти високу позицію у видачі. Причина в тому, коли люди шукають щось конкретне, вони вводять більш довгий, детальний запит.

Таким чином, такі ключові слова допомагають отримати не тільки трафік, але і збільшити конверсію. Останнє якраз є метою пошукового просування.

Запити включають деталі, які допомагають звузити результати до тих предметів/послуг, які шукає користувач. Це означає нижчу конкуренцію проти короткими, більш загальними запитами.

Не використовуйте всі ключові слова в заголовку

Пошукове просування за кількома ключовими словами не означає, що всі ці слова потрібно прописувати в заголовку. Головний заголовок має містити тег Н1 та одне головне ключове слово. Тег Н1 допомагає пошуковим сервісам зрозуміти, що є головним заголовком та темою контенту.

Основна мета — створити заголовок, який привертає увагу, але виглядає природно. У разі використання декількох ключових фраз заголовок буде схожим на тавтологію.

Щоб зайняти верхні рядки в пошукових системах, пишіть короткі та точні заголовки.

Використовуйте теги для заголовків

Щоб ранжувати інші ключові слова, рекомендується розмічати їх як підзаголовки. У кожного з них має бути свій тег Н2 або Н3.

Таким чином, створюється і структура, яка допомагає адаптувати лонг-ріди для швидкого читання.

Використовуйте метатег description

Мета-опис (description) – метатег, який резюмує зміст сторінки. Це невеликий текстовий абзац, який не варто робити понад 230 символів та коротко описує зміст статті.

Щоразу, коли сторінка потрапляє у видачу, цей опис з’являється у сніпеті під заголовком.

Ідеальний description переконає користувача перейти саме за вашим посиланням, замість продовжити пошук. Окрім функції заклику до дії, мета-опис – гарна можливість для використання кількох ключових слів.

Щільність ключових слів

Якщо відсоток щільності ключових слів дуже великий, пошукова система може песимізувати ваш сайт.

Точної цифри густини ключових слів не існує. Зазвичай 1-3% досить безпечний діапазон. Коли ви намагаєтесь вписати кілька ключових слів в одиницю контенту, постарайтеся дотримуватися цього співвідношення.

Щільність ключових слів допоможе перевірити таку формулу:

  • Density – щільність ключових слів;
  • Nkr – кількість ключових фраз у статті;
  • Nwp – кількість слів у ключових фразах;
  • Tkn – загальна кількість слів у статті.

Крім того, текст має бути написаний природною мовою, легко читатись. Якщо ви жертвуєте читабельністю, наповнюєте статтю ключовими словами, вписуєте їх ненатуральним чином, намагаючись обдурити ранжування пошукової системи, ви просто не потрапите у видачу.

Висновки

Пошукове просування за ключовими словами та механічне наповнення ними текстів більше не працює. Що слід робити:

  • фокусуйтеся на пошуковому намірі (інтенті) користувачів та намагайтеся залучити цільову аудиторію;
  • використовуйте ключові слова так, щоб пошукова система могла зрозуміти зміст контенту та визначити, чи відповідає він запиту користувача;
  • користуйтеся інструментами, що допомагають підбирати правильні ключові слова;
  • вибирайте відповідні за змістом ключові слова та фрази, використовуйте синоніми;
  • фокусуйтесь на запити категорії «довгого хвоста»;
  • максимально використовуйте заголовки та мета-описи та загострюйте увагу на природній щільності ключових слів.

Ці поради допоможуть сторінкам сайту потрапити у пошукову видачу одразу за декількома запитами.