Як зробити мобільний додаток

Як зробити мобільний додаток

Як створювати мобільні програми? Найочевидніша відповідь — звернутися до розробників, щоб вони написали програму відповідно до потреб компанії. Але це не єдиний можливий варіант.

Для створення програм в Інтернеті можна знайти тисячі конструкторів, які не вимагають від користувача навичок розробки, верстки тощо. Отриманий результат можна повноцінно використовувати для роботи з клієнтами та навіть опублікувати в App Store або іншому магазині програм. Але є і свої підводні камені.

На ринку існує велика кількість конструкторів мобільних додатків

Способи створення мобільного додатка

Порівняємо два основних способи створення мобільних додатків:

  • із залученням розробника;
  • самотужки на спеціальних конструкторах.

Відмінностей буде дуже багато – від дизайну та функціоналу до того, кому належатимуть готовий продукт. Кожна програма має ftont-end (інтерфейс, який бачить користувач) і back-end (цю частину бачить і вносить до неї зміни розробник). Що стосується конструктором back-end перебуває в його сервері.

Що потрібно для створення мобільного додатка

Що потрібно для створення програми, залежить від того, що ви хочете отримати в результаті. Обов’язковою технічною вимогою є наявність комп’ютера або ноутбука з підключенням до Інтернету і, звичайно, смартфона, на якому ви будете випробовувати новинку.

Щоб зробити програму, потрібно виконати наступні кроки:

  • Визначитись з метою та функціоналом майбутньої програми, а також варіантом монетизації, якщо вона планується;
  • Вибрати конструктор, на якому ви зможете все це продати;
  • Зареєструватися та (за необхідності) оплатити передплату;
  • Вибрати шаблон та наповнити його контентом;
  • Персоналізувати його, додавши фото, логотип тощо.

Готовий додаток знадобиться протестувати та усунути можливі помилки, потім його можна завантажувати в магазин та пропонувати своїм нинішнім та потенційним клієнтам його використання.

Оцінка вартості створення мобільного додатка

Створення мобільних додатків починається з бюджету. Тому, якщо ви вже визначилися з тим, що хочете отримати в результаті, можна сміливо переходити до цього кроку.

При замовленні розробника ціна складається з:

  • складності рішення;
  • термінів (продукт, який «потрібний учора», завжди коштує дорожче);
  • досвіду та кваліфікації розробника.

Звернувшись до студента-старшокурсника або досвідченого розробника, в портфоліо якого десятки успішних проектів, можна почути суми, що відрізняються в рази. Якщо ваша компанія не стартап, який робить перші кроки, на виконавця в таких випадках краще не економити. Вибаглива публіка відразу помітить помилки.

Існує практика пропонувати розробнику, що займається створенням додатка, частку його майбутнього прибутку. У цьому випадку ви зможете частково скоротити свої витрати на підготовчому етапі.

Якщо плануєте створити мобільний додаток за допомогою конструктора, арифметика буде зовсім іншою. Існують такі варіанти роботи з такими програмами:

  • повністю безкоштовно, але, як правило, із сильно урізаним функціоналом. Підійде, якщо ви плануєте абсолютно простий продукт “без надмірностей”;
  • версії Лайт та Про. У першій ви отримуєте доступ до спрощеного функціоналу першого пункту. У другому випадку – купуєте розширений функціонал з повним доступом. Для цього потрібно зробити одноразову оплату близько $300-500;
  • використання за умов щомісячної оплати. Ви створюєте програму, маючи доступ до всього функціоналу, а для його використання щомісяця вносите близько $20-30.

Після створення програми окремою статтею витрат буде розміщення його у спеціальних магазинах. Наприклад, в App Store така послуга обійдеться $99,9 щорічно, а на Android Market потрібно заплатити $25.

Як створити мобільний додаток: покрокова інструкція

Визначившись, як створити додаток у плані технічних засобів, можна переходити до його поетапної реалізації.

Підготовчий етап

Цей мозковий штурм необхідний перед створенням програми. Завдання етапу — знайти відповіді такі питання:

  • Яку мету переслідує створення програми для компанії?
  • Навіщо воно потрібне споживачеві? Що буде мотивувати його встановлювати програму на свій смартфон або планшет?
  • Що має вміти програму, щоб користувач легко отримував шукане?
  • На яких платформах має працювати програма (для IOS, Android, Windows)?
  • Який спосіб створення з описаних вище вам підходить і в яку суму обійдеться створення програми та її подальше використання?
  • Яке обслуговування буде потрібно після запуску? Наприклад, чи потрібно контролювати справність роботи на щоденній основі?

Завдання цього етапу – поглянути на майбутню програму з погляду користувача. Адже ви шукаєте відповідь на запитання «Як зробити мобільний додаток?» саме для того щоб він встановив його на свій смартфон.

Розробка програми

Практичний етап створення програм — розробка. Після ретельного аналізу в попередньому кроці ви вже уявляєте необхідні функції і характеристики майбутнього продукту. А значить і конструктор можете вибрати з їхнім обліком.

Існують тематичні та загальні шаблони. Наприклад, є спеціальний конструктор для інтернет-магазинів MobiCart, де вже передбачено кожну деталь. У мережі можна знайти шаблони для блогів, туристичних додатків, сфери фітнесу та краси тощо. Варто уважно їх вивчити – можливо достатньо буде лише додати трохи індивідуальності сторінкам і програма готова.

Запуск та тестування мобільного додатка

Перш, ніж програма побачить світ, потрібно переконатися в його коректному функціонуванні. Якщо у ньому будуть серйозні помилки, вся робота буде марною.

Для тестування потрібен смартфон із підключенням до комп’ютера. Його можна замінити на мобільному пристрої на моніторі.

У процесі тестування важливо перевірити:

  • наскільки коректно працюють всі функції;
  • чи працює воно з усіма планованими типами операційних систем;
  • чи витримує воно підвищене навантаження користувача;
  • як впливають різні зміни швидкості передачі або статусу мобільного пристрою на його роботу.

Існують автоматизовані програми для тестування програм. Однак, ніщо не замінить роботи в ручному режимі. В ідеалі його повинен виконувати користувач, який раніше не бачив інтерфейсу і тим більше не брав участь у його розробці. Якщо вибираєте безкоштовний варіант, попросіть когось із знайомих про цю послугу.

Просування мобільного додатка

Ідея зробити додаток була реалізована не тільки в вашій компанії — конкуренція серед розробників дуже висока. Це актуально не тільки для комп’ютерних ігор та інтернет-магазинів, а й для будь-якої іншої ніші. Тому про те, як ви просуватимете програму, варто подумати ще на етапі підготовки, а після запуску регулярно і послідовно втілювати обрані заходи в життя.

Основним варіантом просування є реклама. Грамотно складена вона стимулює користувача встановити програму. Як рекламні майданчики можна використовувати Яндекс і Google, соцмережі та програми суміжної тематики, яка може бути цікавою для вашої цільової аудиторії.

Мало створити привабливу рекламну кампанію, щоб вона була ефективною, потрібно аналізувати результати. За допомогою наскрізної аналітики ви зможете швидко отримати наочні звіти щодо роботи реклами на будь-яких майданчиках в інтернеті та виявити збиткові канали. Дані про угоди, ліди та трафік дозволять побудувати вирву продажів для успішного просування мобільного додатка.

Але залучити – це лише половина справи. Щоб перетворити користувача, який натиснув кнопку «Встановити», на вашого лояльного клієнта, потрібен цілий комплекс заходів.

До нього входять:

  • регулярне оновлення матеріалу, якщо йдеться про інформаційний додаток;
  • періодичні push-сповіщення, наприклад, з інформацією про знижки або акції (не надто часто, інакше настирлива програма буде видалена з телефону);
  • додавання нових функцій відповідно до потреб користувачів;
  • робота із відгуками на різних майданчиках. У тому числі негативними, адже саме їх особливо вивчають перед установкою.

Для того, щоб вийти в ТОП популярних магазинів, просто зробити програму недостатньо. Його необхідно постійно підтримувати та розвивати.

Вам доведеться поборотися за статус популярного додатка в Google Play

Найкращі сервіси для створення мобільних додатків

Для вичерпної відповіді на запитання «Як розробити програму» залишилося визначитися з сервісами, які краще використовувати для цих цілей. Нижче ви знайдете огляд кількох найпопулярніших варіантів.

MobiCart

Це конструктор ідеально підходить для інтернет-магазинів. Деякі підприємці створюють за його допомогою мобільний «філія» вже працюючого сайту, інші віддають перевагу мобільному додатку з нуля та повністю замінюють їм звичайний десктопний варіант магазину.

Важливі переваги сервісу:

  • Інтерфейс англійською, але російська підтримується додатком. Тобто всі розділи вашої програми будуть успішно працювати на ньому.
  • Оплату можна приймати через PayPal або залишити лише варіант готівкового розрахунку при отриманні товару. Можна вибрати будь-яку зручну валюту.
  • Податки включаються у ціну чи вказуються окремо.
  • Численні варіанти кольорів теми. Ви можете знайти ідеальне поєднання з вашим логотипом.
  • Практично необмежені можливості додавання нових вкладок та сторінок.
  • Дані товарів можна заповнити вручну, так і завантажити файлом CSV.

У MobiCart є безкоштовна та платна версії. В останню входить публікація в Google Play та App Store. Приємний бонус для новачків, яким не доведеться розбиратися з усіма нюансами самостійно.

Ibuildapp

На цьому конструкторі здається можна знайти шаблон для чого завгодно. Зручний рубрикатор дозволить за лічені хвилини підібрати скелет майбутньої програми як для ресторану, так і для спортивної команди.

Плюси використання:

  • Є повністю русифікований інтерфейс;
  • Зручний рубрикатор для пошуку відповідної категорії;
  • Частина екрана при редагуванні шаблону імітує смартфон, на дисплеї якого видно всі зміни, що вносяться;
  • Вбудована опція тестування програми для смартфона та окремо для планшета;
  • Є додаткові платні пакети, які дозволяють додати особливості типового дизайну.

Маркетингові продукти Calltouch

AppMakr

Це популярний і перевірений часом «старий» на ринку конструкторів мобільних додатків. На його головну сторінку красується велика цифра 3,5 мільйона. Саме стільки програми було створено за його допомогою по всьому світу.

Позитивні якості:

  • «Смішні» ціни. Є безкоштовний варіант, а найдорожчий обійдеться клієнтам лише у $14 на місяць;
  • 30-денний тестовий період для будь-якого платного тарифу;
  • Швидкий. Мінімум функцій, проте після реєстрації можна максимально швидко приступити до роботи.

Багато розробників вважають за інтерфейс AppMakr застарілим, тому компанія активно працює над його модернізацією.

MobAppCreator

На відміну від попередньої програми, ця є дуже молодим витвором аргентинських розробників. Але вже має чимало переваг.

Позитивні сторони використання:

  • Зручний та інтуїтивно зрозумілий конструктор із різноманітними блоками, що компенсують обмежену кількість шаблонів;
  • Пробний період два тижні з можливістю використовувати весь функціонал з обмеженням часу;
  • Просування Apple App Store і Google Play входить у будь-який пакет;
  • Емулятор екрану Iphone у редакторі, де можна відразу побачити, як виглядатиме ваша програма;
  • Лаконічні та зрозумілі описи функціоналу кожного модуля.

Згідно зі статистикою на сайті за допомогою цього конструктора було створено понад 150 тисяч програм.

GoodBarber

Забавна назва програми перекладається як «хороший перукар». За створенням цього конструктора стоять 45 досвідчених розробників у чотирьох країнах світу.

Плюси:

  • У програмі можна працювати із будь-якого браузера;
  • Програми створюються для будь-яких електронних пристроїв із будь-яким розміром екрана;
  • Багато гарних шаблонів та додаткових опцій (наприклад, чат, SMS-розсилання тощо).

Вартість використання програми стартує з $25 на місяць. Важливим недоліком для електронної комерції є відсутність модуля для інтернет-магазину, але можна інтегрувати Amazon або Shopify.

Appy Pie

Цей конструктор можна використовувати для створення не тільки програм, але й сайтів та чат-ботів. Це зручно, тому що немає необхідності щоразу освоювати (і оплачувати) нову програму.

Основні характеристики:

  • Багато опцій, у тому числі розширений набір для малого бізнесу, ресторанів, ріелтерів тощо;
  • Доступ до навчальних відео зі створення власних програм;
  • Можна настроїти функцію покупок усередині програми, а також запустити програму лояльності;
  • Є власний форум, де можна поставити питання та знайти однодумців.

Базовий тариф обійдеться у 1999 рублів на місяць. У цю суму не включено, наприклад, платіж за публікацію готової програми в Google Play Store.

Висновок

Мобільні програми є важливим інструментом для сучасного бізнесу. Їх випускають не лише великі компанії, а й невеликі стартапи, а також просто любителі. Для цього не потрібні навички роботи з кодом, проте базові принципи функціонування додатків бажано все ж таки розуміти.

Успіх програми визначає його корисність та зручність для користувача. Якщо підготовчому етапі мети визначено правильно, то втілити у життя необхідний набір функцій допоможе конструктор.

Програми представлені на ринку у всьому різноманітті, але безкоштовного функціоналу більшості з них не вистачить для створення програми гідного рівня. Щоб отримати якісний продукт, потрібно заплатити. Тоді можна створити додаток, який на вигляд і функціоналу не поступиться аналогам індивідуальної розробки.