Як переглянути відвідуваність сайту?

Як переглянути відвідуваність сайту?

Завдяки постійному моніторингу відвідуваності сайту ви зможете визначити, наскільки ефективним є ваш сайт, чи приводить він до вас достатню кількість потенційних клієнтів, зможете оцінити успішність запущених рекламних компаній. Регулярне складання звітів відвідуваності допоможе вчасно виявити помилки та проаналізувати слабкі місця вашого сайту.

Які інструменти краще використовувати для моніторингу та аналізу відвідуваності, як дізнатися кількість відвідувань чужого сайту і як відвідуваність пов’язана з продажами читайте в нашій статті.

Що таке відвідуваність сайту?

Відвідуваність сайту (трафік сайту) – це метрика (числове значення), яка показує кількість унікальних відвідувачів (неповторюваних користувачів), які зайшли на сайт за певний проміжок часу, наприклад, за день, тиждень, місяць, квартал або рік.

Ця метрика допомагає зробити висновки про рівень популярності та конкурентоспроможності вашого веб-ресурсу.

Тут буде доречно провести аналогію з офлайн-бізнесом, наприклад:

  • для продаючих сайтів та інтернет-магазинів: якщо у вашу торгову точку заходить 5 покупців на день, а в магазин конкурентів 500, то й продажі у конкурентів будуть більшими;
  • для новинних та інформаційних сайтів: якщо вашу газету купують 100 покупців, а газету конкурентів 1 000, то, швидше за все, матеріали конкуруючого видання цікавіші для читачів і вони зможуть більше заробити на рекламі.

Власники бізнесу та інтернет-маркетологи, знаючи відвідуваність свого сайту та трафік сайтів прямих та непрямих конкурентів можуть:

  • оцінити попит та ємність ринку;
  • виділити найсильніших конкурентів у своїй ніші;
  • аналізувати джерела їхнього трафіку;
  • переймати вдалі стратегії залучення відвідувачів на сайт;
  • планувати цілі та дії спрямовані на збільшення трафіку.

Зверніть увагу:

  1. Важливо не просто знати відвідуваність сайтів за певний проміжок часу, але її зміну з часом.
  2. Наявність сайту автоматично не гарантує, що на його сторінки приходитимуть відвідувачі і він генеруватиме виручку або продаж, для цього необхідно проводити планові маркетингові заходи.

Види трафіку в інтернет-маркетингу

Розкажемо про основні види або канали трафіку (потоки відвідувачів, які зайшли на вас сайт), що виділяються нині в інтернет-маркетингу.

Отже, розглянемо основні види трафіку:

  • Прямий трафік (Type-in, Direct). Цей вид трафіку показує переходи відвідувачів, які зайшли безпосередньо на ваш сайт. Це означає, адресу сайту вони набирали в рядку пошуку браузера або заздалегідь зберегли його в закладки. Саме цей трафік показує скільки вашого сайту лояльних постійних користувачів. На цей вид трафіку варто звернути особливу увагу. Саме цей трафік — та аудиторія, якою ви цікаві та яка вас знає. Будь-який сайт має розвиватися. І якщо з часом частка прямих переходів дуже низька і не зростає, значить, ви щось робите не так.
  • Органічний (пошуковий) трафік (Organic Search). Неоплачуваний вид трафіку: люди переходять на ваш сайт після того, як побачили його у видачі пошукових систем Google або Яндекс у відповідь на конкретні запити.

Пошукова система пропонує користувачам сторінки, які, відповідно до існуючих факторів ранжирування, більшою мірою відповідають їхньому запиту.

Зверніть увагу: органічний трафік не включає платну контекстну рекламу.

  • Рекламний трафік (Paid Search). До цього типу відносяться відвідувачі, які перейшли на ваш сайт завдяки запущеній інтернет-рекламі. Це може бути таргетована реклама, публікації у ЗМІ, контекстна або банерна реклама, CPA- та тизерні мережі, торгові майданчики.
  • Трафік із соціальних мереж (Social). Назва групи говорить сама за себе – потік відвідувачів з будь-яких соцмереж ( Facebook, Twitter, Instagram і т.д.), в яких є інформація або посилання на ваш сайт. Щоб підвищити цей показник, необхідно вкладатись у SMM та розвивати свої сторінки та групи. Зараз соцмережі стають великою платформою, де потенційні покупці не лише спілкуються та споживають новинний та розважальний контент, а й готові обирати та купувати товари, тому недооцінювати цей ресурс не можна. Наприклад, багатьом магазинам вдається повністю закривати вирву продажу безпосередньо в соціальних мережах без переходів на сайт.
  • Реферальний трафік (Referral). Розміщення посилань на сайт на сторонніх ресурсах, що стимулюють переходи на сайт, називається реферальним трафіком. Для цього ви можете готувати прес-релізи для ЗМІ, обмінюватись посиланнями з іншими ресурсами, розміщувати посилання на тематичних форумах та дошках оголошень тощо.
  • Трафік з e-mail-розсилок. Один з найстаріших, широко використовуваних і ефективних методів просування бізнесу. Даний тип трафіку ви отримуєте з надісланих електронних листів на базі ваших клієнтів.

Завдяки відстеженню джерел трафіку ви зможете зрозуміти, який із каналів призводить до вас найбільше відвідувачів і як бізнес на них заробляє.

Як дізнатися відвідуваність свого сайту?

Щоб дізнатися про відвідуваність свого сайту, необхідно скористатися спеціальними інструментами веб-аналітики. Їх можна підключити на сайт самостійно, вивчивши інструкції або залучити інтернет-маркетолога або веб-майстра, який підключить та налаштує лічильники.

Інструменти веб-аналітики

На ринку існують десятки безкоштовних та платних інструментів для веб-аналітики, які будуть корисні інтернет-маркетологам та власникам бізнесу. Нижче ми розповімо про найпопулярніші. Вони найчастіше і пропонують велику кількість параметрів, за якими можна аналізувати відвідуваність та аудиторію сайту. Важливо постійно контролювати зміну показників за певні (звітні) проміжки часу: день, тиждень, місяць для того, щоб бачити динаміку та коригувати активність.

Яндекс Метрика

Яндекс Метрика — один із найпопулярніших у російськомовному середовищі безкоштовних інструментів для веб-аналітики. Цей онлайн-сервіс пропонує не лише відслідковувати кількість відвідувачів сайту, але й спостерігати за їхньою поведінкою (використовуючи сервіс Яндекс Вебвізор).

Лічильник дозволяє відстежувати та аналізувати параметри:

  • кількість відвідувачів;
  • нові відвідувачі;
  • вік;
  • джерело трафіку;
  • країна відвідування;
  • тип пристрою (з якого ваш сайт дивляться відвідувачі);
  • середній час, проведений на сайті;
  • кількість відмов (коли користувач перейшов на сайт і одразу ж закрив сторінку);
  • відвідуваність сторінок;
  • запити за якими користувачі переходять на ваш сайт із пошукової системи Яндекс (на жаль, не всі, більш детальну статистику з пошукових запитів за якими показуються сторінки сайту, на яких позиціях та скільки отримують переходів дають сервіси Яндекс Вебмайстер та Google Search Console);
  • конверсії;
  • і багато іншого.

Щоб відстежити, наскільки ефективними є ваші рекламні кампанії в Яндекс Директ, також дуже рекомендуємо використовувати Метрику.

Щоб підключити Яндекс Метрику необхідно встановити спеціальний код на сторінках сайту. Якщо в штаті немає фахівців, які це зроблять, Яндекс має таку опцію — вам можуть налаштувати систему і підключити лічильники.

Google Analytics

Мабуть, найпопулярніший і найпотужніший безкоштовний інструмент веб аналітики у світі!

Функціональні можливості ширші, ніж у Яндекс Метрики, але він і складніший у налаштуванні та розумінні.

У Google Аналітікс є також платна версія, що ще більш розширює функціональні можливості для аналізу поведінки користувачів.

Щоб відстежити, наскільки ефективні ваші рекламні кампанії в Google Ads або Google Shopping, також дуже рекомендуємо використовувати Google Analytics.

Щоб підключити Google Analytics, необхідно встановити спеціальний код на сторінках сайту.

LiveInternet

Якщо Яндекс Метрика та Google Аналітика є інструментами для повноцінного аналізу відвідуваності сайту та активності користувачів, то безкоштовний лічильник LiveInternet має менший функціонал.

При підключенні даного лічильника ви отримаєте інформацію про кількість відвідувачів, сесій, переглядів, розташування користувачів, середню тривалість знаходження на вашому сайті, тип пристрою та ін. Ще одна важлива опція, яка присутня в цьому лічильнику – ви зможете побачити, на яких позиціях яким запитам зараз сайт знаходиться у пошукових системах Google та Яндекс.

На сайті також присутній рейтинг відвідуваності сайтів, на яких встановлено код LiveInternet. Можна вибрати країну, щоб побачити найпопулярніші ресурси. Наприклад, у Білорусі в рейтингу бере участь 3286 сайтів на момент написання цього матеріалу.

Щоб встановити на свій сайт цей лічильник, необхідно додати на всі сторінки після реєстрації спеціальний HTML-код.

Top.Mail.Ru

Ще один інструмент, який дасть вам можливість оцінити відвідуваність вашого ресурсу, оцінити географію та інші характеристики ваших потенційних покупців. Як і в попередніх інструментах, тут ви зможете самостійно будувати різні аналітичні звіти за вибраними даними.

Як і в LiveInternet, тут наведено рейтинг сайтів. Можна оцінити не лише загальну відвідуваність, а й побачити лідерів зростання, новачків та загальну статистику. Також рейтинг розбито за категоріями. Для того щоб побачити інформацію про інші ресурси, реєстрація не потрібна.

Щоб підключитись до цього інструменту, необхідно пройти реєстрацію та підключити свій сайт до системи.

Рамблер / Топ 100

І ще один безкоштовний інструмент для веб-аналітики вже від Рамблера. Це не тільки лічильник для відстеження відвідуваності, але й досить хороший інструмент для просунутої аналітики, який допоможе в роботі маркетологам.

Тут ви дізнаєтеся всю інформацію про свою аудиторію, джерела трафіку, поведінку користувачів. Також є можливість побачити, на яких сторінках користувачі проводили найбільше часу. Уся статистика відображається у режимі реального часу. На даний момент до цього інструменту підключено близько 75 000 тисяч сайтів.

Зверніть увагу: різні інструменти веб-аналітики будуть надавати дані, що відрізняються один від одного, це пов’язано з різною логікою збору та обробки даних!

Які дані слід відстежувати в інструментах веб-аналітики?

Для розуміння поведінки користувачів на сайті недостатньо відстежувати кількість відвідувачів. Є й інші метрики, на які важливо звертати увагу, щоб аналізувати взаємодію відвідувачів із сайтом, проблемні точки, а також ефективність контенту, каналів залучення трафіку та рекламних кампаній.

Отже, основні показники:

  • Показник відмов – це відсоток користувачів, які відразу переходу на сайт закрили вкладку браузера. Високий % відмов – це сигнал до аналізу:
    • якості контенту;
    • якості дизайну або UI/UX;
    • коректній роботі функціоналу;
    • швидкість завантаження сторінок;
    • коректності настроювання рекламних кампаній.
  • Кількість переглянутих сторінок/сеансів – параметр, що показує глибину перегляду сторінок сайту. Чи зможете оцінити, скільки сторінок відвідувач переглянув за один сеанс (безперервне знаходження на сайті).
  • Час, проведений на сайті, – проміжок часу, який провів користувач на вашому сайті за один сеанс. Що більше часу відвідувачі проводять на сайті, то краще.
  • Тип пристрою (з якого пристрою відвідувачі зайшли на сайт – ПК або мобільний пристрій). Останнім часом трафік на сайти з мобільних пристроїв вищий, ніж із комп’ютерів. Порівняйте, вказані вище показники вашого сайту для десктопів та мобільних, можливо, вам варто попрацювати над швидкістю та зручністю роботи адаптивної версії.
  • Географія користувачів (країни та міста, де територіально перебувають відвідувачі сайту). Зверніть увагу на країни або регіони, звідки приходять відвідувачі вашого сайту. Якщо ви працюєте тільки в одному місті, то, можливо, варто замислитись і про доставку в інші міста, якщо ваш продукт викликає інтерес.
  • Стать і вік відвідувачів. Інформація про особливості поведінки на сайті людей різного віку та статі дозволить якісніше налаштовувати рекламу та вибирати майданчики для просування своїх продуктів.
  • Джерела трафіку (сайти та рекламні кампанії, з яких користувачі перейшли на сайт). Для повного аналізу необхідно аналізувати поведінку користувачів щодо кожного з джерел. Це допоможе підвищити ефективність реклами.

Якщо говорити про бізнес-показники, то варто виділити:

  • Вартість залучення відвідувача (CPV, Cost Per Visitor). Розраховується як: Вартість витрат на канал/Кількість відвідувачів.
  • Конверсія трафіку (Коефіцієнт конверсії, CR, Conversion Rate) – дії користувача, яке заздалегідь визначено власником сайту (цілі, цільові дії), найчастіше це: продаж, дзвінок, замовлення. Конверсія вважається таким чином: Кількість цільових дій (за певний проміжок часу) / Загальна кількість відвідувачів сайту (за той самий період часу) х 100%.
  • Вартість конверсії, розраховується як: Вартість витрат на канал/Кількість конверсій.
  • Повернення на маркетингові інвестиції (ROMI, Return on Marketing Investment), розраховується як: (Валовий прибуток – Витрати на маркетинг) / Витрати на маркетинг x 100%.

Кожен із показників варто враховувати та аналізувати, як загалом по сайту, так і по кожному з каналів чи рекламних кампаній.

Чому важливо стежити за відвідуваністю сайту?

Необхідно постійно контролювати зміну відвідуваності сайту та його основних показників, оскільки вони дозволяють оцінити ефективність проведених робіт та планувати подальші активності.

Корпоративний сайт, сайт-каталог, інтернет-магазин, новинний чи інформаційний ресурс створюються для того, щоб заробляти гроші.

Якщо на сайті немає трафіку, трафік не зростає або демонструє погані поведінкові показники:

  • великий % відмови;
  • короткий час на сайті;
  • низьке співвідношення сторінок за сеанс;
  • низька конверсія;
  • висока вартість конверсії;
  • негативний ROMI

це означає ваш бізнес втрачає виручку і необхідно вносити корективи в плани просування та розвитку сайту.

Позиції сайту в органічній видачі та трафік сайту

Для більшості мас сайтів найважливіший і не дорогий канал залучення відвідувачів — це органічний трафік, який приходить з пошукових систем. Чим більше запитів пов’язано зі сторінками вашого сайту, вища їх популярність та позиції в пошуковій системі, тим більше трафіку ви отримуєте.

У сучасних реаліях, постійна робота пов’язана з пошуковим просуванням сайтів, інтернет-магазинів – це даність необхідна для успішної роботи на ринку.

Як дізнатися відвідуваність чужого сайту і навіщо це потрібно?

Оцінка статистика відвідуваності сайтів конкурентів необхідна для повноцінного маркетингового аналізу, подальшого маркетингового планування, розуміння свого місця на ринку, оцінки частки ринку, яку займаєте ви, оцінки обсягу трафіку в ніші та його сезонних коливаннях.

Строго кажучи, якщо сайти конкурентів приховують свою статистику, ви не зможете отримати повністю достовірні дані, як на своєму сайті, але в будь-якому випадку буде на що спиратися при моніторингу та аналізі конкурентів.

Отже, існує кілька способів, за допомогою яких можна оцінити відвідуваність ваших конкурентів.

  • Лічильники-рейтинги. Ми розглянули їх вище (LiveInternet, Top.Mail.Ru, Rambler / Top 100). Якщо ваш конкурент підключив їхній код на свій сайт, то ви зможете побачити точну відвідуваність сайту. Це один із найточніших інструментів отримання інформації про трафік сайтів конкурентів.
  • Інструменти для аналізу пошукового трафіку. Такі сервіси збирають дані про пошукові запити релевантних сторінок аналізованого сайту, їх популярність (частотність), знімають позиції сайту по кожному із запитів та враховуючи середній CTR, роблять прогноз відвідуваності. Наприклад:
    • https://ahrefs.com/,
    • https://www.semrush.com/,
    • https://seranking.ru/,
    • https://serpstat.com/ru/,
    • https://ru.megaindex. com/,
    • https://a.pr-cy.ru/.
  • Спеціальні сервіси, що збирають дані про поведінку користувачів у мережі інтернет та сайтах. Вони збирають дані зі статистики всіх сайтів в мережі інтернет на підставі власних даних та інтеграції зі сторонніми платними сервісами, накопичуючи величезні обсяги даних щодо поведінки користувачів глобальної мережі. Найпопулярніші – це Alexa та SimilarWeb.

Зверніть увагу: якщо відвідуваність аналізованого сайту дуже низька, сервіси не зможуть оцінити його відвідуваність.

SimilarWeb

Один із найвідоміших сайтів для оцінки відвідуваності з підтримкою російської мови. Для того, щоб побачити оцінку відвідуваності, не доведеться навіть реєструватися. Сайт простий та зручний у використанні.

Щоб розпочати роботу сервісу, необхідно ввести в пошуковий рядок на сайті адресу сайту конкурента. Ви зможете безкоштовно отримати достатньо інформації: відвідуваність сайту, середня тривалість знаходження на сайті, відсоток відмов, географія користувачів, джерела трафіку.

Також тут надається інформація як рейтингу (як глобального, так і окремо по країнах). Зможете побачити, на якій позиції знаходиться сайт, що вас цікавить. Окремо варто зазначити, що представлена ​​інформація і по соціальних мережах – видно кількість переходів у відсотковому співвідношенні.

І ще один хороший бонус – перевірити можна відвідуваність не лише сайту, але й мобільних додатків (Android та iOS). Також можна встановити розширення Similarweb для браузера Chrome. Це дозволить оперативно отримувати інформацію про сайти прямо у браузері.

Якщо основних даних недостатньо і потрібні додаткові опції, можна придбати преміум-підписку. Безкоштовна версія сервісу буде доступна 3 місяці.

З мінусів можна відзначити, що сервіс не завжди може стати статистикою сайту з невеликою кількістю відвідувань (до 1000 унікальних відвідувачів).

Alexa

Популярний англомовний сервіс від Amazon. Безкоштовно надається інформація про відвідування та аудиторію сайту, топ ключових слів для пошукового трафіку, середня тривалість знаходження на сайті, сайти зі схожою тематикою, а також деякі корисні SEO-параметри. Рейтинг сайту будується на суміщених показниках охоплення та переглядів сторінок за останні 3 місяці. Безкоштовна версія діятиме лише 7 днів, після цього, якщо вирішите продовжити використання сервісу, доведеться заплатити.

Для того щоб отримати всю базову безкоштовну інформацію, реєструватися не потрібно. Це потрібно лише додаткових можливостей.

SE Ranking

Сервіс російською мовою з обмеженим безкоштовним функціоналом. Тут функціонал пропонує зосередитись на рекламних кампаніях сайту: ви зможете оцінити трафік конкурентів, успішність рекламних кампаній (вартість за ліда; ключі, за якими користувачі перейшли на сайт; вартість трафіку). За день ви зможете «пробити» інформацію не більше ніж про 10 сайтів, таке обмеження діє у SE Ranking.

Також у цьому сервісі можна побачити, які конкуренти є у вашого сайту. Завдяки інструментам у цьому сервісі ви дізнаєтесь, наскільки семантика вашого сайту перегукується з іншими. Це дозволить отримати інформацію про гравців ринку, про яких раніше не знали.

Є можливість запросити повну безкоштовну 14-денну версію, для цього необхідно спочатку пройти реєстрацію та створити обліковий запис.

SerpStat

І ще один інструмент – SEO-платформа для аналізу пошукового трафіку сайтів. Безкоштовна версія обмежена. Щоб побачити базову інформацію, необхідно пройти реєстрацію (або залогінитись через соціальні мережі), а також ввести номер телефону. Інструмент російською мовою.

Щоб використовувати сервіс, необхідно ввести пошуковий рядок на головній сторінці адреси сайту, а також вибрати пошукову систему, в якій збираєтеся перевіряти сайт. Інтерфейс трохи складніший, ніж у попередніх сервісів, але в будь-якому випадку буде корисним для SEO-аналізу.

PR-CY

Ще один російськомовний ресурс. Безкоштовна версія обмежена: є можливість провести аналіз тільки на головній сторінці, можна здійснювати не більше 10 перевірок на день. Також у цій версії обмежено частоту перевірок.

Проаналізувавши у безкоштовній версії сайт, отримуємо наступну інформацію: кількість відвідувань, безпеку сайту, соціальний трафік, позиції у світовому рейтингу та в країні, підключені системи статистики та технічний стан сайту. Реєструватися для отримання безкоштовної базової інформації не доведеться.

AHref і SemRush

Сервіси ahrefs.com і semrush.com — це SEO мега «мультитули», що на сьогодні, мабуть, найбільшою базою даних по всіх сайтах у світі. На жаль, але основний функціонал доступний лише за платною підпискою.

Тим не менш, просто зареєструвавшись, можна отримати їх оцінку органічного трафіку практично по будь-якому більш-менш відвідуваному сайту.

Важливо! У різних інструментів дані можуть відрізнятися. Тому інформацію краще перевіряти відразу за декількома джерелами, а не робити висновки лише з одного сервісу.

Висновки

Моніторинг відвідуваності сайту дуже важливий для повноцінного маркетингового аналізу. Без ретельного моніторингу та дослідження даних не вдасться налагодити ефективний маркетинг. Це важливо і стимулювання продажів, і аналізу конкурентів, і знаходження власних помилок у роботі бізнесу.

Зараз існує безліч безкоштовних інструментів, за допомогою яких не доведеться збирати дані вручну та наймати для цього фахівця. Система зробить це за вас, залишається лише підключити її та аналізувати отримані дані.