Те, що мертве, померти не може: як підвищити залученість до соцмереж

Те, що мертве, померти не може: як підвищити залученість до соцмереж

Залучення — це показник, наскільки ваша аудиторія активна. Якщо ваші передплатники — мертві тюлені, не буде користі. Ваш контент пройде повз них, залишиться непоміченим.

Жива аудиторія необхідна конверсії. Якщо вона мертва, ви не дочекаєтесь від неї лайків, звернень та кохання. Логічно, чи не так?

У цій статті ми з вами розберемося в причинах неактивності аудиторії, навчимося вважати показник залученості та підвищувати його. Ви отримаєте посібник із перетворення передплатників на своїх фанатів.

Що таке показник залучення

Залучення — середня кількість реакцій на контент від вашого передплатника. Зрозуміло, що хтось лайкає кожен пост, який бачить, ваш — у тому числі, а хтось просто дивиться на котиків.

Аналізувати залучення потрібно для розуміння якості вашого контенту. Якщо пости не знаходять відгуку в аудиторії, ви не розумієте свою ЦА. Або такий контент, що передплатник думає: “І так зрозуміло, сенс мені коментувати і лайкати?”

Робимо вашу сторінку цікавою і стимулюємо передплатників частіше заглядати до вас на сторінку або на сайт за покупками

Свіжі публікації регулярно

Для обчислення залученості є багато різних формул. Ось деякі:

ER = (лайки + коментарі + збереження) / кількість передплатників * 100%

Формула показує залучення для конкретного поста за певний період. Якщо протягом деякого терміну у вас кілька публікацій, формулу можна видозмінити:

ER = Сума залученості постів / кількість постів

Отримали середню залученість на пост — кількість реакцій, які здійснює ваш передплатник за період. Однак у цих формулах відправна точка – кількість передплатників.

У зв’язку з останніми подіями, зокрема — відходом Lush із соцмереж — розумно враховувати, що далеко не всі передплатники бачать у соцмережах публікації груп, на які вони підписані. Тому можна використовувати й іншу формулу для розрахунку залученості:

ER = (лайки + коментарі + збереження) / охоплення * 100%

Є спеціальні сервіси аналітики. Вони працюють не тільки з Інстаграм і показують не тільки залученість. Їх багато, ось три, які сподобалися мені:

  • Picalytics – інструмент може відслідковувати до 35 різних показників ефективності, включаючи залучення на посаду, за період тощо.
  • io – показує динаміку зростання аудиторії, її географічний розподіл, залучення за кількістю реакцій на пост.
  • Picaton – інструмент вміє визначати демографічні показники аудиторії та знаходити оптимальний час публікацій.

Яке залучення вважати нормальним

Середнього значення немає, чарівної таблетки теж.

Тематики різні, передплатники різні, різні бренди. Якщо 30% ваших передплатників реагують на пости лайками, коментарями чи репостами – вже непогано. Якщо ця цифра низька, спочатку розберіться в причинах.

Також враховуйте кількість ваших передплатників.

Згідно з дослідженням Scrunch, є такі показники:

  • низький – ER <1%;
  • середній – ER від 1% до 3%;
  • високий – від 3,5% до 6%;
  • дуже високий – все, що вище 6%.

Співробітники використовували просту формулу – кількість реакцій, поділена на кількість постів за період.

Навіщо аналізувати залучення

Наведу кілька прикладів.

У вас невелике хобі – печете тортики. Є обліковий запис в інстаграмі, де ви викладаєте свої роботи і збираєте заявки. Ви хочете розширити вплив та вирішили замовити рекламу у блогера.

Щоб зрозуміти, чи жива аудиторія у нього, проаналізуйте залучення. Подивіться на публікації, скажімо за останній місяць, оцініть кількість реакцій. Адже реклама в людини із мертвою аудиторією вам нічого не дасть.

Інша ситуація. Ви маєте блог. Ви запустили колаборацію з іншим популярним блоґером в Інстаграмі. Мета – отримати від нього приплив аудиторії. Через якийсь час бачите зростання передплатників.

Проаналізуйте, як змінилася залученість із моменту колаборації. Якщо кількість передплатників збільшилася, а кількість взаємодій не змінилася (або зменшилася) — до вас прийшли мертві люди.

Аналізувати залучення потрібно і за реалізації контент-стратегії. Саме за кількістю реакцій від передплатників ми розуміємо, чи заходить їм контент чи ні.

Як підвищити показник залучення

Робіть якісний контент

Це найбанальніша і очевидна порада. Але без контенту ви не зможете працювати з аудиторією.

Якісний контент – це суб’єктивне поняття. Хтось прочитає статтю з помилками та дивними картинками, отримає моральне задоволення і скаже: “Гідно!” Інша людина після перегляду дуже докладного вебінару, в якому спікер від і до пояснює, як оптимізувати картку товару, не задовольниться цим контентом і піде дивитися обучалки далі.

Давайте з вами у цій статті дотримуватись думки, що якісний контент — той, який закриває потреби цільової аудиторії. Звідси знову банальне твердження: знай свого передплатника в обличчя.

Як проаналізувати аудиторію:

  • провести опитування у співтоваристві;
  • оцінити реакції: який контент швидше набирає віральності;
  • застосувати інструменти маркетингового дослідження: сегментувати передплатників за демографічними та соціальними показниками.

Робити це потрібно не коли півень уже клюнув, а постійно і регулярно. Оцінюйте у перспективі, що буде цікаво вашим передплатникам, думайте про те, що у них болить.

Дані від аналізу допоможуть вам:

  • знайти нові теми контенту, який цікавий передплатникам;
  • зрозуміти, якою мовою спілкуватися з аудиторією (отже, підвищити її лояльність);
  • скласти контент-план, щоб зацікавити різні групи всередині ЦА.

Ви зможете задовольняти інформаційні потреби аудиторії, а отже, люди переконаються, що ви експерт, вам можна довіряти.

Виберіть найкращий час для публікації

Ми з вами стали заручниками розумних стрічок у соціальних мережах. Пости ранжуються залежно від інтересів користувача, поведінкових чинників. Здається, що немає різниці, коли публікувати пост. Кому треба, той побачить.

Знайти свій ідеальний час, коли запис збере максимальне охоплення, можна лише шляхом спроб та помилок. Ставте гіпотези, перевіряйте їх та вибирайте свій варіант.

Підвищення охоплення допоможе вам отримати більше уваги від ваших передплатників. Отже, більше реакцій та обговорень. А це, у свою чергу, ще більше охоплення. Ми отримуємо замкнене коло: підвищити охоплення, щоб підвищити залучення, щоб підвищити охоплення.

Заохочуйте до спілкування

Вони стимулюють вашу аудиторію. Я зараз не про заїжджені: “Ну купи!” і “Ну замов!” (хоча і вони потрібні).

Заклики до дії допомагають аудиторії розпочати не просто споживати контент пабліка, а вибудовувати лояльну спільноту навколо бренду. Є кілька причин, чому аудиторія мовчки зустрічає лайками ваш контент, але не починає обговорення:

  • її думки просто ніхто не питає;
  • кожна думка з боку сприймається багнетами адмінами і модераторами пабліка;
  • якщо є коментарі від передплатників, вони залишаються непоміченими, без відповіді;
  • у вас у пабліку просто нема кому спілкуватися, ви ж місяць тому накрутили тисячу фоловерів.

Якщо список вищий — не про вас, то кілька способів розворушити передплатників і закликати їх до обговорення:

  • Почніть з себе. Залишіть під постом перший коментар: це може бути навіть реакція на те, що ви написали у публікації.
  • Влаштуйте опитування на хвору тему. Пам’ятайте про релевантність.
  • Відповідайте на коментарі від імені, а не від імені спільноти. Ми хочемо спілкуватися з людьми, а не з знеособленими контент-менеджерами.

Публікуйте інтерактивний контент

Найочевидніше — прямі трансляції у соцмережах. Facebook, Інстаграм дозволяють організувати стриму на колінці і ділитися з передплатниками тим, що ви бачите.

На мій погляд, це найбільш інтерактивне, що ви можете зробити. У коментарях глядачі зможуть спілкуватися один з одним та ставити вам запитання.

Інша ідея — частий постінг у зв’язку з подією у темі, якій присвячено співтовариство. Наприклад візьмемо паблік про кіно та церемонію вручення кінопремій. Протягом усього заходу можна опублікувати новини з думкою адміністрації. Такі публікації найбільше збирають коментарів, тому що передплатники обговорюють один з одним кожну нагороду. Вам потрібно лише підкидати приводи для дискусій.

Використовуйте чат-ботів

Чат-боти дозволяють автоматизувати процеси. Користувач отримує сервіс, який допомагає задовольняти потреби: записатися на прийом до лікаря, забронювати стіл у кафе та кімнату в готелі, опублікувати резюме тощо.

Бізнес отримує можливість вибудувати процес, в якому участь людини мінімальна. Процес публікації контенту, що втягує, також може стати автономним.

Простий приклад. Якось у пабліку всесвітньо відомого бренду контрацептивів була вікторина. Передплатник писав повідомлення спільноти, бот пропонував взяти участь у короткій вікторині про статевому вихованні. Подарунок – стікерпак.

Чат-боти допоможуть вам:

  • збудувати процес залучення користувачів, роздачу лід-магнітів;
  • виділитися серед конкурентів оригінальністю.

Використовуйте хештеги грамотно

Хештеги дозволяють передплатникам:

  • знаходити контент на тему, яка їм цікава;
  • орієнтуватися у співтоваристві за рубриками.

Перше. Не використовуйте хештеги, які не відповідають темі публікації. Все очевидно та зрозуміло. Нехай тут все простіше, ніж у SEO, але реакцію незадоволених користувачів, які очікували побачити інший контент, ніхто не скасовував.

Друге. Розробте фірмові хештеги для контенту. Наприклад, у співтоваристві “Церебро Таргет” є рубрика “Дедукція”. Передплатникам за скріншотами груп користувача пропонується надати йому максимально точну характеристику. Такі пости набирають кілька сотень коментарів.

Висновок: збирайте такі хештеги, що залучають, і не забувайте додавати їх до постів.

Використовуйте Сторіс

За допомогою історій в соцмережах ви можете:

  • дізнатися думку у аудиторії;
  • привернути увагу до певної публікації;
  • додати посилання сторонній ресурс.

Тобто підвищити залучення аудиторії. Наприклад, популярний блогер може влаштувати інтерактив “День зі мною”. Спочатку проводить опитування: “З чого мені почати свій день – з кави чи чаю?” Потім показує підтвердження, що справді обрав напій, який переміг у голосуванні передплатників.

Для брендів та компаній це чудова можливість розкрити свої бізнес-процеси. Тобто не просто зацікавити людину контентом, але показати внутрішню кухню та викликати довіру. А разом із ним і залучити та конвертувати аудиторію.

В рамках нашої послуги контент-маркетинг у соцмережах ми працюємо з історіями у соцмережах.

Сторіс, які збирають реакції в аудиторії, дають плюси до ранжування постів у алгоритмічних стрічках.

Проводьте конкурси

Старий дідівський метод підвищення залучення.

Ви проводите конкурс. Не важливо, що отримає переможець і якою є механіка проведення, мета — привернути увагу людей. Скористайтеся чек-листом:

  • визначити мету конкурсу;
  • вибрати соцмережу, яка вам потрібна;
  • розробити механіку;
  • поставити термін;
  • вибрати спосіб визначення переможця;
  • прописати умови.

Наприклад. Ви публікуєте в Інстаграмі компанії конкурсний пост. Кожен, хто хоче взяти участь, повинен розмістити у себе якесь фото, вказати брендовані хештеги і в коментарях до вашої посади заявити про свою участь.

Ви отримаєте можливість відстежити охоплення за допомогою хештегів, буст залученості за рахунок коментарів та зростання загальної впізнаваності бренду.

Для Фейсбуку можна, наприклад, попросити учасників залишити коментар до конкурсного запису. Новина про це з’являється у стрічці у його друзів, і про ваш конкурс дізнається більше людей.

Висновок

Оживіть свою аудиторію. Зростання залучення забезпечить вам:

  • високі органічні охоплення в розумних стрічках;
  • зростання впізнаваності бренду;
  • підвищення конверсії із соцмереж.

Сьогодні недостатньо просто публікувати якийсь контент та чекати біля моря погоди. Її ми можемо організувати самостійно. Поєднуйте маркетинг та ком’юніті-менеджмент. Отримайте активну аудиторію, яка не просто бере участь у конкурсах, а виступає у ролі адвокатів бренду.

Що можна зробити для зростання залучення в соцмережах:

  • влаштовувати прямі ефіри та стрими;
  • експериментувати та шукати найкращий час для публікацій;
  • проводити розіграші та конкурси;
  • закликати користувачів спілкуватися один з одним;
  • використовувати чат-ботів, налаштовувати автоворонки;
  • використовувати сторіс.

І в цьому допоможе якісний контент, без якого, на жаль, не обійтися. Навіть не намагайтеся.