Facebook «Бізнес-менеджер»: керівництво як створити та налаштувати

Facebook «Бізнес-менеджер»: керівництво як створити та налаштувати

Facebook (тобто вже Meta) створив професійний інструмент – Business Manager – для досвідчених маркетологів, великих компаній та маркетингових агенцій. Він допомагає автоматизувати процеси, систематизувати дані з різних проектів, управляти бізнес-сторінками, налаштовувати рекламні кампанії та контролювати роботу команди.

Але як використовувати усі можливості Business Manager для розвитку бізнесу? У статті ми відповімо на ваше запитання.

Що таке Facebook Business Manager?

Business Manager – це безкоштовний рекламний інструмент від Facebook для налаштування інструментів просування в одному вікні. За допомогою нього спеціаліст:

  • Створює та керує об’єктами – сторінкою Facebook, акаунтом Instagram, списком аудиторій, каталогом продуктів.
  • Керує доступами та дозволами – призначає адміністраторів, редакторів, модераторів, рекламодавців та аналітиків. У Business Manager можна створювати компанії будь-якого розміру для співпраці з підрядниками, роботи власних спеціалістів та ведення чужих проектів.
  • Створює та налаштовує рекламні оголошення. У сервісі спеціаліст може настроювати рекламу без доступу до персонального облікового запису замовника. Особистий та корпоративний контент можна розділити.
  • Відстежує ефективність реклами та конверсії – аналізує статистику, керує бюджетом.

Для кого створено Business Manager?

Сервіс розроблений для організацій та фахівців, які ведуть одночасно кілька замовників – це зручно та знижує ризик отримати бан на особистому обліковому записі.

Business Manager використовують маркетингові агенції при запуску таргетованої реклами клієнтів або бізнес, що управляє двома та більше сторінками.

Фахівці створюють обліковий запис у сервісі, коли:

  • Працюють у кількох рекламних облікових записах одночасно з різними умовами оплати.
  • Просувають чужі облікові записи або проекти зі строгими умовами конфіденційності.
  • Рекламним кабінетом користуються кілька спеціалістів із різними умовами доступу.

Чому варто завести Facebook Business Manager?

Існує кілька неявних причин — їхній Facebook не виділяє і не описує у своїй документації. Причини нижче вивели на практиці досвідчені маркетологи, які використовують Business Manager:

  • Можливість працювати без сірих акаунтів. Часто компанії, створюючи бізнес-групу, реєструють її на «ліву» сторінку. Так вони намагаються зберегти персональні дані клієнтів та обмежити коло працівників, які мають до них доступ. Facebook періодично блокує сумнівні акаунти.
  • Технічна підтримка соцмережі більш чуйна та швидше відповідає користувачам, які мають Business Manager.
  • Кожен співробітник, який користується сервісом, проходить двофакторну ідентифікацію. Це забезпечує вищий рівень безпеки.

Як створити обліковий запис у Business Manager?

Користуватися сервісом може будь-який користувач Facebook, який створив особисту сторінку за 3 тижні до реєстрації Business Manager. Якщо зареєструватися до цього часу, Facebook може запідозрити обліковий запис у шахрайстві і заблокувати.

Якщо власного облікового запису на Facebook ще немає, спочатку зареєструйтесь. У формі вкажіть реальні ПІБ та додайте фотографію анфас.

Створюйте обліковий запис на власника бізнесу або наближеного співробітника, який точно не звільниться. Так ви збережете конфіденційність даних і зможете відновити обліковий запис при втраті доступу.

Тепер зареєструйтесь у сервісі на businеss.fаcеbооk.cоm:

  1. Заповніть форму реєстрації: вкажіть найменування організації, ПІБ відповідальної особи та діючу електронну адресу. Він допоможе відновити доступ при втраті пароля.
  2. Введіть юридичну адресу, телефон, посилання на сайт та сторінку у соціальній мережі.
  3. Натисніть «Надіслати», щоб система зареєструвала обліковий запис.

Коли Facebook підтвердить інформацію, ви можете заходити в особистий кабінет. Тут редагують та рекламують сторінки Facebook та Instagram, налаштовують платежі, встановлюють піксель, запускають оголошення на схожу аудиторію.

Як працювати в Business Manager?

Акаунт у Business Manager соцмережа називає “компанією”. Для повноцінної роботи в сервісі цей обліковий запис потрібно налаштувати. Спочатку підключіть бізнес-сторінку, рекламний обліковий запис і призначте відповідальних осіб:

  • Після додавання чужої сторінки фахівець заявляє на неї право власності – так змінюють власників облікового запису. Якщо це не потрібно, фахівець додає свою бізнес-сторінку або запитує доступ на керування чужою сторінкою для подальшого просування SMM.
  • Після підключення рекламного облікового запису спеціаліст отримує доступ до Ads Manager — рекламного кабінету, в якому створюють оголошення та стежать за їхньою ефективністю. Він може просувати компанію у соцмережах.
  • Після розподілу ролей фахівець вибудовує чітку ієрархію управління обліковим записом і може призначати колег, відповідальних за певні процеси.

Як отримати доступ до окремого співробітника, розберемо пізніше, спочатку:

  1. Заповніть загальні відомості про бізнес.
  2. Підтвердьте статус компанії та увімкніть двофакторну ідентифікацію.
  3. Натисніть кнопку меню у вигляді трьох горизонтальних ліній та оберіть «Інформація про компанію».

Тут опублікована загальна інформація про обліковий запис, ліміти та дані, вказані при реєстрації. Заповніть сторінку, настройте безпеку та сповіщення.

Читайте також: 9 найефективніших типів реклами на Facebook

1. Налаштовуємо інтерфейс

Інтерфейс сервісу поділений на блоки:

  • Лівий – забезпечує доступ до всіх функцій сервісу.
  • Центральний – містить перелік об’єктів, що належать до конкретного розділу.
  • Правий – показує критерії конкретного об’єкта.

Об’єктами називають одиниці, які можна змінювати: ролі, акаунти та джерела даних.

В Business Manager можна створювати об’єкти, заявляти на них права або вимагати доступ до цих об’єктів.

2. Створюємо сторінку

Цей крок потрібен, щоб власник Business Manager міг знаходити клієнтів, спілкуватися з ними та просувати бізнес.

Щоб створити або додати сторінку, виберіть «Налаштування компанії» → «Акаунти» → «Сторінки» → «+Додати»:

  • Якщо бізнес-сторінка є, а ви хочете змінити власника, додайте її до сервісу та налаштуйте відповідні права. Право власності перейде, якщо колишній власник надасть згоду на перехід, схваливши запит.
  • Якщо бізнес-сторінки немає, створіть її через сервіс. Він автоматично призначить вас власником та надасть максимальний доступ.
  • Якщо бізнес-сторінка є і потрібно змінити адміністратора, але не міняти власника, попросіть частковий доступ.

Щоб просувати обліковий запис Instagram через сервіс, додайте його у вкладку «Акаунти Instagram». Натисніть «Акаунти» → «+ Додати» → «Підключити обліковий запис Instagram» → авторизуйтесь в обліковому записі.

3. Створюємо рекламний обліковий запис

Рекламний обліковий запис — це інструмент, за допомогою якого користувач налаштовує та запускає рекламні оголошення в Facebook та Instagram. У Business Manager можна керувати кількома рекламними обліковцями та створювати нові.

  • Якщо рекламний обліковий запис вже створено, підключіть його та керуйте лише в цьому Business Manager.
  • Якщо Ви бажаєте керувати іншим обліковим записом, підключеним до іншого Business Manager, виберіть «Додати рекламний обліковий запис». Використовувати цей метод можуть лише власники сторінок.
  • Якщо особистий обліковий запис немає, створіть новий. Facebook дозволяє створювати тільки один особистий обліковий запис з автоматичною постоплатою.

Для підключення облікового запису увійдіть до особистого кабінету → «Акаунти» → «Рекламні облікові записи» → «+Додати» → Здійсніть дію:

  • Для додавання наявного облікового запису вкажіть ID. Його можна переглянути у браузерному рядку після «act=» або у вікні Ads Manager.
  • Для створення нового облікового запису впишіть назву, часовий пояс та валюту. Вибирайте той часовий пояс, у якому запускатимете рекламу. Для роботи по Росії вибирайте рублі чи долари.

Щоб переконатися, що обліковий запис доданий, перейдіть до настройок особистого кабінету Business Manager → «Рекламні облікові записи». Вибирайте обліковий запис і створюйте рекламне оголошення.

Щоб перейти до рекламного кабінету, виберіть Ads Manager у налаштуваннях. Для цього натисніть три горизонтальні смуги у верхній панелі меню → Менеджер з реклами.

Тепер виберіть рекламні канали у списку. У списку наведено всі типи рекламних кампаній, які використовує компанія. Щоб змінити рекламний канал, натисніть назву каналу у списку.

Враховуйте, що Facebook періодично змінює інтерфейс, розташування кнопок та опис. Не лякайтеся, якщо інтерфейс соціальної мережі відрізнятиметься від скріншотів зі статті.

4. Призначаємо ролі

Наступний етап налаштування Business Manager – розподіл ролей. Власник облікового запису може додавати користувачів та коригувати права доступу.

У Facebook ролі користувачів налаштовують у розділі “Користувачі” → “Люди”. Власник може призначити ролі:

  • Співробітник – людина отримує вибірковий доступ до об’єктів з обмеженим правом редагування. Під час налаштування рекламних оголошень підрядною організацією власник дає доступ до Ads Manager, але не дозволяє змінювати систему оплати.
  • Адміністратор – призначає ролі та керує робочими процесами. Власник дає право адміністрування керівнику відділу, щоб він призначав відповідальних працівників без його втручання.
  • Фінансовий аналітик – переглядає зведення з витрат, способів оплати, рахунків. У великій компанії таке право дають бухгалтеру, старшому маркетологу та рекламному аналітику.
  • Фінансовий редактор — змінює систему оплати, додає та видаляє інформацію за картками, формує документи, що закривають.

Додати співробітника можна у вкладці “Люди”:

  1. Натисніть “+ Додати”.
  2. Впишіть електронну пошту виконавця.
  3. Призначте роль.
  4. Виберіть об’єкти керування.
  5. Натисніть “Запросити”. Користувач отримає запрошення на електронну пошту.

Редагувати доступ працівників, які вже діють, потрібно в розділі «Люди» або «Партнери».

5. Налаштовуємо платежі

Якщо ви додали рекламний обліковий запис, а не створювали його наново, налаштовувати платежі не потрібно. Facebook автоматично підтягує дані з існуючого облікового запису і не дозволяє його змінювати.

Якщо ви створили рекламний обліковий запис у Business Manager, настройте систему платежів. За умовчанням соцмережа запропонує встановити постплату банківською карткою або PayPal.

Система списує гроші з прив’язаної картки у звітний день або за перевищення ліміту. Якщо коштів на карті недостатньо, реклама не транслюватиметься. При розрахунку по постоплаті соцмережа працює з фізособами і не надає документи, що закривають.

Якщо компанії потрібно документально підтвердити витрати, вибирайте передоплатний спосіб. Організація вносить гроші на рахунок рекламного кабінету та запускає просування на цю суму. Документи, що закривають, автоматично формуються до Ads Manager.

Щоб настроїти платіж, перейдіть у вкладку «Рекламні акаунти» → «Акаунти» → «Параметри платежів» → «Додати спосіб оплати». Натисніть на потрібний варіант та введіть дані.

6. Налаштовуємо піксель

Піксель – це код відстеження, який digital-фахівці встановлюють на сайт. Так вони відстежують цільові дії: перегляди сторінок, натискання кнопок, замовлення тощо Піксель фіксує кожну дію відвідувача.

На основі цієї інформації алгоритм соціальної мережі допомагає знайти зацікавлену аудиторію серед мільйонів користувачів. За допомогою пікселя фахівці збирають аудиторію для ремаркетингу, налаштовують конверсії, оптимізують рекламу та створюють схожу аудиторію. Він допомагає створювати більш релевантний контент, збільшити продажі та підвищити лояльність аудиторії.

Facebook Ads можна створювати не більше 5 пікселів, у Business Manager їх більше – до 10 штук. Спеціаліст може надавати доступ іншим учасникам, підключати інші пікселі, змінювати існуючі.

Для створення пікселя:

  1. Перейдіть у вкладку «Джерела даних» → «Пікселі» → «+ Додати».
  2. Придумайте ім’я коду, вкажіть URL сайту та натисніть “Встановити піксель”.
  3. На екрані з’явиться вікно із кодом, який потрібно вставити на сайт.

Щоб використати отримані дані, зв’яжіть піксель із рекламним кабінетом:

  1. Знову перейдіть до розділу «Пікселі».
  2. Виберіть, який код хочете прив’язати.
  3. У правій частині екрана знайдіть «Додати об’єкти» та «Рекламні облікові записи».
  4. Виберіть обліковий запис і завершіть встановлення.

Якщо все зробите правильно, система виведе відповідне повідомлення на екран.

Тепер розберемо як вбудувати код Facebook на сайт:

  1. Зареєструйтесь у Google Tag Manager.
  2. Вставте код у розмітку сайту в розділ «head» якомога ближче до початку, а також після тега <body>, що відкривається.
  3. Після встановлення перевірте його працездатність через програму для Google Chrome – Tag Assistant Legacy.
  4. Встановіть програму.
  5. Натисніть на піктограму, виберіть «Enable» і оновіть сторінку.

Блокування Business Manager: поради від протилежного

Головне, за що Facebook банить – шахрайські дії. Щоб втратити Business Manager та всю історію облікового запису, просто робіть таке:

  • В особистому обліковому записі використовуйте підставні ім’я та прізвище, а не справжні.
  • Поставте на свій аватар будь-яку картинку, а не фотографію анфас, за якою вас можна ідентифікувати.
  • Не відкривайте особистий обліковий запис, не проявляйте в ньому активність.
  • Створіть Business Manager відразу після реєстрації особистого облікового запису, а не чекайте 2-3 тижні.

Втім, соцмережа блокує за підозрілу активність. Для цього:

  • Налаштуйте систему одразу, не робіть паузи. Facebook припускає, що фахівець налаштовує обліковий запис в кілька кроків з перервами в 1-2 дні: реєструє обліковий запис, додає рекламні кабінети, запускає рекламу. Якщо хочете отримати бан, не дотримуйтесь регламенту соцмережі.
  • Створюйте креативи з заголовками, що кричать, і провокаційним візуалом. Обіцяйте якнайбільше, щоб алгоритм помітив порушення правил.
  • При першому просуванні використовуйте динамічні креативи, а не стандартні: 1 Компанія / 1 Група оголошень / 1 Оголошення.

А якщо не хочете отримати блокування, дотримуйтесь правил Facebook і поводьтеся як звичайний користувач. Тоді роботи вас не забанять.

Висновок

Все ж таки не забувайте, що соцмережа між вами та клієнтами – це люк-лаз у вашому газопроводі: з одного боку, потрібен, з іншого – дає доступ третім особам. А створення якісних лідів ґрунтується на довірі.

Для цього клієнти повинні бути впевнені в тому, що ваша компанія здатна гарантувати цілісність та збереження персональних даних. Тому для якісної лідогенерації ми радимо не відмовлятися від лендингів та багатосторінкових сайтів. Саме вони створюють імідж бренду та завойовують лояльність клієнтів.

Ми знаємо, складно утриматися від генерації рекламних кабінетів у всіх можливих соцмережах, тому радимо підключити безкоштовний сервіс Vitamin: в одному вікні у вас будуть відображатися всі ваші рекламні облікові записи з усіх соцмереж. Так простіше керувати бюджетом, та ще й кешбек можна отримувати.