Аналіз конкурентів перед запуском контекстної реклами: огляд сервісів, чек-лист етапів

Аналіз конкурентів перед запуском контекстної реклами: огляд сервісів, чек-лист етапів
Вміст Сховати

Аналіз конкурентів проводять перед запуском рекламної кампанії, щоб розробити всебічно успішну стратегію просування — від підбору ключових слів до створення. Про те, як поетапно провести такий аналіз та які сервіси можуть допомогти на кожному кроці, розповідає Senior PPC Specialist у компанії SE Ranking Дмитро Плотніков.

Аналіз конкурентів – це важливий етап для запуску контекстної реклами, що допоможе знайти перспективні ключові слова, взяти на замітку ідеї для своїх оголошень, створити привабливі лендинги та розрахувати рекламний бюджет. І все це з мінімальною кількістю допущених помилок. Адже найуспішніші формати вже протестували за вас.

У цій статті ми спочатку зробимо стислий огляд сервісів, які дозволять провести конкурентний аналіз максимально ефективно. А далі покажемо, які інструменти в кожному з цих сервісів можна використовувати на тому чи іншому етапі аналізу. Наприкінці наведемо зведену таблицю етапів, сервісів та інструментів.

Топ-5 інструментів для аналізу контекстної реклами конкурентів,

Перш ніж приступити до аналізу реклами конкурентів потрібно знайти для себе інструменти, за допомогою яких дослідження відбуватиметься максимально ефективно та легко. Ми коротко розповімо про сервіси, які дозволять впоратися із цим завданням.

SE Ranking

SE Ranking — універсальна SEO- та маркетинг-платформа, за допомогою якої можна провести повний аудит сайту, перевірити позиції ресурсу у видачі, промоніторити беклінки, підібрати ключові слова та багато іншого. Серед 30+ інструментів є й той, що допоможе провести комплексний аудит кампаній сторонніх сайтів – «Аналіз конкурентів».

Інструмент дозволяє простежити за всіма діями конкурентів та дізнатися, який трафік їм приносить реклама, які ключі дають результат, як виглядають оголошення, який бюджет у кампаній та багато іншого.

SpyFu

SpyFu — це англомовний сервіс конкурентного аналізу, який надає дані про ключові слова, кількість кліків та показів на місяць, популярні сторінки сайтів. А ще тут можна переглянути історію кампаній конкурентів у Google Ads і дізнатися про їхні витрати на кожне ключове слово. Проаналізувати всі дії конкурентів у платній видачі можна у інструменті PPC Research.

Цей сервіс насамперед підійде тим, хто працює на англомовний ринок — США, Британії чи Австралії. Дані по регіонах Європи та СНД потрібно перевіряти ще раз за допомогою інших сервісів — платформа може видати некоректні значення.

SimilarWeb

SimilarWeb – сервіс для комплексного аналізу будь-якого сайту. Платформа пропонує великий функціонал – від дослідження ключових слів до оцінки поведінки покупців. Інструмент допоможе вивчити всі дії головних конкурентів для запуску успішних рекламних кампаній, зокрема медійних.

Ahrefs

Ahrefs – сервіс з безліччю корисних SEO-і PPC-інструментів, які дозволяють аналізувати зворотні посилання, підбирати ключові слова, покращувати контент сторінок, відстежувати позиції у видачі та багато іншого. Серед функціоналу є опція аналізу конкурентів у платному пошуку в розділі «Платна видача».

PromoPult

PromoPult – це платформа, яка дозволяє автоматизувати етапи роботи із запуску рекламних кампаній: від підбору перспективних ключових слів до формування звітності.

Нижче ми розповімо про кожен етап аналізу контекстної реклами конкурентів з використанням перерахованих вище інструментів.

Етапи аналізу контекстної реклами конкурента

Аналіз платних кампаній конкурента складається з кількох важливих етапів:

  1. Вивчення семантики допоможе знайти для свого сайту перспективні ключові слова.
  2. Перегляд історії об’яв — дозволяє проаналізувати динаміку змін у кампанії.
  3. Аналіз тексту оголошень – підкаже успішні ідеї для власних кампаній.
  4. Оцінка повноти оголошень – дозволить виділитися серед конкурентів та привернути увагу користувачів.
  5. Оцінка посадкових сторінок – допоможе створити якісні лендинги, на яких користувачі будуть здійснювати цільову дію.
  6. Аналіз контекстно-медійних кампаній підкаже хороші майданчики для розміщення рекламних банерів.
  7. Прорахунок рекламного бюджету — дасть розуміння того, які витрати будуть у ваших кампаній.

Крок 1. Вивчення семантики

Ключові слова – основа рекламної кампанії. Саме від правильного підбору ключів залежить скільки людей побачить ваше оголошення. Це, в свою чергу, впливає і на кількість трафіку на сайт.

Найефективніший спосіб відібрати перспективні ключові слова — проаналізувати запити, за якими рекламуються конкуренти.

Можна витратити багато часу на самостійне вивчення та складання списку цільових ключових слів, за якими ви хочете запустити рекламу. А можна просто дізнатися, які ключі успішно використовує конкурент.

Аналіз ключових слів за допомогою SE Ranking

Ви можете перевірити ключові слова, якими конкурент запускає рекламу, в інструменті «Аналіз конкурентів». Введіть сайт, виберіть регіон та пошукову систему, а потім перейдіть до розділу «Платний трафік» і натисніть на вкладку «Ключові слова». Тут є інформація про ключі конкурента.

У таблиці нижче відображаються всі ключові слова з різними параметрами. Ми рекомендуємо в першу чергу звернути увагу на 2 колонки – Трафік і Частка трафіку. Це дозволить зрозуміти, які слова найефективніші. Тут ви зможете проаналізувати, за якими ключами суперник займає топові позиції і скільки трафіку йому це приносить.

Інструмент також дозволяє дізнатися, які ключові слова суперників ви не врахували у рекламних кампаніях. Для цього введіть для аналізу ваш сайт та у розділі «Платний трафік» перейдіть у вкладку «Конкуренти». Тут відображається список ресурсів, які використовують ключові слова, що й ви. Зрозуміти, яких перспективних фраз вам не вистачає, допоможе стовпчик «Відсутні ключові слова».

При натисканні на кількість ключових слів ви перейдете до розділу «Порівняння конкурентів», де відображені відсутні у вас фрази. Проаналізуйте метрики частотності (число показів за ключом за місяць), конкуренції (показник того, наскільки складно вирватися в топ за ключом), CPC (вартість одного кліка за оголошенням). І виберіть найкращі варіанти для своїх оголошень.

Щоб точно переконатися в перспективності ключового слова, ви можете зробити такий самий аналіз, порівнявши два сайти-конкуренти.

Аналіз ключових слів за допомогою SpyFu

Щоб проаналізувати ключові слова у SpyFu, перейдіть до інструменту PPC Research, введіть у рядок домен конкурента і перейдіть у вкладку PPC Overview у розділ Keywords.

Звіт відображає інформацію про кількість показів об’яв за ключовим словом, CPC, витрати на запуск реклами на місяць, відсоток кліків та співвідношення мобільного трафіку.

Проаналізуйте дані по кожному ключу та визначте найуспішніші варіанти для себе. Більш детальний звіт за кожним ключовим словом ви зможете переглянути, натиснувши на конкретну фразу.

Також сервіс дозволяє знайти втрачені ключові слова, які успішно працюють у конкурентів. Для цього перейдіть на вкладку Kombat та введіть домени своїх суперників. Сервіс видасть дані як про загальні, так і про унікальні ключі для кожного сайту.

Якщо ви натиснете на один з сегментів, що не перетинаються, і спуститесь нижче, ви побачите таблицю з унікальними ключами конкурента, які можете використовувати у своїх кампаніях.

Скористайтеся фільтрами ліворуч, щоб відсортувати ключі ефективності та вибрати для своїх платних кампаній тільки ті, які принесуть результат.

Аналіз ключових слів за допомогою SimilarWeb

Платформа SimilarWeb також надає дані за ключовими словами конкурента. Щоб їх дізнатися, введіть домен сайту в пошуковий рядок і перейдіть до розділу «Пошук». Справа буде інформація про топові ключові слова конкурента, які приносять найбільше трафіку в платних кампаніях. Біля кожної фрази ви побачите скільки трафіку у відсотковому співвідношенні отримує конкурент при показі оголошень за конкретним ключем.

Для детального розбору не тільки ключових слів, але і всіх фраз конкурента перейдіть в «Повний звіт».

Аналіз ключових слів за допомогою Ahrefs

Подивитися дані за ключовими словами конкурента на платформі Ahrefs можна в інструменті «Платна видача» у розділі «Ключові слова».

Тут за кожним ключовим словом, як і на інших платформах, відображаються важливі для аналізу параметри – частотність, рівень конкуренції, CPC, частка платного трафіку на сайт і т.д. Скориставшись фільтрами, ви зможете підібрати найперспективніші ключі.

Аналіз ключових слів за допомогою PromoPult

Щоб переглянути ключові слова конкурентів на платформі PromoPult, потрібно перейти до розділу «Контекстна реклама» та спуститися вниз до розділу «Підбір слів».

Натисніть на вкладку «Слова ваших конкурентів» – ви побачите ключі, які використовують 5 сайтів-суперників у своїх рекламних кампаніях. Навпроти кожної фрази є інформація про прогноз кількості переходів за оголошенням і приблизною ціною за клік.

Але робота із ключовими словами — це лише початок роботи над запуском рекламної кампанії. Наступний крок — визначити успішні формати оголошень.

Крок 2. Перегляд історії оголошень

Аналіз історії рекламних оголошень конкурента допоможе визначитися з найуспішнішими форматами, уникнути при цьому частих помилок, численних тестів та розтрат бюджету марно.

Під час перевірки історії кожного оголошення конкурента ви повинні поставити запитання:

  • За якими ключовими словами запускається найбільша кількість рекламних оголошень конкурента?
  • Коли і як змінився їхній текст і чи це вплинуло на позиції?
  • Що зараз запускає конкурент та які позиції займають його оголошення?

Якщо оголошення, які запускалися рік тому, запускаються з мінімальними змінами і зараз, це свідчить про те, що формат успішно працює і дає хороші результати. Рекомендуємо звернути увагу на сезонні оголошення (наприклад, до Нового року, Чорної п’ятниці тощо). Якщо креативи кардинально змінюються з кожним роком, це може говорити про недостатній успіх минулорічної кампанії.

Аналіз історії оголошень за допомогою SE Ranking

Переглянути історію оголошень можна в однойменній вкладці інструмента «Аналіз конкурентів».

Функціонал дозволяє порівняти різні рекламні оголошення конкурента, наприклад, ті, що були запущені у червні 2019 та у грудні 2021 року. Ви маєте можливість аналізувати як актуальні, так і минулі кампанії, починаючи з 2017 року.

Аналіз історії оголошень за допомогою SpyFu

Переглянути історію оголошень можна і в SpyFu — просто перейдіть до розділу Ad History. Сервіс покаже всі рекламні оголошення за рік за кожним ключовим словом.

Виберіть за допомогою інструментів найуспішніші варіанти, а потім проведіть оцінку їхніх текстів та заголовків.

Крок 3. Аналіз тексту оголошень

Після того, як ви визначили найефективніші оголошення конкурента, варто їх детально проаналізувати – оцінити заголовки, текст, подачу. Все це допоможе не тільки зайняти першу позицію у видачі, але й привернути увагу користувача та спонукати його клікнути за оголошенням.

Аналізуючи кожне оголошення, візьміть до уваги:

  • смислове навантаження та повноту title і description – від цього безпосередньо залежить CTR;
  • заклик до дії;
  • релевантність тексту оголошення ключового слова.

Детальне опрацювання всіх цих аспектів допоможе вам створити якісні рекламні оголошення.

Переглянути всі оголошення конкурентів із точним текстом можна за допомогою спеціальних інструментів.

Аналіз оголошень за допомогою SE Ranking

Щоб переглянути текст рекламних оголошень конкурента в SE Ranking, в інструменті «Аналіз конкурентів» перейдіть на вкладку «Історія оголошень».

Тут можна переглянути текст та заголовок будь-якого оголошення.

Аналіз оголошень за допомогою SpyFu

Сервіс SpyFu також дозволяє переглянути текст оголошень конкурента – достатньо перейти в розділ Ad History.

Крім цього, на сторінці праворуч SpyFu відображає дані за найпопулярнішими оголошеннями конкурента, де також можна взяти на замітку тексти.

Аналіз оголошень за допомогою Ahrefs

Щоб переглянути оголошення конкурента в Ahrefs, перейдіть на вкладку «Реклама» в інструменті «Платна видача». Тут, як і попередніх сервісах, ви зможете детально проаналізувати кожен текст.

Пам’ятайте, що не варто повністю копіювати тексти та заголовки конкурентів — візьміть за основу їх оголошення та переробіть їх під свій бренд із власною подачею та посилкою.

Крок 4. Оцінка повноти оголошень

Після аналізу тексту та заголовків потрібно оцінити повноту оголошень – застосувавши у своїх рекламних кампаніях цей аспект, ви зможете виділитися серед конкурентів та привернути увагу користувачів. Знайти додаткові елементи в сніпетах допоможе інструмент SpyFu.

Аналіз повноти оголошень за допомогою SpyFu

Зайдіть в інструмент PPC Research в розділ Ad History – тут ви побачите скріншоти видачі Google з необхідними оголошеннями. Просто натисніть на відповідну кнопку і подивіться результати у вкладці.

Серед додаткових елементів ви можете побачити рейтинг, відгуки, посилання на важливі сторінки сайту, пошуковий рядок та багато іншого. Грамотно застосувавши це у своєму оголошенні, ви зможете зробити свою рекламну кампанію у рази ефективнішою.

Крок 5. Аналіз контенту посадкових сторінок

Вибравши найкращі варіанти оголошень, визначившись із їх текстом та додатковими елементами, переходьте до наступного кроку – опрацювання лендингів, які спонукатимуть користувача зробити цільову дію.

Проаналізуйте на популярних посадкових сторінках конкурента:

  • кнопки CTA;
  • релевантність контенту ключовому слову;
  • юзабіліті;
  • навігацію сайтом;
  • інформативність контенту;
  • зручність оформлення замовлення чи підписки.

Зробити аналіз лендингів допоможуть спеціальні інструменти.

Аналіз лендингів за допомогою SE Ranking

Щоб проаналізувати лендинги конкурента в SE Ranking, перейдіть на вкладку «Сторінки» у розділі «Платний трафік».

Тут відображаються всі сторінки, куди ведуть рекламні оголошення конкурента. У топі – лендінги, які приносять сайту найбільшу частку трафіку.

У таблиці відображаються корисні для аналізу параметри – кількість відвідувачів сторінки на місяць, вартість трафіку, кількість ключових слів, за якими рекламується лендинг.

Клацнувши на URL, ви перейдете на посадкову сторінку і зможете її вивчити.

Аналіз лендингів за допомогою Ahrefs

Подібний функціонал є й у Ahrefs. Перейдіть до розділу «Топ цільових сторінок», де містяться дані про найпопулярніші лендинги конкурента, на які приходить платний трафік.

Тут можна подивитися, скільки трафіку у відсотковому співвідношенні надходить з реклами на кожну сторінку. Також у таблиці відображається кількість ключових слів, які ведуть на цю сторінку, та найефективніший ключ з них.

Крок 6. Оцінка контекстно-медійної реклами

Платне просування сайту не закінчується лише на оголошеннях у видачі. Ми рекомендуємо проаналізувати медійну рекламу конкурентів.

Інформацію з медійної реклами виявити непросто, але дізнатися деякі важливі аспекти можна з допомогою SimilarWeb.

Аналіз медійної реклами за допомогою SimilarWeb

Щоб побачити дані медійної реклами конкурента, перейдіть до розділу «Медійний».

Звіт дозволяє дізнатися, на яких майданчиках конкурент розміщує свої рекламні банери, скільки трафіку йому це приносить і які мережі для їхнього розміщення він використовує.

У розділі «Аудиторія» ви можете взяти до уваги сайти, які відвідують користувачі разом із аналізованим конкурентом. Такі ресурси можуть стати чудовими майданчиками для розміщення рекламних банерів.

Крок 7. Підрахунок бюджету конкурентів

Це останній етап, на якому ви зможете максимально точно спланувати витрати та кількість показів у рамках медіапланування.

За допомогою сервісів ви дізнаєтесь про приблизний рекламний бюджет конкурента на місяць. Ці дані сервіси надають на основі інформації про трафік, регіон, конкуренцію та інші параметри, що впливають на вартість рекламних оголошень.

Аналіз витрат на рекламу у SE Ranking

У сервісі SE Ranking витрати на рекламу на місяць можна переглянути у вкладці «Ключові слова» у розділі «Платний трафік».

Графік дозволить порівняти витрати конкурента на рекламу за різні періоди, наприклад, за липень 2020 та серпень 2021.

Нижче в таблиці є колонка з вартістю реклами за кожним ключовим словом. Це дозволить ще точніше спланувати свій рекламний бюджет, аналізуючи кожен запит окремо.

Аналіз витрат на рекламу в SpyFu

Щоб переглянути рекламний бюджет конкурента в SpyFu, перейдіть на вкладку PPC Overview – тут на графіку ви побачите зведення даних: приблизну вартість запуску реклами на місяць та динаміку витрат.

На вкладці Keywords є дані про витрати на рекламу за кожним ключовим словом.

Аналіз витрат на рекламу в Ahrefs

Подібний функціонал пропонує Ahrefs. На сторінці огляду сайту ви побачите зразкову оцінку витрат конкурента на рекламу протягом одного місяця.

Дані з рекламного бюджету дозволять зрозуміти, як справи над ринком, і навіть розрахувати власні витрати на просування у платному пошуку.