7 трендів інтернет-маркетингу на 2022 рік

7 трендів інтернет-маркетингу на 2022 рік

2021 добігає кінця, а значить, настав час підбити підсумки і позначити перспективи маркетингу на 2022 рік. Якщо кілька років тому інтернет-маркетинг міг не викликати довіри і викликати якийсь скепсис, то за час пандемії він показав себе на 101%, і тепер сумніватися в його результативності не доводиться.

Якщо ваш бізнес має намір залишатися конкурентоспроможним у багатолюдному онлайн-середовищі, ви повинні адаптуватися до останніх інновацій.

У цій статті ми розглянемо 7 важливих тенденцій інтернет-маркетингу, які не можна ігнорувати наступного року. Це допоможе бізнесу не тільки вижити, але й досягти успіху в нескінченній гонитві маркетингових змін.

1. Відеоконтент

Відеоконтент за останній рік став настільки масштабним, що має не рекомендаційний, а обов’язковий характер. За звітами Cisco, у 2022 році 82% онлайн-трафіку складатиме відео.

Глядачі Twitch переглянули 6,2 мільярда годин трансляцій за перший квартал 2021 року, що на 97% більше за показники 2020. Instagram Reels і TikTok досягли 1 мільярда користувачів за один рік і залишаться лідерами в найближчому майбутньому.

Дослідження ECM показало, що 66% опитаних вважали за краще подивитися короткий ролик про продукт, і лише 18% готові прочитати статтю.

2. Штучний інтелект

Штучний інтелект – це технологія, що лежить в основі багатьох сервісів, включаючи створення контенту, чат-ботів та пошукових систем. Згідно з опитуванням, проведеним PWC, серед 1000 компаній 52% прискорили впровадження ІІ.

ІІ може аналізувати поведінку споживачів та шаблони у пошукових системах. Також штучний інтелект використовує дані із соціальних мереж, таких як Instagram, та повідомлення в блогах, щоб допомогти компаніям зрозуміти, як клієнти знаходять їхні продукти та послуги.

Однією з таких компаній, яка зробила штучний інтелект центром своєї ціннісної пропозиції, є Google. За останні кілька років використання штучного інтелекту дозволило пошуковій системі з більшою точністю розуміти, що люди шукають і який контент краще відповідає пошуковим цілям. Наприклад, якщо ви вводите пошуковий запит «риб’ячий жир», Google знає, що основна мета пошуку – дізнатися про користь для здоров’я та побічні ефекти.

Компанії, які впроваджують ІІ зараз, зможуть скоротити витрати на персонал та прискорити зростання, отримавши перевагу над конкурентами.

3. Чат-боти

Одним із способів реалізації діалогового маркетингу є чат-боти. Чат-боти використовують технологію штучного інтелекту для надання автоматичних повідомлень, схожих на людські, відвідувачам інтернету в режимі реального часу.

Опитування показують, що:

  • Найбільші переваги чат-ботів для компаній – це цілодобове обслуговування (64%), миттєві відповіді на запити у 55% ​​випадках та відповіді на прості запитання.
  • Uberall виявив, що 80% споживачів мають позитивний досвід спілкування з чат-ботами.
  • За прогнозами Juniper Research, до 2023 року обсяг транзакцій інтернет-простору за допомогою чат-ботів досягне $112 млрд.
  • За запевненнями Insider Intelligence, до 2024 року споживчі витрати в роздрібній торгівлі через чат-ботів по всьому світу становитимуть $142 млрд порівняно з $2 ,8 млрд. у 2019 році.

Багато клієнтів вважають за краще взаємодіяти з чат-ботами, тому що вони працюють 24/7. Ці віртуальні помічники пропонують обслуговування клієнтів, виправдовуючи очікування і автоматизуючи завдання, що повторюються, звільняють ваші ресурси для більш важливої ​​роботи. У міру того, як все більше споживачів звикають до чат-ботів, вони стають все більш важливими для обслуговування клієнтів.

4. Персоналізація

Якщо ви хочете виділитися в 2022 році, вам необхідно персоналізувати свій маркетинг, що передбачає персоналізацію контенту, продуктів, електронних листів тощо.

SmarterHQ виявив, що 72% покупців реагують на маркетингові повідомлення тільки тоді, коли вони налаштовані відповідно з їхніми інтересами.

Опитування Salesforce показало, що маркетологи бачать великі переваги у підвищенні коефіцієнта конверсії (63%) та залучення відвідувачів (55%).

Так само Кевін Джордж з EmailMonks стверджує, що “персоналізовані електронні листи, засновані на поведінці клієнта, в 3 рази краще, ніж звичайні масові електронні листи”.

Starbucks та BurgerKing мають гейміфіковану мобільну програму, яка використовує історію покупок і місцеперебування. Це дозволяє відвідувачам вибирати напої та закуски та заохочує їх надалі використовувати додаток. За допомогою своєї системи винагороди, яка дає змогу накопичувати бали, компанія різко збільшила свій дохід.

5. Месенджери

У трьох провідних програм для обміну повідомленнями в соціальних мережах – WhatsApp, Facebook Messenger та WeChat – 4,5 мільярда користувачів. Це більше, ніж у Facebook чи YouTube.

Більше 56% користувачів месенджерів у всьому світі говорять, що вони надсилають повідомлення брендам, щоб отримувати більше інформації на всіх етапах покупки.

Програми для листування – ще одне втілення стратегії розмовного маркетингу. Люди очікують, що компанії будуть присутні у месенджерах, тому що це прямий та простий спосіб взаємодії з ними.

Ось кілька порад, до яких варто прислухатися, коли ви використовуєте програми для обміну повідомленнями:

  • Розвивайте контакт за допомогою інтерактивів та відповідей на особисті повідомлення.
  • Своєчасно надайте інформацію про акції, новинки тощо.
  • Залучайте людей до комунікації шляхом створення заходів та особливих бонусів їхнім учасникам.
  • Повертайте потенційних клієнтів за допомогою ретаргетингу.
  • Надавайте підтримку та допомогу у питаннях, пов’язаних із компанією.
  • Консультуйте у разі виникнення проблем із реєстрацією, покупкою тощо.
  • Збільшуйте продажі шляхом підвищення лояльності до компанії.

6. Інтерактивний контент

Одна з тенденцій цифрового маркетингу, що швидко зростає, останнім часом – інтерактивний контент.

У 2022 році нам судилося побачити перехід від традиційного текстового контенту до динамічного, захоплюючого, який пропонує користувачам захоплюючий досвід, наприклад:

  • вікторини та опитування;
  • вбудовані калькулятори;
  • реклама доповненої дійсності;
  • 360-градусне відео;
  • Meta зі своїм VR.

Інтерактивний контент цікавий користувачам, він запам’ятовується і з більшою ймовірністю дасть результати, необхідні для бізнесу. Людям такий контент подобається не тільки тому, що він свіжий та оригінальний, але й через те, що змушує їх почуватись пов’язаними з брендами та більш залученими до процесу покупки.

За статистикою, 91% покупців активно шукають інтерактивний контент.

7. Deepfake

Діпфейк може стати вагомою перевагою для персоналізації бренду. У нещодавній компанії проти малярії «Malaria No More» компанія Synthesia разом з рекламним агентством R/GA використовувала deepfake-технологію, завдяки якій було створено фрагменти відео, на яких Девід Бекхем розмовляв дев’ятьма мовами. Кожне відео було підігнано під цільову аудиторію. Такі рекламні кампанії можуть використовуватися для персоналізації по всьому світу.

Однак у монети дві сторони, і ці технології можуть бути використані проти особи або компанії. Щоб застерегти себе від негативних наслідків, слід працювати максимально прозоро з юридичного боку на кшталт «Злагоди на основі повної інформації».

Підсумок

Як одного разу сказав Джон Ф. Кеннеді: «Зміни – це закон життя. А ті, хто дивиться тільки в минуле чи сьогодення, безперечно змарнують майбутнє».

Для будь-кого, хто займається цифровим маркетингом, зміни – невід’ємна частина роботи. Ви повинні дивитися вперед і прагнути використовувати нові технології, інструменти та стратегії, щоб отримати перевагу над конкурентами.