Ви запустили власну мобільну програму, настав час залучити туди своїх перших користувачів. На цьому етапі розробники вирішують питання: яку маркетингову модель вибрати, де розміщувати рекламу і як досягти максимальної кількості установок за мінімальною ціною.
Щоб вам було простіше зробити перші кроки в просуванні, ми зібрали найефективніші методи розкручування продуктів у App Store та Google Play. Розглянемо етапи кампанії від пошукової оптимізації до тестування каналів трафіку.
4 етапи оптимізації картки програми в магазині
Перед тим, як розпочинати кампанію з просування програми на сторонніх платформах, переконайтеся, що ви оптимізували картку в App Store та Play Market. Це допоможе користувачам швидко знаходити його, а вам отримувати більше мобільного трафіку з пошуку.
Етап оптимізації необхідний успішного запуску реклами.
Він вирішує два завдання – дозволяє:
- Надати клієнтам якомога більше інформації про ваш продукт. При попаданні на картку вони одразу зрозуміють, чим програма зможе їм допомогти, які функції в ньому є і чому його варто встановити.
- Привести аудиторію із пошуку. Користувачі шукають мобільні програми у пошуку за ключовими словами. Якщо картка міститиме релевантні запити — магазин покаже її серед перших, і ви отримаєте більше установок.
Для ефективного просування оптимізуйте картку для пошуку та додайте більше даних про сервіс. Вона є показником, що додатку можна довіряти.
Використовуйте кожен елемент картки, щоб відповісти на запитання: «Чим корисне завантаження?»
Етап 1. Назва
Почніть оптимізацію картки з назви мобільної програми. App Store воно займає 30 символів, у Google Play – 50. Напишіть назву програми, а решту символів відведіть під ключові слова, які відображають суть продукту – календар, лічильник, планер, сервіс знайомств.
Щоб підібрати ключі, подумайте, за якими словами та фразами аудиторія шукатиме програму. Для цього перегляньте, які ключі використовують конкуренти.
Наприклад, ви просуваєте програму з підрахунку калорій. Ймовірно, користувач шукатиме його за словами “лічильник калорій” або “підрахунок калорій”.
Використовуйте підзаголовок в App Store або короткий опис Google Play, щоб додати ще більше ключових слів. Туди можна додати тематичні слова “онлайн”, “покупки”, “безкоштовний” та інше.
Етап 2. Опис
Опишіть мобільну програму текстом до 4000 символів. Додайте в розділ «опис» інформацію, яка може бути потенційно цікавою для користувачів: унікальні функції, промо-коди, посилання на сайт або соцмережі.
В App Store ключові слова в описі не впливають на видачу, а значить, текст можна не оптимізувати. Що стосується Google Play — він враховує зміст тексту та вимагає додавання ключів за аналогією з SEO для сайтів.
Етап 3. Іконка
Іконка – це особа програми. Вона повинна бути простою, такою, що запам’ятовується і викликає стійкі асоціації з програмним продуктом. Як іконки можна взяти логотип, назву бренду, ілюстрацію або мінімалістичний векторний значок. Для піктограми в Google Play підходить зображення різної форми, для App Store — лише квадратний квадрат.
Зробіть дизайн іконки таким, щоб він не скидався на значки конкурентів або інших відомих компаній — це може ввести аудиторію в оману.
У Google Play іконка має бути 512×512 пікселів з розміром не більше 1024 KB, в App Store 1024×1024 пікселів.
Етап 4. Фото та відео програми
Важливий етап оформлення картки — додати фотографії та відео з інтерфейсом програми. Для ілюстрацій краще взяти скріншоти сервісу з поясненнями: які функції він пропонує, чим допоможе користувачеві.
6 методів просування
Як тільки ви оптимізували картку в магазині, починайте розкручування програми. Проведіть тест рекламної кампанії на кількох каналах, щоб знайти той, який дасть цільову дію за найкращою ціною. На цьому етапі проаналізуйте своїх споживачів та визначте кількість установок, які плануєте отримати.
Щоб скласти маркетингову стратегію, спробуйте відповісти на запитання: Де проводять час наші потенційні клієнти? Що їм цікаво?
Медіа та тематичні майданчики
Використовуйте тематичні канали, блоги та ЗМІ у медійній кампанії, щоб отримати платну та безкоштовну аудиторію. Якщо ви створили унікальний та корисний продукт — видання розкажуть про нього безкоштовно, достатньо розіслати по них прес-реліз.
Для менш примітних програм купуйте платні розміщення на 4pda.ru, Macdigger.ru, iPhones.ru та інших профільних майданчиках, де сидять розробники та шанувальники мобільного софту. Аудиторія подібних порталів відстежує новинки в індустрії та починає першою тестувати їх.
Увімкніть медійну кампанію публікації у форматі огляду — замовте рекламний матеріал у блогера або створіть самостійно. Розкажіть у рекламі про переваги вашої програми та покажіть процес використання за етапами. Запропонуйте автору огляду розміщувати партнерські посилання, щоб отримати винагороду за цільові дії передплатників.
Контекстна та таргетована реклама
Створюйте маркетингові кампанії в Яндексі та Google та показуйте оголошення за певними пошуковими запитами. Запускайте рекламовану рекламу в Facebook, ВКонтакті та інших соціальних мережах – це принесе більше установок. Системи допоможуть оптимізувати кампанії таким чином, щоб рекламу побачили люди, які з більшою ймовірністю виконають цільову дію.
Статистика рекламних кабінетів допоможе відстежувати маркетингові показники та визначити найефективніші джерела завантажень.
Мобільні CPI-мережі
Оплачуйте розміщення в партнерських рекламних мережах – системах, які показують рекламу відразу на безлічі каналів. РС виступають посередниками між рекламодавцями та власниками мобільних додатків: беруть гроші за розміщення, публікують рекламу та платять % розробникам платформ.
Використовуйте для просування модель CPI – ціна за встановлення. Це дозволить оптимізувати кампанії та платити лише за цільові дії.
Для просування підійдуть такі партнерські мережі:
- Google AdMob. Мобільна мережа від Google, одна з найбільших PC. Дозволяє купувати рекламу на безлічі платформ та форматів, у тому числі за моделлю CPI.
- Рекламна мережа просування мобільних ігор на європейський ринок. Пропонує розміщення за CPI, CPC, CPM та іншими моделями.
- Партнерська мережа для розміщення реклами на мобільних пристроях з детальною аналітикою кампаній у власному кабінеті.
Реферальна програма
Залучайте нинішніх користувачів до просування мобільної програми через реферальну модель. Пропонуйте бонуси, промо-коди та подарунки за запрошення друга – це мотивує аудиторію запрошувати нових людей.
Успішні реферальні моделі вже використали Uber, Tinkoff, Airbnb та інші бренди у своїх маркетингових кампаніях. Наприклад, користувач Ozon міг відправити промокод на знижку другові, і коли той витрачав на покупки більше 2500 ₽ — учасник програми отримував 500 бонусів на рахунок.
Учасниками реферальної системи можуть стати блогери та власники сайтів, які мають свої канали з передплатниками. Запропонуйте їм ділитися рекламними посиланнями у своїх публікаціях замість винагороди. Вони розміщують на своїх каналах посилання на інсталяцію програми або промо-коди – ви нагороджуєте їх за кожне нове завантаження.
Мотивований трафік
Додаток у магазині ранжується за кількістю завантажень. Якщо користувачі почнуть активно завантажувати його – сервіс просуне картку нагору, що принесе більше цільових дій: завантажень, підписок, відгуків.
На етапі, коли маркетингові кампанії не приносять достатньої кількості завантажень, допомогти просування можуть платні установки. Отримуйте цільові завантаження через партнерські мережі – цей канал не підвищить показник залученості, але швидко збільшить кількість завантажень.
У цільовому трафіку є дві моделі оплати: винагорода за цільову дію або відкриття доступу до платних функцій. Щоб отримати потрібну кількість установок, використовуйте партнерські сервіси – CashPump, Appbooster та інші.
Контент-маркетинг
Створення та розвиток власних медійних каналів – це ще один етап маркетингової кампанії. Він дозволяє створювати тематичний контент, формувати спільноту лояльних користувачів та отримувати завантаження за рахунок вірусного просування.
Заведіть власний блог у соціальних мережах або всередині мобільного додатка. Пишіть статті, нотатки та гайди, які дозволять користувачам відповісти на їхні запитання та дозволять розібратися у функціях сервісу. Розробіть модель позиціонування бренду – які цінності ви хочете доносити до аудиторії.
Відстежуйте показники залучення читачів до контенту, удосконалюйте публікації та наводьте клієнтів з інших каналів.
Інші методи просування
Крім основних методів просування є й інші менш популярні. Додайте їх маркетингову кампанію, щоб отримати якнайбільше установок програми:
- Партнери. Залучайте співробітників інших компаній до тестування продукту: вони отримають доступ до унікальних функцій сервісу, а ви – установки та відгуки. Ви зможете поставити їм питання про зручність вашої програми та зрозумієте, що можна покращити.
- Оффлайн реклама. Розміщуйте рекламу на вуличних стендах та ставайте партнерами тематичних заходів. Цей канал не підвищить показники установок, але залучить кілька нових користувачів і підвищить впізнаваність програми.
- Особистий бренд. Увімкніть у маркетингову кампанію етап розвитку особистого бренду засновника програми. Його аудиторія може дати перші установки.