Що таке хайп простими словами: пояснення для початківців

Що таке хайп простими словами: пояснення для початківців

У мережі Інтернет є чимало способів заробітку, один із популярних сьогодні – участь у хайп-проєктах. Це інвестування у високодохідні фонди, які даватимуть високу віддачу, однак нетривалий час. Інша сторона цього напряму діяльності – це створення самих проєктів. Цим займаються люди, у яких є необхідні навички та знання, – адміністратори. Саме вони мають найбільшу віддачу, звісно, якщо проєкт добре продуманий та працює під контролем. Це лише мала частина того, що варто знати про хайпи сучасній людині, більше деталей – далі в цій статті.

HYIP: що це та як створюється

HYIP – це інвестиційна програма, якою передбачено виплату учасникам проєкту з прибутку, що надходить від вкладень інших інвесторів. Це називається принцип Понці. Для хайпу придумується легенда, він асоціюється зі звичайним інвестиційним фондом.

Щоб відкрити прибутковий хайп, достатньо 1-2 людей, він має бути привабливим, щоб зацікавити інвесторів. Основна ціль – зробити проєкт максимально схожим на реальні. Є чимало готових скриптів, які між собою в дечому схожі. Досвідчені хайпери рекомендують використовувати не вже відомі скрипти, а замовляти розробку під ключ – це суттєво підвищить шанси зацікавити інвесторів.

Крім того, хайп обов’язково налаштовується під конкретного адміністратора. Це стосується механізму виплат, залучення вкладників, маркетингу тощо. Адміном є, як правило, власник такого проєкту, тобто та людина, яка його запускає. Рідше – це найманий працівник.

Подібних проєктів у мережі дуже багато, тому привабити здатні виключно якісні та унікальні. Це стосується дизайну, ідеї, підходу до взаємодії з інвесторами та всіх інших моментів, які впливають на вибір того чи іншого хайпу.

Різновиди хайп-проєктів

Перед тим як створити хайп або ж стати його інвестором, варто детальніше розібратись, які вони, власне, бувають. Найголовніша класифікація – за тривалістю дії. За цим критерієм бувають коротко-, середньо- та довгострокові проєкти. Про їхні особливості – детальніше.

Короткострокові хайпи

Інша назва – високоприбуткові, або фасти. Строк їхнього «життя» зазвичай становить не більше ніж 10 днів. Вони найприбутковіші, адже дають близько 5–10% за день. Фасти дуже популярні в колі інвесторів, які розбираються в такого роду вкладеннях. Це абсолютно не дивно, бо хто ж відмовиться від заманливого прибутку. Однак врахуйте, що короткострокові проєкти – це ніщо інше, як змагання з часом. Адже закриття дуже важко передбачити, і це може статись буквально кожного дня, щогодини. Запорукою успіху інвестування буде:

  • вхід у проєкт якомога раніше;
  • вкладення на найменший строк;
  • обережне реінвестування.

Звісно, потрібно сказати, що це найризикованіший спосіб заробітку на високодохідних інвестиційних проєктах.

Що таке хайп простими словами: пояснення для початківців

Середньострокові проєкти

У таких хайп-проєктах можна розраховувати на строк дії від 10 днів до 3 місяців. Їх не дуже багато, але вони популярні серед інвесторів. Рівень дохідності – 1–5% на день. Завдяки доволі стабільній роботі це надзвичайно цікавий інструмент.

Середньострокові проєкти потребують такої ж уважності при вкладенні, як і фасти. Варто вкладати кошти якомога ближче до старту та на найкоротший строк, який лишень можливий. Необхідно ретельно відстежувати новини. Особливо звертайте увагу на такі ситуації, коли з’являється якась дуже вигідна акція (наприклад, +30% новачкам до депозиту). Скоріш за все, це додатковий збір грошей, і вже дуже скоро відбудеться скам.

Довгострокові HYIP

Найменш ризиковані, але й не такі прибуткові, як попередні. Існувати можуть понад 3 місяці, інколи цей період досягає декількох років. Такі хайпи стабільніші, вони з більшою ймовірністю дадуть віддачу, хоча й невелику. Тут правила аналогічні: чим раніше долучитесь до проєкту, тим більше шансів повернути свій вклад і заробити.