-
1
Виведення бізнесу в інтернеті здається простим завданням
- 1.1 1. Виведення бізнесу в інтернет – помилки при виборі та реєстрації домену
- 1.2 2. Виведення бізнесу в інтернет – помилки при створенні сайту
- 1.3 Не забувайте перевіряти сайт зсередини
- 1.4 3. Помилки при наповненні сайту контентом
- 1.5 4. Помилки при настроюванні контекстної реклами та її запуску
- 1.6 5. Помилки при масштабуванні
Виведення бізнесу в інтернет у світлі нових подій, пов’язаних з пандемією, стає питанням №1. Адже нікому не хочеться залишатися без клієнтів, якщо повториться щось подібне. А за час карантину люди звикли шукати вирішення своєї проблеми в інтернеті. Суть у тому, що просувати бізнес як раніше не вдасться. Тому варто прямо зараз виводити свій бізнес в інтернет.
Виведення бізнесу в інтернет – у цьому випадку ми говоримо про просування. Не треба слухати «розумних» інфо бізнесменів та намагатися відкривати нові напрямки бізнесу в інтернеті! Вибудовувати в інтернеті необхідно процес залучення клієнтів та взаємодії з клієнтами.
Давайте розберемося, що потрібно робити для виведення бізнесу в інтернет, які можуть бути помилки і як їх можна уникнути. Не забудьте залишити зворотний зв’язок у коментарях. Ваше дуже важливе для нас!
Виведення бізнесу в інтернеті здається простим завданням
- зареєструвати домен;
- створити сайт;
- наповнити сайт контентом;
- настроїти запустити рекламу;
- масштабуватись.
Але все не так просто, як здається. На кожному етапі ви можете зробити фатальну помилку, яка приведе ваше інтернет-просування до краху або замкненого кола.
Вибір довгого і незрозумілого доменного імені – на початку просування це в принципі не так важливо, але коли ви захочете серйозно просувати свій бренд і виходити на федеральний рівень, можете сильно пошкодувати.
Використовувати суміш кирилиці та латиниці в доменному імені. Наприклад: юридичні-послуги.юа — у цьому випадку ваш домен завжди відображатиметься у користувача на телефоні, як абракадабра: xn-8kcahaqcu.ua.
Також це негативно впливає на SEO просування. Правильне використання: юридичні-послуги.юа або legal-services.ua/com і т.д. або транслітерація juridicheskie-uslugi.ua/com і т.д.
Реєстрація домену хрін зрозуміє де і на кого – часте явище. Бізнесмени платять агентству/фрілансеру за розробку сайту, вони реєструють домен на свої дані.
Потім співпраця закінчується і ви втрачаєте доступ до свого домену. Завжди вимагайте оформляти домен на ці фірми або на себе особисто.
Забути налаштувати SSL сертифікат безпеки відразу – потім ви замучитеся переносити дані сайту з протоколу HTTP на HTTPS, якщо сайт зросте. Також є ризик втратити зайняті позиції на пошуку.
2. Виведення бізнесу в інтернет – помилки при створенні сайту
“Я тебе зліпила з того, що було” – забиваючи на якісну упаковку сайту (логотип, шрифти, дизайн, візуалізація, тексти), ви не зможете залучати якісні заявки, ефективно конкурувати з іншими та розвиватися.
Пам’ятайте, переробити вбогий сайт завжди дорожче, ніж зробити новий.
Намагайтеся зробити повноцінний сайт на платформі для лендингів – Tilda, Платформа LP і т.д. Вони добрі для створення лендингів. Але масштабувати їх у великі корпоративні сайти чи портали неможливо.
По-перше: ви платите дорого за обслуговування. По-друге: їх дуже складно просувати через інструмент SEO. Про ведення блогу та просування контент-маркетингом можете забути.
Не забувайте перевіряти сайт зсередини
Забути перевірити сайт на адаптивність – зазвичай сайт оптимізують під комп’ютери, ноутбуки, планшети і телефони. АЛЕ! Всі ці пристрої мають різні розміри екранів. Щоб переконатися в адаптивності вашого сайту, зробіть перевірку на сервісі: iloveadaptive.com
Забити на перевірку того, що «під капотом» у сайту – сайт складається з коду, який можна подивитися в браузері. Для цього необхідно зайти на сайт і використовувати клавіші CTRL+U.
Якщо у вас немає знань у коді, то ви навряд чи зможете знайти помилки. В цьому випадку краще показати сайт сторонньому фахівцю. Самі ви можете перевірити наявність тегів title та description. Якщо їх немає, це дуже погано і такий сайт ніколи не з’явиться в ТОП пошукових систем.
Не перевірити швидкість завантаження сайту, особливо це стосується дорогих ресурсів для великих компаній. Візуально все зроблено чудово: анімація, слайдери, якісна візуалізація.
Але якщо це все не оптимізовано і не підключено кешування, CDN і не проведена оптимізація коду, сайт буде дуже повільно завантажуватися на мобільних пристроях.
Перевірити швидкість завантаження сайту можна на developers.google.com/speed/pagespeed/insights. Не звертайте увагу на загальний показник швидкості завантаження. Google не завжди коректно її проводить. Знайдіть показник швидкості завантаження в секундах. Якщо до 3-х секунд, значить із сайтом все гаразд. Як альтернативу можна використовувати сервіс GTmetrix. Він показує точніші дані, але призначений для просунутих користувачів.
Замовляти сайт на чистому коді – так, коли програміст сам пише код з нуля, то ресурс виходить трохи якісніший, ніж наприклад на WordPress або Бітрікс.
Проте, давайте увімкнемо підприємницьке мислення. Що буде, якщо програміст, який робив сайт, припинить співпрацю з вами? А вам потрібно буде обслуговувати сайт та вносити зміни.
Дуже складно буде знайти спеціаліста, який розбереться у творчості іншої людини. Це можливо, але довго та дорого. Намагайтеся щоб компанія, яка створює сайт, не прив’язувала вас до себе на всі 100%.
Пам’ятайте, щоб виведення бізнесу в інтернет відбулося успішно, необхідно приділити пильну увагу сайту. Адже на цей майданчик ви запускатимете трафік.
3. Помилки при наповненні сайту контентом
“А навіщо воно треба?” — тут все зрозуміло, якщо на сайті не генерується контент, то не зростає відвідуваність і ви залишитеся назавжди «на голці» платної реклами.
Наповнення унікальним контентом – копіювати не можна! Це заборонено як законом про захист авторських прав, а й алгоритмами пошукових систем. Якщо ви будете наповнювати свій ресурс неунікальним вмістом, то потрапите не в ТОП, а під фільтр. Сайт з-під такого фільтра витягнути практично нереально. Пишіть тексти самі або замовляйте у копірайтерів.
Публікація контенту без мети — якщо ви розміщуєте статті, які не спрямовані на цільову аудиторію та не спонукають людину до дії (підписатися, надіслати заявку, поділитися в соцмережах), то вони не мають сенсу для вашого бізнесу. Статті повинні показувати вашу експертність та продавати товари чи послуги.
Не повідомляти пошукові системи про вихід нового контенту — якщо ви маєте ресурс з віком до 1 року, то ви в групі ризику. Ваш контент можуть «стирити» сайти дорвей або агрегатори. Тому відразу після публікації нової статті ви просто зобов’язані відправити їх у всі відомі пошукові системи.
Постинг унікального контенту спочатку в соціальні мережі, а потім на сайт – вітаю, ваша стаття автоматично стає неунікальною і ви отримуєте на 99% менше вигоди від виконаної роботи. Спочатку публікуєте контент на сайт, відправляєте в пошукові системи, чекаєте на індексацію, і тільки потім заливаєте в соціальні мережі.
Якщо ви правильно налаштуєте просування контент-маркетингом, результати приємно вас здивують. Ви збільшите кількість клієнтів та завоюєте їхню довіру.
4. Помилки при настроюванні контекстної реклами та її запуску
Запускати рекламу, якщо у вас помилки при створенні сайту з пункту 2.
Замовити безкоштовне настроювання у самого Яндекса – по-перше, співробітники Яндекса менеджери, а не фахівці. Не чекайте від них якісного налаштування реклами та занурення у ваш бізнес. По-друге: друзі, Яндекс заробляє на витрачених вами грошах! Він допоможе швидко освоїти бюджет, але не факт, що ви отримаєте вигоду. Так, налаштовує Яндекс безкоштовно. Але не забувайте про те, що бюджет витрачатимете ви.
Починати рекламуватися в мережах – РСЯ та KMC не завжди ефективні. Найвигіднішим майданчиком був і залишається ПОШУК Яндекса та Google. Мережі можна використовувати для розширення охоплення та просування впізнаваності бренду. Але якщо у вас обмежений бюджет, починайте пошукові рекламні кампанії.
Використовувати «підказки» співробітників сервісів контекстної реклами – часто вони зводяться до того, щоб ви цілодобово крутили рекламу, ніколи її не відключали і використовували автоматичні розширення. Цим часто балується Яндекс, щоб ви витратили якнайбільше грошей, і зробили це швидко.
Скликати самим або замовляти скликування конкурентів — якщо робитимете це самі, то у вас не з’явиться більше клієнтів. Якщо замовте скликання на якомусь сервісі, то ви точно потрапили!
Тепер ви будете у списку цього сервісу, і якщо перестанете платити, то скликають вас. Загалом не намагайтеся обдурити систему і не робіть пакості своїм колегам. Це й для карми корисно.
5. Помилки при масштабуванні
Зроблено помилки з попередніх пунктів – з цим усе ясно. Якщо у вас сайт на коліні, ви забили на контент-маркетинг, дизайн полягає в картинках з Яндекс, реклама налаштована криво і т.д. То яке вам масштабування? Бігом вишиковуйте нормальний фундамент!
Не збудовані бізнес-процеси – «вау мені вдається заробляти! Давай на рекламу лям кинемо, тоді взагалі на Мальдівах житиму». Якщо у вас немає чітко налагодженого механізму, купа нових заявок можуть поховати ваш бізнес. Перед тим, як збільшувати оберти, зробіть аналіз бізнес-процесів та закрийте уразливі місця.
Відсутність маркетингової стратегії — не вдасться просто збільшити бюджет у 2 рази та збільшити доходи у 2 рази. Коли бізнес виходить на новий рівень, те, що працювало раніше, перестає працювати або працює не зовсім так, як ви думали. Тут варто подумати про вибудовування автоворонки, порахувати LTV, повторні продажі і т.д.