Як почати делегувати?

Як почати делегувати?

Не всі починають відразу з багатомільйонних вкладень і виходять на IPO. На ранніх етапах розвитку бізнесу власник перетворюється в багаторукого багатоногого. Він відповідає за бухгалтерію, юридичні моменти, закупівлю, просування і т.д.

Багато хто вважає, що так і повинно бути у середньостатистичного підприємця. Але при цьому ви:

 • не можете розвивати бізнес швидко;
 • сильно втомлюєтеся;
 • не довіряєте підрядникам;
 • відчуваєте стрес, від великого навантаження;
 • не знаходите нових ідей, через те, що зайняті поточними справами;
 • постійно залучені в процес без вихідних;
 • всі бізнес-процеси зав’язані на одній людині: захворіли ви – захворів і ваш бізнес.

З таким підходом заробляти 50-100 тис. в місяць – це стеля. Бізнес не розвивається, а це загрожує витісненням з ринку. Конкуренти можуть обійти вас в будь-який момент.

Бізнес-модель, яка працює

Підприємець – людина, яка є творчою рушійною силою для бізнесу. У «здоровому» підприємництві ситуація розвивається так:

 1. Знайшли ідею.
 2. Протестували в реальних умовах.
 3. Делегували всі повторювані процеси.
 4. Поліпшили продукт.
 5. Розширили бізнес.
 6. Рівень бог – залучили інвестиції.

При цьому, бізнесмен сам залучений в текучку тільки в перших двох пунктах. Основний «затик» починається на третьому пункті. Підприємець звалює на себе всі бізнес-процеси. В результаті про поліпшення продукту, розширення бізнесу і залучення інвестицій не може бути й мови!

З чого почати делегування?

Уже на другому етапі слід найняти помічника. Вашого бізнес-асистента. Відразу закрию ваше заперечення про те, що нічим платити працівникові. Багато асистентів готові працювати деякий час за досвід.

Зазвичай асистенти спокійно погоджуються працювати 30 днів. А зовсім новачки, будуть готові допомагати за досвід. Але не забувайте про те, як влаштований світ.

Не варто навмисно експлуатувати співробітника. Якщо ви будете нечесними, то незабаром потрапите в ситуацію, коли обдурять вас. Причому в 10 кратному розмірі.

Асистент може взяти на себе частину ваших завдань: відправити лист партнеру, підшукати агентства для просування, надрукувати текст тощо. Ці дрібні завдання з’їдають до 80% вашого часу!

Уявіть, наскільки буде простіше вести бізнес, коли ці дрібниці перестануть вас відвертати. Згодом, коли спрацюєтеся з асистентом, ви зможете доручати все більш відповідальні задачі.

Найняли асистента – що далі?

В першу чергу делегуйте зовнішні бізнес-процеси: просування, бухгалтерію, юридичне оформлення угод і т.д. Процеси всередині компанії, поки можна здійснювати спільно з асистентом. Наприклад, прийом заявок, дзвінки до клієнтів. Тобто те, що ви самі зможете робити добре.

Якщо взяти просування бізнесу, то підприємець дуже рідко є фахівцем в цій сфері. Значить просування і залучення клієнтів буде йти туго. Бізнес при цьому розвивається повільніше.

Теж саме з бухгалтерією та іншими сферами, в яких ви не фахівець. Пам’ятайте, що перераховані сфери великі й наймати відразу цілі відділи не рентабельно. Випишіть всі процеси, які повторюються щодня. Делегуйте саме їх.

Описаний в замітці мінімум ви зможете з легкістю реалізувати вже найближчими днями. Для цього не потрібно бути вченим. Просто зробіть і подивіться, як зміни відбудуться в бізнесі. Думаю, ви будете здивовані!