Оренда сайту або інтернет-магазину, або як просто і швидко почати продавати через інтернет

Оренда сайту або інтернет-магазину, або як просто і швидко почати продавати через інтернет
Вміст Сховати

Щороку у світі зростає кількість інтернет-користувачів, які купують в інтернеті. За даними EcommerceWiki, у східноєвропейському регіоні онлайн-покупці становлять 19% населення при тому, що інтернетом користуються 66%. А в Британії 81% із 93% користувачів роблять покупки через інтернет. Досвід розвинених країн показує, що поступово кожен користувач інтернету оцінює зручність покупок онлайн. Можна припустити, що з часом усі інтернет-користувачі перетворяться на онлайн-покупців. А це відкриває нові можливості для онлайн-торгівлі.

Наскільки вам підійде такий варіант початку online-продажу, як оренда інтернет-магазину, ви зможете дізнатися з нашої статті.

Оренда сайту або інтернет-магазину для просування та продажу товарів

До того ж, ринок електронної комерції постійно зростає. Судячи з дослідження європейського ринку інтернет-торгівлі, у середньому по Європі за 2015 рік інтернет-продаж зріс на 13,3%. А в Україні, незважаючи на політичну та економічну кризу, зростання обороту електронної торгівлі склало 35% за 2015 рік і стільки ж за неповний 2016 рік.

Цифри свідчать про те, що торгівля в інтернеті може бути дуже прибутковим бізнесом як досвідчених офлайн-продавців, так і заповзятливих новачків у світі торгівлі.

Коли варто відкривати інтернет-магазин?

  1. Якщо у вас вже є налагоджений офлайн-бізнес, то вам варто задуматися про відкриття інтернет-магазину. Це можна порівняти з відкриттям ще однієї філії – лише онлайн.

Приклад: Ви давно торгуєте на ринку товарами для творчості, у вас налагоджені контакти з постачальниками та виробниками, в асортименті перевірені бренди, продукція має постійний попит, товар у наявності на складі, клієнти повертаються до вас та рекомендують знайомим, а в інтернеті при цьому є вільні місця навіть у топ-10 – у цьому випадку з 90-відсотковою ймовірністю можна сказати, що відкриття інтернет-магазину стане додатковим, а може й основним джерелом доходу.

  1. Якщо ви експерт у вузькій ніші, можна відкрити інтернет-магазин для певної цільової аудиторії.

Приклад: Ви давно колекціонуєте ножі, знаєтеся на перевагах найферів і навіть знімаєте професійні огляди різних моделей і виробників. Тоді ви можете охопити увесь СНГ сегмент. Благо, ножі – малогабаритний товар, який можна зберігати навіть удома, а поштова доставка дуже дешева.

  1. Якщо ви вже маєте досвід ведення бізнесу в інтернеті та хотіли б спробувати себе в інтернет-торгівлі, то набуті навички допоможуть вам зорієнтуватися, проаналізувати попит, вибрати низькоконкурентну нішу, налагодити постачання та швидко запустити продаж.

Приклад: Ви вже непогано заробили на організації весіль, добре знайомі з темою свят та корпоративів, завжди ловіть модні тренди та знаєте, де знайти свіжі ідеї. Тоді ви можете відкрити інтернет-магазин товарів для свята та продавати декор для столу та приміщення, сувеніри, реквізит для фокусів та конкурсів, призи, карнавальні костюми, лотереї та ігри, феєрверки, атракціони та розваги для великих компаній.

Як вибрати нішу для інтернет-магазину і не помилитися?

Є кілька способів, які допоможуть вам вирішити, чим торгувати.

  1. Вивчіть попит зі статистики запитів Yandex Wordstat і порівняйте його з пропозицією на ринку. Якщо в пошукових системах найчастіше шукають смартфони та ноутбуки, але при цьому топ-100 забитий просунутими фірмами з величезним стажем роботи та бюджетом на просування, то пробитися на цей ринок буде дуже складно.
  2. Вибирайте товар, який не вимагає примірки та гарантійного обслуговування, тому що в сегменті одягу та техніки дуже важко тягатися з лідерами ринку. Виняток може скласти унікальний товар або дешевий канал постачання затребуваного бренду.
  3. Продавайте товар невеликих габаритів: він не вимагає величезних складських приміщень і проблем з доставкою не буде. Книги, посуд, побутова хімія, біжутерія, текстиль, косметика та парфумерія може стати золотою житловою, якщо грамотно підійти до розробки унікальної торгової пропозиції.
  4. Торгуйте тим, що вам близько, в чому ви добре знаєте, що вас надихає і до чого ви не втратите інтерес через півроку. Не варто відкривати магазин дитячих товарів тільки тому, що діти народжуються завжди, а вам до них справи немає. Монетизуйте свої захоплення: якщо ви любите дизайнерські дрібнички, продавайте оригінальні подарунки та товари для дому.

Тест: чи готові ви запустити власний інтернет-магазин?

Справа в тому, що запустити свій інтернет-магазин можна за кілька днів без особливих фінансових вкладень (як це робиться – читайте нижче), але перед цим варто зрозуміти:

  1. Чи горять у вас очі, коли ви думаєте про власну справу?
  2. Чи є у вас досвід роботи в інтернеті чи торгівлі?
  3. Чи маєте достатню суму для запуску інтернет-магазину?
  4. Чи знаєте ви, де товар дешевше купити та як його дорожче продати?
  5. Чи готові ви присвячувати максимум часу на розвиток інтернет-магазину, навчання персоналу та адміністративну роботу?

Результат: Якщо на більшість питань ви відповіли ствердно, то ви вже давно готові до відкриття інтернет-магазину. Але більшість продавців-початківців сумніваються, чи коштує овчинка вичинки. Саме тому багато сервісів створення сайтів надають можливість безкоштовно протестувати власний інтернет-магазин на орендній основі, щоб зрозуміти, ваше це чи ні.

7 типових помилок замовників інтернет-магазинів

Якщо ви маєте працюючий офлайн-бізнес, є менеджером держустанови або просто хочете спробувати себе в електронній комерції, краще спочатку вивчити досвід колег і не допустити найпопулярніших помилок, які допускають власники бізнесу під час замовлення інтернет-магазину. Вивчивши найбільш типові помилки замовників на думку розробників, ми склали список порад, як не наступити на ті самі граблі.

  1. Помилка: Часто на старті замовники не уявляють, що, кому та як збираються продавати. Якщо ви прийшли в веб-студію ще до вибору ніші та вивчення цільової аудиторії, ваш майбутній магазин приречений на провал, тому що навіть найдорожчий і сучасний інтернет-магазин не може торгувати всім для всіх.

Порада: Жінки або чоловіки, b2b або b2c, молодь або молоді мами – хто б не був вашою цільовою аудиторією, визначтеся з цим насамперед, тому що сайти для різних ніш та покупців кардинально відрізняються один від одного не лише на вигляд, але та за функціоналом.

  1. Помилка: Буває і так, що замовник приходить до веб-студії без чіткого розуміння цілей та завдань бізнесу. Це відбувається через недосвідченість. Але при цьому багато хто вперто намагається отримати все і відразу (а це місяці старанної роботи), а в результаті розчаровуються ще до запуску сайту інтернет-магазину.

Порада: Спробуйте розбити запуск інтернет-магазину на етапи, визначтеся з базовим функціоналом та надбудовою, запустіть хоча б простенький інтернет-магазин, налагодьте процеси, пов’язані з роботою магазину, його просуванням, продажами та доставкою, та спробуйте вийти у плюс. А коли почнете отримувати прибуток, можна зайнятися підвищенням конверсії за рахунок додаткових послуг. Головне, одразу обговорити всі етапи з розробниками чи постачальниками послуги, щоб вони змогли передбачити підключення додаткового функціоналу, а не переробляти все з нуля.

  1. Помилка: Типовою помилкою є також скромне технічне завдання, яке обростає новими «хотілками» вже після підписання договору на розробку або навіть на етапі релізу сайту.

Порада: Якщо ви дійсно невиразно уявляєте, що хочеться отримати в результаті, вибирайте розробників, які наводять питаннями допоможуть доповнити технічне завдання, обговорити важливі складові: наявність мобільної версії, способи наповнення каталогу, види оплати та доставки товару, алгоритми формування ціни та інші функції.

  1. Помилка: Власники майбутніх інтернет-магазинів найчастіше хочуть отримати якісний сайт швидко та дешево. Якщо ви з них, вам точно потрібна не розробка, а оренда сайту. Інакше за таких очікувань ви потрапите на горе-розробників, які зможуть лише дати порожні обіцянки, але не доведуть їх до реалізації.

Порада: При обмеженому бюджеті та часі, але при величезному бажанні запустити бізнес зупиніться на створенні інтернет-магазину, обравши готовий шаблон і двигун на хостингу, що орендується. Це допоможе вам набути досвіду в інтернет-торгівлі, розвинути свій бізнес і вже потім, якщо знадобиться, замовити розробку сайту під реальні потреби.

  1. Помилка: Протягом розробки багато замовників від нетерпіння починають зриватися на розробниках, замість сконцентруватися на вирішенні дійсно важливих завдань.

Порада: Якщо ви вирішили замовити розробку сайту, підготуйте себе до довгих місяців очікування та плідної співпраці з командою виконавців. Якщо ви не впевнені, що витримаєте, можливо, варто вибрати дешевший і швидший спосіб створення сайту.

  1. Помилка: Зустрічаються клієнти, які хочуть отримати сайт за системою «все включено», без участі в обговореннях, не оцінюючи проміжних результатів. Це спричиняє несподівану реакцію на етапі запуску сайту.

Порада: Навіть якщо ви не звикли спілкуватися з айтішниками, спробуйте пересилити себе. Не виходить? Тоді отримаєте готове рішення за допомогою конструкторів створення сайтів, роботу яких можна оцінити онлайн ще до підписання договору.

  1. Помилка: Розпливчасте технічне завдання також велика помилка на початковому етапі створення сайту. «Ідеальний сайт, інтуїтивна навігація, зручна форма замовлення, логічна рубрикація, яскрава кнопка «купити» – це абстрактні прикметники, які не мають нічого спільного з конкретним функціоналом, який за ними стоїть.

Порада: Припустимо, ви не маєте термінів, не вмієте пояснювати і чітко висловлювати свої думки. Тоді просто знайдіть приклади вдалих, на вашу думку, магазинів у вашій тематиці (бажано, не у прямих конкурентів) і просто скопіюйте основні ідеї, інструменти та рішення.

З чого розпочати створення сайту для інтернет-магазину?

Як тільки ви визначилися з нішею, вивчили сайти конкурентів, знайшли канали поставки та розробили бізнес-стратегію, вам знадобиться:

  1. Розібратися в інструментарії, який хотілося б мати на сайті.
  2. Скласти технічне завдання створення сайту.
  3. Визначитись з дизайном та CMS:
  • орендувати готовий магазин на онлайн-платформі;
  • замовити індивідуальну розробку;
  • створити сайт на базі платного чи безкоштовного движка.
  1. Заплатити за розробку, розгортання програмного забезпечення, дизайн та верстку майбутнього магазину.
  2. Оплатити хостинг та доменне ім’я.
  3. Наповнити магазин по можливості унікальним контентом про товари, умови доставки та оплати, акції та знижки.
  4. Просувати магазин і залучати до нього клієнтів.
  5. Приймати дзвінки, обробляти заявки та доставляти товари.
  6. Постійно розвивати магазин, оновлювати асортименти, додавати контент, шукати нових постачальників та працювати з клієнтською базою.

Перші п’ять пунктів із цього списку можна пропустити, якщо вибрати створення інтернет-магазину на SaaS-платформі або, іншими словами, орендувати готовий магазин. Онлайн-конструктори дозволяють зібрати пазл із готового дизайну, необхідних блоків та функцій. Вони інтегруються з популярними торговими майданчиками, готові до оптимізації та просування, а також, у разі потреби, до перенесення даних на іншу платформу. При цьому вам не доведеться витрачати час на складання ТЗ та очікування на результат, який може виявитися непередбачуваним.

Оренда інтернет-магазину на SaaS-платформі

Коли ми користуємось будь-якими програмними продуктами за допомогою інтернету, а не встановлюємо їх у себе на комп’ютері, ми стаємо споживачами SaaS-сервісів (Software as a Service), у перекладі “програмний продукт як послуга”). SaaS – це технологія та бізнес-модель використання програмного забезпечення, доступ до якого здійснюється через інтернет.

Найвідоміші приклади використання SaaS-сервісів – це Диск Google, Google Документи, електронна пошта Gmail, Mail.ru або Yandex.ru. За цією схемою працюють соціальні мережі, онлайн-ігри та величезна кількість ділового програмного забезпечення: системи управління проектами, системи управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM), системи управління підприємством (ERP), а також системи управління інтернет-магазинами (онлайн-CMS, онлайн- платформи, онлайн-конструктори).

Деякі з SaaS-сервісів абсолютно безкоштовні, а користування іншими потрібно регулярно вносити невелику абонентську плату. Дешевизна або навіть безплатність подібних сервісів обумовлена ​​тим, що розробники удосконалюють єдиний програмний продукт для великої кількості клієнтів, а не безліч його версій для кожного клієнта окремо. До того ж, послуги заробляють на розширенні функціоналу сервісу для платних клієнтів.

SaaS-технологія дозволяє легко і швидко завести обліковий запис не тільки на поштовому сервісі, в соціальній мережі або онлайн-грі, але й керувати бізнесом, створювати сайти та інтернет-магазини.

Що ж є оренда сайту?

Оренда сайту чи інтернет-магазину полягає у праві використання готового до роботи програмного забезпечення, призначеного для управління каталогом товарів, інформацією про товари та відповідального за працездатність самого сайту інтернет-магазину, за щомісячну абонентську плату. При цьому всі права на розміщену в інтернет-магазині інформацію, дані про замовлення та клієнтів належать орендарю.

SaaS-конструктори для створення сайтів відрізняються від стаціонарного програмного забезпечення тим, що:

  • Доступ до продукту надається з будь-якого пристрою через інтернет, його не потрібно встановлювати на кожен комп’ютер окремо.
  • Продукт доступний для кількох користувачів одночасно.
  • Оплата провадиться за певний період користування або за обсяг даних.
  • Технічна підтримка сайту включена до абонентської плати.
  • Єдиним програмним ядром користується велика кількість сайтів, розвиваючи та вдосконалюючи його під свої потреби.
  • Оновлення програмного забезпечення виконуються автоматично.

Існує багато онлайн-конструкторів сайтів, які спеціалізуються на створенні інтернет-магазинів: Insales, Merchium, Ukoz, Wix, PlatzCart, Skynell, CartEnergy, Shoptus, Sellbe. У білоруському сегменті інтернет-торгівлі користується популярністю платформа beseller, яка вже понад 16 років надає послуги зі створення та оренди готових до продажу інтернет-магазинів.

Переваги оренди готового інтернет-магазину на SaaS-платформі:

  • Простий та швидкий запуск інтернет-магазину дозволяє відразу приступити до продажу, скориставшись імпортом товарів з бази даних, торгового майданчика або 1С. Достатньо лише вказати способи оплати та доставки, а також контакти для зв’язку.
  • Безкоштовний тестовий період користування, який допомагає зрозуміти, чи варто взагалі відкривати інтернет-магазин і якщо так, то який.
  • Можливість вибрати будь-який дизайн із готових шаблонів або замовити індивідуальне оформлення інтернет-магазину.
  • Використання власного доменне ім’я формату VashMagazin.by.
  • Отримання оптимізованого хостингу, який протестований в умовах напливу покупців під час акцій та розпродажів.
  • Готовність до просування. Багато платформ пропонують послугу оптимізації та просування інтернет-магазину в пошукових системах.
  • Цілодобовий доступ до техпідтримки, яка включена у вартість оренди інтернет-магазину.
  • Орендна плата за користування сайтом на порядки нижча за вартість ліцензії і тим більше індивідуальної розробки сайту.
  • Загальне програмне ядро ​​постійно оновлюється, виправляються знайдені помилки, додаються нові можливості. Це робить сайти на SaaS-платформах конкурентоспроможними порівняно з версіями ліцензійного та самописного ПЗ, де платні оновлення встановлюються в кращому разі раз на рік.
  • Можливість припинити виплати та користування сайтом, якщо бізнес вам не приносить очікуваного задоволення, забравши з собою дані про товари та клієнтів.

Недоліки оренди інтернет-магазину на SaaS-платформі:

  • Відсутність доступу до програмного ядра сайту. Але якщо ви нічого не розумієте в програмуванні, це навіть на краще.
  • Передача комерційних даних провайдеру послуги. Але сучасні системи шифрування вирішують проблему.
  • Складність роботи з нестандартними сайтами. Якщо ви одночасно працюєте з оптом та роздрібом, імпортом та експортом, у своїй країні та за кордоном, вам краще вибрати інший підхід до створення інтернет-магазину.
  • Залежність від постачальника послуги. Компетентність та надійність провайдера є основним критерієм при виборі постачальника. Тому на старті варто отримати безкоштовну консультацію про кожну платформу, почитати огляди, вивчити вже існуючі на ній сайти, поговорити з їхніми власниками та зупинитися на оптимальному варіанті.

Оренда інтернет-магазину: міфи і реальність

Існує кілька суджень про недоліки платформ SaaS, які блукають від статті до статті, але не мають жодного реального підтвердження.

1. Міф: Краще відразу заплатити круглу суму за створення сайту, зате потім не витрачати ні копійки, ніж щомісяця платити за оренду інтернет-магазину. На те й вийде.

Реальність: Насправді все одно вам доведеться платити за хостинг, а також регулярно замовляти платні доробки та залучати техпідтримку сайту, які за вартістю виллються в суму значно більшу, ніж орендна плата за користування інтернет-магазином.

Приклад: Відкриваємо перший сайт у кулі створення сайтів на готових CMS (це навіть не індивідуальна розробка!). Інтернет-магазин коштуватиме від 650 до 2000 доларів. Плюс реєстрація доменного імені та щомісячна оплата хостингу (від 2 у.о./міс.), дизайн-шаблон (40 у.о.), встановлення та адаптація готової CMS під потрібні клієнта (50 у.о.). Виходить, що вже на старті ви можете віддати більше ніж 2000 тисяч доларів і втратити кілька місяців, а в результаті не факт, що отримаєте задовільний результат. Додайте до цього оплату за кожну доробку (від 5 до 25 доларів за годину роботи програміста): зміна кнопки замовлення, додавання відгуків та коментарів до товарів, створення списків бажань тощо, які у вас напевно виникнуть у ході роботи з сайтом . В той же час сайт на SaaS-платформі вам буде обходитися від 5 до 65 доларів на місяць (див. таблицю нижче), що можна порівняти з оплатою години роботи програміста.

2. Міф: SaaS-платформи надають обмежені можливості для оптимізації сайту та SEO-просування.

Реальність: Насправді багато платформ надають достатній функціонал для оптимізації сайту на початковому етапі, а для більш глибокої роботи з SEO є платні модулі та розширення.

Приклад: Свіжий кейс платформи InSales показує, як оптимізувати інтернет-магазин на SaaS-платформі та збільшити пошуковий трафік у 2 рази.

3. Міф: Усі сайти на SaaS-платформах мають шаблонний дизайн і практично не відрізняються один від одного.

Реальність: Насправді платформи надають можливість використання індивідуального дизайну або вибору декількох тисяч шаблонів (див. таблицю нижче). До того ж готові шаблони багаторазово протестовані за юзабіліті, а на продаж впливає насамперед не унікальний дизайн, а якісно наповнений, простий у навігації та швидкий у завантаженні інтернет-магазин.

4. Міф: Конструктори сайтів погано інтегруються з корисними для бізнесу сервісами.

Реальність: Насправді розкручені онлайн-конструктори мають у своєму функціоналі інтеграцію із соціальними мережами, бухгалтерською програмою 1С, торговими майданчиками та платіжними системами.

Приклад: Платформа для створення та оренди інтернет-магазинів beseller інтегрується з 1С, 8 платіжними системами та дозволяє автоматично експортувати товари на 9 популярних торгових майданчиків Білорусі: Shop.by, Яндекс.Маркет, 1k.by, Torg.mail.ru, Migom. by, Deal.by, Kupi.tut.by, Unishop.by, Onliner.by. Причому близько 40% покупок здійснюють саме через ці торгові майданчики.

5. Міф: Хостинг SaaS-платформ часто не справляється з великою кількістю товарів та серйозним напливом покупців.

Реальність: Насправді на просунутих тарифах у SaaS-платформ вводиться безліміт на кількість товарів та відвідувань, а хостинг чудово справляється навіть у період знижок та розпродажів.

Приклад: SaaS-платформи вказують на 99,99% безперебійну роботу сервера, за яку відповідає постачальник послуги.

Що ж вибрати: розробку чи оренду інтернет-магазину?

Коли підприємець вирішує відкрити магазинчик, він не замовляє проект будівлі, не підписує договір із забудовником і не чекає три роки, поки будівлю введуть в експлуатацію, щоб потім зробити в ній ремонт, замовити торгове обладнання та нарешті почати заробляти.

Ні. Продавець просто вибирає готове приміщення для оренди з можливістю обставити його на свій смак, замовити вивіску та одразу приступити до торгівлі.

Але в електронній комерції ситуація поки що інакше. За даними дослідження 5590 інтернет-магазинів рунета, менше 2% з них створено на орендних платформах. А в країнах Європи та Америки технологія SaaS вже давно така ж звичайна справа, як оренда складу або торгового приміщення. На початок 2015 року по всьому світу було створено вже понад 200 млн. сайтів за допомогою SaaS-конструкторів. А все тому, що хмарний сервіс дозволяє швидко налагодити продаж через інтернет.

Вибір того чи іншого методу створення інтернет-магазину залежить від:

  • впевненості у собі;
  • продуманості бізнес-стратегії;
  • досвіду роботи в інтернеті чи торгівлі;
  • суми, яку ви маєте на старті;
  • розуміння, яким має бути сайт для вашого бізнесу.

Практика показує, що проблеми онлайн-бізнесу часто криються не в особливостях платформи, на якій створено інтернет-магазин, а без розуміння законів ринку та системної роботи з розвитку та просування онлайн-продажів.

SaaS-платформи для інтернет-магазинів чудово справляються з сотнею тисяч товарів у каталозі та відвідуваністю п’яти тисяч щоденних покупців. Якщо продажі зростають, і платформа починає стримувати розвиток бізнесу, завжди можна забрати всі дані та перейти на комерційну платформу або замовити індивідуальну розробку – вже з розумінням того, що саме вам потрібно.

Але навіть бізнес, що швидко розвивається, часто не переходить на самописний сайт або популярний движок, тому що це довго, дорого і вимагає великих зусиль в налаштуванні, переучуванні і дорогій підтримці. Наприклад, онлайн-гіпермаркети будівельних матеріалів, техніки (www.ttn.by), меблів (1st-mebel.by), дитячих товарів (mamazin.by), гаджетів (wavestore.by) були створені та успішно розвиваються на SaaS-платформі .

Тест: який двигун підійде для вашого інтернет-магазину?

Якщо ви все ще вагаєтесь, який спосіб створення інтернет-магазину обрати, пропонуємо вам невеликий тест. Позначте пункти з трьох розділів, у яких ви дізналися себе. А потім порівняйте результати та перечитайте заголовок розділу, в якому ви набрали найбільшу кількість пунктів.

Кому підійде SaaS-рішення?

  • Тому, хто хоче мінімізувати витрати на створення сайту та його техобслуговування. Вам не доведеться платити за дорогу ліцензію або індивідуальну розробку на старті, коли ви ще до кінця не впевнені, що ваш бізнес злетить.
  • Тому, хто не збирається довго чекати, а хоче розпочати продаж прямо зараз. Якщо у вас горять очі і руки сверблять відкрити свою справу, то не має сенсу тягнути. Пора діяти!
  • Тому, хто слабо уявляє собі, яким має бути ідеальний інтернет-магазин. Якщо ви не до кінця уявляєте свій інтернет-магазин мрії та не зможете чітко описати свої побажання веб-дизайнеру та розробнику, то краще вибрати інтернет-магазин із готових шаблонів, зручність яких можна оцінити ще перед орендою протягом тестового періоду.
  • Тому, хто поки що не розуміється на особливостях електронної комерції. Якщо ви не маєте уявлення про те, як інтегрувати сайт з товарними майданчиками, платіжними системами і 1C, але бажаєте собі спростити життя, то сайт на конструкторі вам допоможе заощадити час і збільшити продажі.
  • Тому, хто не хоче самостійно займатися питаннями технічного обслуговування сайту. Якщо у вашій команді немає штатного програміста, якому ви довіряєте, краще покластися на техпідтримку SaaS-платформи, ніж шукати спеціаліста на стороні.

Кому підійде індивідуальна розробка сайту?

  • Тому, хто чітко і в найдрібніших подробицях уявляє, як виглядатиме майбутній інтернет-магазин. Ви спите і бачите дизайн вашого майбутнього інтернет-магазину, які в ньому будуть блоки та функції, якою має бути адмінка та особистий кабінет покупця, що працюватиме на підвищення конверсії та середнього чека. А може, ви навіть вигадали унікальні фішки, яких не зустрінеш на сайтах інших інтернет-магазинів?
  • Тому, хто має серйозний стартовий капітал. Якщо у вас є кругла сума, то її доведеться витратити не лише на оренду офісу та складу, закупівлю товарів та найм співробітників, але й на дорогий індивідуальний підхід до створення сайту.
  • Тому, хто має досвід продажу в інтернеті. Якщо ви вже працювали з сайтами, що продають, знаєте всі плюси і мінуси готових рішень, і вони вам точно не підходять, варто звернутися в веб-студію і розробити свій інтернет-магазин з урахуванням всіх вимог, пов’язаних з продажем товарів, що реалізуються.
  • Тому, хто знає, кому довірити розробку сайту. Якщо у вас є надійна команда розробників з великою кількістю якісних інтернет-магазинів у портфоліо або перевірена веб-студія, і ви точно впевнені, що зможете співпрацювати довгі роки не лише під час створення, але й технічного обслуговування сайту, то можна спробувати створити сайт з нуля .
  • Тому, хто не поспішає запустити свій бізнес та випередити конкурентів, а хоче ґрунтовно підійти до кожного питання, підібрати команду та налагодити канали поставок, протестувати продукцію та підготувати якісний контент. Тоді можна і почекати місяців шість-вісім, вони швидко пролетять.

Кому підійде створення сайту на готовому движку?

  • Тому, хто вже має розроблену стратегію масштабного розвитку бізнесу. Якщо у вас у планах не просто продавати чохли для смартфонів ручної роботи, а працювати з постачальниками з різних країн, торгувати оптом та в роздріб, на різних ринках та мовах, то вам напевно підійде комерційна платформа.
  • Тому, хто вже працював на популярному двигуні і не хоче переучуватися. Звичка – друга натура, тому якщо у вас позитивний досвід роботи в інтернет-магазині на одній із популярних CMS, то шукати альтернатив немає сенсу.
  • Тому, хто спочатку чітко уявляє весь необхідний функціонал для майбутнього інтернет-магазину, і він є на конкретному движку. Інакше кожне оновлення, зміна та доопрацювання вам виливатиметься у суму, порівнянну з індивідуальною розробкою сайту.
  • Тому, хто вибрав двигун за рекомендацією та відгуками знайомих. Популярність найчастіше заснована на кількості відгуків, розробників та модулів під даний двигун. Але кожна CMS має свої особливості, і навіть якщо вона підійшла до вашого друга, зовсім не обов’язково підійде саме вам.
  • Тому, хто давно співпрацює з розробниками, які працюють лише на певній CMS. Запиляти двигун під готовий дизайн, зверстати сайт, налаштувати та розгорнути ПЗ під силу спеціалістам, які давно працюють з конкретною CMS. Тому якщо у вас є у штаті програміст на 1С-Бітрікс, то ваш вибір буде очевидним.

Що ж, якщо вам підходить індивідуальна розробка або створення сайту на популярному двигуні, далі можете не читати. Але якщо вам ближчий простий і швидкий запуск інтернет-магазину, то вам доведеться розібратися, яку саме SaaS-платформу вибрати для свого інтернет-магазину.

Як вибрати постачальника послуг для створення інтернет-магазину?

І при індивідуальній розробці сайту, і при оренді інтернет-магазину на SaaS-платформі ви залежатимете від постачальника послуги. У разі розробки більше ніхто, крім вашої веб-студії, не розбереться в коді вашого інтернет-магазину. А у разі оренди у вас просто не буде доступу до програмного ядра вашого сайту. Тому потрібно дуже уважно поставитися до вибору платформи, яка виступить постачальником послуги та відповідатиме за техобслуговування сайту протягом усього його існування.

При оренді інтернет-магазину провайдер відповідає за працездатність сайтів та матеріально зацікавлений у тому, щоб вони працювали справно. Інакше сайти, які користуються єдиним ядром і платять оренду, просто підуть з платформи, забравши всі свої дані. Саме тому техпідтримка SaaS-сервісів швидко реагує на звернення та оперативно вирішує усі проблеми. А розробники готових движків та самописних сайтів отримують повну оплату за фактом створення, встановлення та налаштування сайту, а далі не завжди відгукуються навіть на платні доробки під потреби клієнта.

На що варто звернути увагу під час вибору платформи під інтернет-магазин?

Оскільки вибір постачальника послуги – це дуже відповідальний крок, ми зібрали кілька порад, як вибрати платформу для інтернет-магазину.

  1. Надійність постачальника послуги. Перевірте надійність платформи, прочитавши про неї відгуки в інтернеті, переглянувши створені на ній магазини, а також оцінивши динаміку розвитку за кількістю відкритих магазинів за певний період. Якщо половина сайтів із портфоліо недоступна або закрита, вам краще не зв’язуватися з даною платформою.
  2. Наявність місцевої локалізації. Переконайтеся, що товар відповідає законодавству Республіки Білорусь, має російськомовну версію. Інакше у вас регулярно будуть з’являтися проблеми при наповненні та керуванні сайтом.
  3. Якість навчальних матеріалів. Пошукайте документацію для користувача, яка має бути доступна для скачування та розуміння рядовим власником інтернет-магазину. В іншому випадку вам щоразу доведеться звертатися в техпідтримку.
  4. Чуйність техпідтримки. Зателефонуйте або напишіть у техпідтримку, щоб перевірити її наявність, швидкість реакції та компетентність працівників. Оскільки доступу до програмного коду користувачів немає, у будь-яких незрозумілих ситуаціях ви будете звертатися до служби технічної підтримки. Багато компаній надають особистого менеджера, який постійно вестиме ваш проект.
  5. Регулярність оновлень. Простежте, як часто випускаються оновлення. Розробники SaaS-сервісів регулярно оновлюють свій магазин розширень і додають нові функції до базових пакетів послуг, щоб залучати та утримувати на своїй платформі якомога більшу кількість магазинів. Якщо платформа вже кілька місяців не оновлювалася, краще з нею не зв’язуватися.
  6. Унікальні розробки. Зверніть увагу на цікаві «фішечки», які відрізняють цю платформу від інших. Якщо вам хотілося б реалізувати їх на своєму сайті, то за наявності перших п’яти пунктів сміливо тестуйте безкоштовну версію.
  7. Наявність безкоштовного тестового періоду. Скористайтеся можливістю безкоштовно протестувати кілька платформ і вибрати найбільш зрозумілий, зручний та потрібний під ваші потреби сервіс.

Оренда інтернет-магазину – найпростіший і найшвидший спосіб побудувати свій бізнес в Інтернеті!

Всі SaaS-конструктори мають безкоштовний тестовий період, який допомагає зорієнтуватися в адмінці, оцінити зручність управління сайтом, протестувати доступні функції і визначитися з тарифом.

Також у всіх конструкторів є можливість назвати сайт, використовуючи свій домен VashMagazin.by або піддомен платформи. Свій домен зазвичай оплачується окремо і свідчать про серйозні наміри власника інтернет-магазину. Просуваючи свій магазин на піддомені, ви автоматично рекламуватимете сервіс, на якому створено ваш інтернет-магазин.

Якщо у вас далекосяжні плани, то варто звернути увагу на інтеграцію зі сторонніми сервісами, товарними майданчиками, платіжними системами та соціальними мережами. Як показує практика, спочатку все це не потрібно. Достатньо підключити кілька видів оплати та доставки та запустити продажі. Але краще одразу передбачити функціонал для успішного розвитку бізнесу.

Оскільки в інтернеті активно зростає частка мобільного трафіку, обов’язково варто вибрати адаптивний дизайн із мобільною версією сайту. Це підвищить продажі за рахунок користувачів мобільних девайсів. Статистика показує, що сайти на SaaS-платформах більш адаптовані для мобільних пристроїв, ніж сайти на інших типах платформ, тому що в цьому випадку за розробку мобільної версії сайту доводиться додатково платити.

Також варто звертати увагу на можливості надання покупцям знижок, купонів та бонусів, які підвищують лояльність покупців до інтернет-магазину та змушують знову повертатися за покупками саме до вас. Автоматично настроювані блоки супутніх товарів, які працюють на перехресні продажі та збільшення середнього чека, також повинні бути присутніми в базовому функціоналі магазину, що орендується.

E-mail-розсилка та SMS-повідомлення вчасно повідомлять вас про замовлення з сайту, а також дозволять оповіщати клієнтів про знижки та акції, нові колекції та вигідні пропозиції.

На етапі тестового періоду оцініть функціонал для оптимізації сайту під пошукові системи, які визначатимуть місце вашого магазину в топі Google та Яндекса. Підключення сервісів аналітики допоможе вам відслідковувати коефіцієнт конверсії та найефективніші канали залучення клієнтів.

Аналіз різноманітних рішень для створення інтернет-магазину показує, що найдешевший і найшвидший початок онлайн-продажів — оренда інтернет-магазину. До цього варіанту приходить все більше підприємців, які вирішують відкрити бізнес в Інтернеті. Ринок індивідуальної розробки сайтів падає, в той час як звернення до сайтів на SaaS-платформах набирає обертів по всьому світу. Це:

  • низькою вартістю володіння програмним продуктом;
  • скороченням бюджетів користувачів;
  • зростанням пропозиції на ринку SaaS-послуг;
  • удосконаленням SaaS-платформ в умовах конкуренції;
  • поступовим розумінням вигод хмарних рішень;
  • підвищенням довіри до цієї бізнес-моделі.

Підприємці мають дивовижну можливість вивчати досвід світових лідерів і привносити в свій бізнес напрацювання іноземних компаній. Миттєве створення сайту на SaaS-платформі, робота з різними системами оплати, розширена мережа пунктів самовивезення, інтеграція з поштовою та кур’єрською службою доставки – все це разом із грамотним вибором ніші та опрацьованим бізнес-планом дозволить налагодити прибутковий бізнес в інтернеті.